Skocz do zawartości
IGNOROWANY

urządzenie wielofunkc. do małego biura (nie laserowe,bo takie wychodzi mi już bokiem)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuje jakiejś alternatywy do laserowych urządzeń wielofunkcyjnych kolorowych. W biurze obecnie mamy samsunga clx-3170FN, ale już nie mamy do niego siły. Zaraz po gwarancji miał jakąś awarię płyty głównej, a następnie po jakimś czasie wystąpił problem z jakąś kolejną pierdołą, która jest nieopłacalna w naprawie (obecnie drukarka przesuwa tekst/obraz na obrzeżach kartki). Zaś jeśli chodzi o jakość wydruków to działa dobrze tylko na oryginalnych tonerach - po testach chyba już z 4 producentami zamienników nie można znaleźć nic wartego zainteresowania na dłuższą metę. Oryginalny toner to kosz koło 180zł, a jego wydajność to 1500stron (kolor/czarny) do kosztów eksploatacji trzeba doliczyć jeszcze co jakiś czas wymianę bębna, który też nie jest tani. Średnio drukujemy koło 500-800 stron na miesiąc. Od razu muszę dodać, że mamy zdjęty licznik stron, tak więc tonery drukują nam tyle ile mają proszku, a nie są ograniczone przez chip.

Wynalazłem coś takiego:

HP OfficeJet Pro 8600 Plus WiFi lub Brother MFC-J6910DW

Czy ktoś użytkuje takie wynalazki i czy bez problemu współpracują z nimi zamienniki tuszów.

od urządzenia oczekuje:

1. niski koszt eksploatacji

2. drukowanie/skanowanie przez sieć

3. automatycznego podajnika dokumentów do skanera

4. dupleks

5. szybkość na poziomie 12-15stron/minuta (mono)

PS. budżet koło 1000zł netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem mogę polecić tobie drukarki firmy Brother. Konkretny model dla ciebie to Brother DCP-J925DW. Koszty użytkowania minimalne (sprawdź ceny tuszy na allegro). Posiadam podobną drukarkę od paru lat i zakupiłem niedawno drugą Brothera (właśnie tę co polecam). Tusze są tak tanie ponieważ głowica jest zintegrowana z drukarką i jak się sypnie to trzeba kupić nową. Ale jak już pisałem posiadam kilka lat inny model z tej firmy i jestem mega zadowolony. Czasem trzeba przeczyścić głowicę gdy źle drukuje ale jest to opcja z poziomu drukarki i nic nie trzeba robić poza kilkoma kliknięciami w menu i odczekaniu chwilki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...