Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiązka drzwi-słupek popękana


jarek23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jeżeli temat był przerabiany to wybaczcie,widocznie słabo szukałem ale nic nie znalazłem konkretnego.

Ale do tematu. Nie działają mi głośniki od strony kierowcy,poczytałem na forum,sprawdzić kable między drzwiami a slupkiem.Trafiony,jeden kabel luzem nie podłączony ale zaglądam dalej w harmonijkę-na 6 kabli 5 już przewód metalowy widać....

Teraz pytanie-jak się zabrać do tego-czy z tej kostki co jest w drzwiach da rady wyjąć cały kabel wraz z pinem,zalutować nowy,wstawić w kostkę a kable łączyć gdzieś już w drzwiach?Przerabiał już to ktoś?Wymieniał?Poradźcie proszę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz wyciagnac wiecej, musisz sciagnac tapicerke drzwi, nastepnie odkrecic glosnik. Bedziesz mial dostep od srodka do wiazki . Uchwyt w drzwiach trzyma sie na czterech zatrzaskach i niestety trzeba troche sie wysilic zeby go wypchnac. Jak juz ci sie to uda uzyskasz dodatkowe 10cm wiazki. Ja juz to niestety przerabialem w trzech drzwiach. A jeszcze jedno ,napewno przy demontazu tapicerki popekaja uchwyty wiec zaopatrz sie w pare sztuk nim przystapisz do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie bez rozbierania tapicerki i kombinowania z kostka w słupku na upartego,jesli ktos tak chce , sciagasz harmonijke od strony auta ,przecinasz przewody sciagasz harmonike, dajesz wstawki tak z 30 cm ,z zapasem(kto wie moze przyda sie), lutujesz od strony auta z tymi kawałkami co pozostały w w kostce, oczywiscie dajac wczesniej np.termokurczke na kazdy lut zeby odizolowac, naciagasz harmonijke ,lutujesz teraz od strony drzwi, dobrze jest przewody owinac tasma do kupy zeby dobrze przechodziły przez harmonike , mocujesz harmonike w słupku auta , a nadmiar przewodów wpychasz w drzwi mocujac zarazem harmonijke i od tej strony ,.

---------- Post dopisany at 15:30 ---------- Poprzedni post napisany at 15:10 ----------

taki lipny rysuneczek zrobiłem na szybko:grin:

ddedes.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra temat rozwiązany.

Zrobiłem tak: ściągnełem boczek drzwi,wykręciłem głośnik,wypiełem kostki 4 z takiego czegoś metalowego na środku. Następnie wypiełem kostkę ze słupka i (2 z 4 kostek są razem taśmą owinięte) i wyciągnełem cały przewód. W domu za pomocą wsuwki do wlosów wyciągnełem piny (nie miałem nowych więc musiałem ze starymi kombinować,lutować),dałem nowe przewody,zaizolowałem taśmą,poskładałem i hula:D ale jak ktoś będzie robił proponuje nowe piny zakupć. Bylo trochę roboty ale jak mi nie daj b w innych popękają to będę wiedział co i jak więc szybciej pójdzie. No i nie zapomnijcie zrobić zdjęcia,napisać który pin z jakim kablem się łączy,pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak hula to hula. z tymi przewodami to lipa, ale to nawet w 2-4 latkach czesto sie zdarza. i tak samo w innych markach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...