Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak podświetlania wnętrza


creazykris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem dość zielony w tym temacie wiec mam kilka pytań.

W moim B5 z 1995 roku od początku nie działa oświetlenie wnętrza gdy otwieram drzwi co ciekawe gdy zostawię włączone światła i otwieram drzwi to działa sygnał dźwiękowy wiec podejrzewam że czujniki w drzwiach są sprawne choć sprawdzę je jeszcze vagiem.

Pytanie czy oświetleniem wnętrza steruje pompka centralnego zamka?

Przy kupnie nie było oryginalnej pompki, w etce wyszło że w tym roczniku były dwa rodzaje pompki 4A0 862 257 J z alarmem i H goły sterownik. U mnie są trzy kostki wiec to musi być pompka z oznaczeniem J wiec pytanie brzmi jakie funkcje posiada ta pompka ( steruje oświetleniem, domyka szyby i szyberdach, steruje alarmem, odsługuje czujniki) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostań się pod tapicerkę podłogi, dokładnie pod nogi tylnego prawego pasażera. Pod tapicerką jest tam 5 kabelków złaczonych razem w jedno i zaizolowanych. Odetnij tą izolacje, zastrugaj te kabelki i połącz na nowo wszystkie razem a potem dokładnie zaizoluj na nowo. Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie taki sam problem, szukałem nawet tych kabli, są to bodajże kable od masy (kilka brązowych kabli) i pod nogami pasażera ich nie znalazłem, znalazłem je pod tylną kanapą, obejrzałem je, wyglądały ładnie, nic nie było zaśniedziałe ani nic. Wojtek, mógłbyś powiedzieć gdzie dokładnie będą te kable? Może ja oglądałem jakieś inne, myśląc że to te:facepalm:

---------- Post dopisany at 19:37 ---------- Poprzedni post napisany at 19:36 ----------

Zapomniałem dodać, że jedyną różnicą jest to, że ja mam pompkę na 2 kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdzieś znalazłem informację że w niektórych autach kabelki te mogą znajdować się pod kanapą, więc możliwe że akurat u ciebie tam są. U mnie i u mojego brata były na podłodze.

Połączenie kabelków wygląda ładnie a raczej izolacja wygląda ładnie. W rzeczywistości połączenie elektryczne jest zaśniedziałe lub przerwane.

mógłbyś powiedzieć gdzie dokładnie będą te kable?i

Przecież napisałem. Podłoga tylnego prawego pasażera. Trzeba podnieść tapicerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączę się do tematu. U mnie natomiast w b7 jest problem z oświetleniem we wszystkich drzwiach. Otwieram i w żadnym nie palą się światła czerwone. Dodam, że fis pokazuje otwarte drzwi. Ale jak otworzę klapę bagażnika to tu się akurat pali światło. Jak może być przyczyna? Micro-styk, przerwanie kabla, może coś trzeba z poziomu komputera ustawić. W środku palą mi się wszystkie światła tak jak trzeba. Może jakaś podpowiedź od czego zacząć sprawdzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostań się pod tapicerkę podłogi, dokładnie pod nogi tylnego prawego pasażera. Pod tapicerką jest tam 5 kabelków złaczonych razem w jedno i zaizolowanych. Odetnij tą izolacje, zastrugaj te kabelki i połącz na nowo wszystkie razem a potem dokładnie zaizoluj na nowo. Powinno pomóc.

Kolego a możesz mi bardziej sprecyzować gdzie mniej więcej te kabelki kabelki są połączone bo nie znalazłem tego a zaglądałem pod kanape i tapicerkę pasażera. Tam idzie taka gruba wiązka kabli przy samym progu i jedna mniejsza z kablami czerwonymi, brązowym ale one idą gdzieś pod siedzenie przedniego pasażera. Powiedz może gdzie tych 5 kabelków zaczyna swój bieg to może powoli dojdę do łączenia no i jakie mają kolory mniej wiecej to bedzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcie, jest malutkie ale może ci pomoże.

---------- Post dopisany at 10:08 ---------- Poprzedni post napisany at 10:07 ----------

Zdj_cie0869.jpg

---------- Post dopisany at 10:14 ---------- Poprzedni post napisany at 10:08 ----------

Te kabelki są cienkie i u mnie są koloru biało-brązowego. Od przodu auta dochodzi 1 a w tył idą 4. To połączenie mam gdzieś tak przy progu jak się kończy szyna fotela. Może masz to tam gdzieś fabrycznie schowane w całą wiązkę kabelków i na pierwszy rzut oka nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że nie demontowałeś fotela pasażera. A powiedz mi taką rzecz te kabelki łączą się w jeden i wiesz może gdzie on idzie? Myślałem że ta wiązka z prawej strony auta idzie tylko do drzwi pp i pt. Szkoda że małe zdjęcie ale sprawdzę dokładnie wiązkę aż znajdę i dam znać. Dzięki wielkie za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, fotel pasażera na max do przodu i odchyliłem tapicerkę ale to tylko do zdjęcia. Do jakiejś roboty przy tym to proponuję wyjąć fotel i zdjąć plastik z progu bo tapicerka z podłogi lepiej i łatwiej się odchyli.

Domniemywam że te kabelki idą mniej więcej tak jak narysowałem na zdjęciu poniżej. Cała robota w poprawieniu połączenia które zaznaczyłem czerwonym kółkiem.

---------- Post dopisany at 20:44 ---------- Poprzedni post napisany at 20:44 ----------

wi_zka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciał bym się dowiedzieć gdzie się pojawia prąd podczas otwierania i zamykania centralnego ? do czego zmierzam chciał bym podpiąć moduł coming leaving home i właśnie potrzebuję się podpiąć pod coś co daje prąd podczas otwierania i zamykania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka centralnego albo ew. zewnętrzny sterownik centralnego zamka jeśli masz takowy zamontowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem miejsce łączenia. U mnie w tym miejscu było łączenie czerwono niebieskiego kabla z kilkoma innymi czerwonymi ale na tym jednym było napięcie 12v i taki kabel dochodzi do pompki centralnego zamka. Druga sprawa to łączenie u mnie aż 7 kabli koloru brązowego (masa) praktycznie w tym samym miejscu jak widać na załączonym zdjęciu. Oryginalne łączenie było utlenione i rozpadało się w palcach. Ponowne połączenie załatwiło sprawę i teraz wszystko działa tak jak należy. Wielkie Podziękowanie i Szacunek za udzieloną pomoc wojtek79

http://s29.postimg.org/d5440u72f/image.jpg

http://s10.postimg.org/cxzeu0twp/image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja równiez zobacze u siebie te kable bo mam to samo jak pomoze to dam znac. pozdrawiam:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...