Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grill, lampy,oświetlenie.


blind0

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Witam Klubowiczów,

jak w temacie mam kilka pytań/wątpliwości które chciałbym rozwiać.

Grill.

Zamierzam okleić chromowaną obwódke grilla folią 3M czarny mat.

FOLIA CZARNY MAT 1080 3M M12 szer 152 / ORYGINAŁ ! (3681773930) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Mam nadzieję, że zda ona egzamin.

I tu pojawia się moje pierwsze pytanie, chcę zdjąć grill i zastanawiam się czy dobrze myślę, że wystarczy wsunąć te zaczepy zaznaczone na zdjęciach do środka i grill powinien wyjść ? Czy ewentualnie będe musiał odkręcać uchwyt od maski itp :>?

http://images64.fotosik.pl/410/6d17b1011866b7a1gen.jpg

http://images65.fotosik.pl/410/65b2d5e78e2528cagen.jpg

Oświetlenie.

Chcę zmienić oświetlenie nóg (nad pedałami jak i od strony pasażera) na współgrające z resztą wnętrza (zegary, radio, klima), czyli czerwone. Na zdjęciu poniżej żarówka.

Możecie naprowadzić mnie jaką powinienem kupic, czy są ledowe odmiany i czy można kupić/wyrezać coś co sprawiłoby, że oświetlenie jest ciągłe podczas jazdy, a nie tylko przy otwieraniu drzwi ? Ewentualnie, może jakieś listwy led ;>?

http://images62.fotosik.pl/410/ecea65e33045cc56gen.jpg

Kolejna sprawa. Jako że chce auto zrobić na czarno, ( lakier LZ9U ) interesują mnie również ciemne lampy zespolone, kierunki dymione i tył to samo. Nie mam zamiaru bawić się żadnymi foliami a kupować gotowe części.

Zastanawiam się nad:

Przód: LAMPY REFLEKTORY FK AUDI A4 B5 99 01SOCZEWKA LIFT (3664635530) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Kierunkowskazy boczne: AUDI A4 B5 94-98 KIERUNKOWSKAZY BOCZNE SMOKE (3663212516) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Tył: Lampy tylne Audi A4 B5 Black Clear Glass Czarne FK (3715324319) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Miał ktoś okazje spotkać się z takim zestawieniem :>? jestem ciekaw czy to się wszystko nie zleje ze sobą i czy zostawić to tak, czy kupić normalne jasne lampy na przód i białe kierunki.

Co do cięcia błotników raczej mnie to nie przeraża, bardziej zastanawiam się nad podpięciem lamp przednich, jakiś elektryk chyba powinien mi to zrobić za grosz :>?

( widziałem instrukcje na forum lecz czuję, że to pokalecze :| )

Dziękuję za wszelkie sugestie i rady z góry i odrazu przepraszam za taką litanie, ew. zły dział ? i ból oczu ;)

Pozdrawiam,

Krzysiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oklejenie spoko będzie trwałe , oświetlenie nóg możesz podłaczyc pod drzwi lub światła wedle upodobania , jeśli czerowne to najlepiej na paskach ledowych , lampy przód lepiej kup polifty valeo i wyślij Gwertemu na przeróbke , kierunki spoko , tylne lampy ujdą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill jak chcesz w macie to sobie plastidipem zrob nie musisz nic demontowac a efekt jest bardzo dobry , lampy tak jak kolega pisal valeo polifty ido gwertego , podswietlenie nog zalezy kto co lubi , tylne lampy na nie jak chcesz co innego to zrob je na czerwono cos ala us'a lub jesli chcesz czane ciemne plasti dip do lamp jak ci sie znudzi zerwiesz bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje ze valeo + Gwerty trochę mnie przerośnie finansowo ;p jednakże pomysł jak najbardziej dobry. A co do lamp z pierwszego postu to shit ;d?

O plasti dipie slyszałem jednak co do grilla myślę że o wiele taniej wyjdzie ta folia i szkoda calą puche kupowac na sama obramówke. Tak czy siak dzięki za odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pojawia się moje pierwsze pytanie, chcę zdjąć grill i zastanawiam się czy dobrze myślę, że wystarczy wsunąć te zaczepy zaznaczone na zdjęciach do środka i grill powinien wyjść ? Czy ewentualnie będe musiał odkręcać uchwyt od maski itp :>?

http://images64.fotosik.pl/410/6d17b1011866b7a1gen.jpg

http://images65.fotosik.pl/410/65b2d5e78e2528cagen.jpg

co do zdjęcia tej ramki dookoła grilla to ja zawsze ściągam cały grill, potem jak mam go na stole ściągam na spokojnie ramkę, uważam że jest tak łatwiej bo na bokach ta ramka ma takie specyficzne zaczepy sam zobaczysz o co chodzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc posłucham Twojej rady i ściagne cały:wink:, tylko żeby to zrobić musze te czarne zaczepy poodchylac i wyjdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sie gril rozbiera we 2 ale samemu tez idzie poodginaj zaczepy i wypchnij "zeberka"

najlepiej rozbierac "grill" jak przyjedziesz z trasy plastik nie bedzie taki zmarzniety , sztywny i podatny na zlamania jak bedziesz mial problem z wypchaniem ramki psiknij pare razy woda z mydlem lub innym specyfikiem bedzie latwiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra damy rade :) jedna sztuka takiej folii starczy na spokojnie ? FOLIA CZARNY MAT 1080 3M M12 szer 152 / ORYGINAŁ ! (3681773930) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jesteś z moich okolic, możesz mnie oświecić gdzie taką folie u nas dostane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jesteś z moich okolic, możesz mnie oświecić gdzie taką folie u nas dostane ?

Warszawska , krakowska , jesienna

najlepiej

Części i akcesoria samochodowe. - Wildcar.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz te lampy to pogadaj z Gwerty'm co jak i za ile, lepiej dołóż z następnej wypłaty co nieco i zrób to jak należy.

Te boczne kierunki według mnie będą sterczeć jak suty :grin: Nie mówię że ciemne kierunki są złe bo sam mam dymione ale te które pokazałeś będą odstawać jak nie powiem już co :naughty:

Tylne przy czarnym aucie mogą za to ciekawie wyglądać, sam się nawet przez chwilę zastanowiłem jakby wyglądały na srebrnej budzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha dobra rzeczywiscie to jest cos "za duze" ;p moze cos takiego w takim razie KIERUNKOWSKAZY BOCZNE AUDI A3 A4 A8 Komplet (3705885784) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia i kierunki typu "nie suty" :grin: kupione. Co do lamp na tył, musiałbym je zobaczyć u kogoś z moim lakierem (lz9u) może wtedy będzie mi łatwiej podjąć decyzje ;) ( ktoś posiada u siebie? ew. jakieś foto ;d? ) Z przodem puki co się wstrzymam, czuję że czeka mnie jeszcze dłuższa lektura na temat wtyczek z przed lifta na po :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuję że czeka mnie jeszcze dłuższa lektura na temat wtyczek z przed lifta na po :wink:

5min roboty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...