Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z OC-pilne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich tu zgromadzonych:)A więc tak:Kupiłem samochodzik od Pana XYZ przepisałem od razu na siebie umowę OC oraz została zrobiona rekalkulacja składki OC.Musiał opłacić drugą ratę co uczyniłem.W ten piątek czyli 22.11.2013 wyszło mi ubezpieczenie i tu zaczynają się schody:

W weekend nie mogłem ubezpieczyć samochodu w żadnej innej firmie bo mieszkam daleko od miasta a sam zakład w który poprzedni właściciel OC jest ode mnie ok 100km.

Dzisiaj ubezpieczyłem samochód w innym towarzystwie ale niepokoi mnie że jest brak ciągłości w OC.

Nie dostałem żadnego powiadomienia o końcu ubezpieczenia ani nic w ten deseń.

Każda składka była opłacona w terminach.

Przecież wprowadzono jakąś ustawę że umowa OC powinna samoczynnie się przedłużać- ale nawet nie wiem czy tak się stało bo nie dostałem żadnego listu a bałem się aby kara nie urosła jeszcze większa.

Może ktoś miał taki problem? Z góry dzięki za pomoc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polisa po poprzednim właścicielu nie wznawia się automatycznie. Przerwy w ubezpieczeniu nie zlikwidujesz. Są na forum kontakty do agentów ubezpieczeniowych. Gdybyś napisał to zrobilibyśmy choćby w środku nocy weekendowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie zrobią nie panikuj, pewnie nawet się nie połapią, a nawet jeśli się zorientują to będziesz musiał dopłacić jakieś 10zł za brakujące dni. Przepisy przepisami a rzeczywistość jest inna.

Podobnie nie musiałeś na siebie przepisywać, mogłeś ciągnąć ubezpieczenie pana XYZ, najwyżej kazali by Ci różnicę dopłacić przy następnej polisie, ale mi jeszcze nigdy nie kazali dopłacać.

Bardziej bym się martwił że nie wypowiedziałeś umowy, kolega napisał że po poprzednim właścicielu się nie przedłuża, ale jak przepisałeś na siebie to nie wiem jak to zinterpretują. Możliwe że firma się odezwie z prośbą o zapłatę i będziesz musiał 2 raz zapłacić (nie byłem nigdy w takiej sytuacji), a ubezpieczyciele przepisy często olewają i umarzają takie kwoty. Natomiast ja się trafi jakiś upierdliwy to według przepisów mogą z Ciebie ściągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm 10 zl ? Watpie :) Jak pare dni nie miales ubezpieczenia i ubezpieczyciel nie wystawi polisy jako kontynucja, to mozesz sie szykowac na 3600 zl kary :) Tak sie przynajmniej dzieje, gdy kupimy od kogos auto, on nam umowe wypowie a my nie ubezpieczymy od razu i nie ma kontynuacji, przychodzi ladna kara i trzeba placic, nie chce straszyc ale tak moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, ja wypowiedziałem umowę, po czym zapomniałem ubezpieczyć i po tygodniu wystawili mi ubezpieczenie od dnia w którym przyjechałem plus ten tydzień żeby zachować kontynuację. Za tydzień wyszło raptem tam 10zł.

3600zł to możesz zapłacić jak cię nakryją na tym, a jak już idziesz ubezpieczyć to ubezpieczyciel załagodzi, napewno on jako on nie nałoży Ci tak wysokiej kary.

Oczywiście jak kolega napisał mają takie prawo ale jeszcze się nie spotkałem żeby na kogoś nałożyli. Ewentualnie jak Cie policja złapie bez OC to już nie ma przebacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pisze ze jest taka mozliwosc, bo agentka od ubezpieczen ostatnio opowiadala ze sporo osob takie cos musia;lo zaplacic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara umowa ulega wygasnieciu automatycznie i masz 14 dni na zawarcie nowej. Po przekroczeniu tego czasu, jezeli sie zorientuja to placisz kare w wysokosci nawet okolo 4k :/

Ale nie przekroczyles wiec nie ma problemu. Dwoch skladek tez nie bedziesz placil.

aaa a kare naklada nie ubezpieczyciel tylko Fundusz Gwarancyjny, a ostatnio kaza ludziom placic bo musza podreperowac budzet fiutki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie no i na razie tego będę się trzymał...

Problem właśnie był taki że gdybym mógł ubezpieczyć to w sobotę to ok ale przecież nie miałem dostępu do internetu a do ubezpieczyciela miałem daleko...a jazda bez niego mogła by się zakończyć inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda bez OC przy kontroli to 3600.... do tego jak spowodujesz kolizje to 3600+ odszkodowanie za zniszczenia i za uszczerbek... wiec naprawde nie warto jezdzic bez OC, odnosnie kontynuacji.. to jesli nie wymowisz umowy np z firma A 1 dzien przed zakonczeniem twojej polisy OC to jest ona kontynuowana... jesli ktos ci sprzedal polise to albo sie nie zna.... albo swiadomie cie zrobil w bola i teraz bardzo mozliwe ze bedziesz musial placic za 2 polisy... te informacje sa z przed roku ale z tego co wiem to sie nic z tym nie zmienilo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda bez OC przy kontroli to 3600.... do tego jak spowodujesz kolizje to 3600+ odszkodowanie za zniszczenia i za uszczerbek... wiec naprawde nie warto jezdzic bez OC, odnosnie kontynuacji.. to jesli nie wymowisz umowy np z firma A 1 dzien przed zakonczeniem twojej polisy OC to jest ona kontynuowana... jesli ktos ci sprzedal polise to albo sie nie zna.... albo swiadomie cie zrobil w bola i teraz bardzo mozliwe ze bedziesz musial placic za 2 polisy... te informacje sa z przed roku ale z tego co wiem to sie nic z tym nie zmienilo.

Pozdrawiam

Nie pisz głupot :facepalm:

Jeżeli poprzedni właściciel nie wypowiada OC to przechodzi ono na nowego właściciela i nie podlega w tym przypadku przedłużeniu z automatu.

Poza tym nie trzeba posiadać dwóch polis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poprzedni właściciel nie wypowie OC bez Twojej zgody, musisz mu napisać oświadczenie że się zgadzasz na taki zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli poprzedni właściciel nie wypowiada OC to przechodzi ono na nowego właściciela i nie podlega w tym przypadku przedłużeniu z automatu.

raczej sie mylisz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy przepisy sie zmienily, po zmianie wlasciciela umowa wygasa automatycznie, czyli nie jest przedluzana. dopiero nastepne zawarte przez wlasciciela pojazdu ulegaja przedluzeniu, o konsekwencjach jazdy bez OC to chyba nikomu nie trzeba mowic, ale jest te 14 dni jak by ktos zapomnial. I poprzedni wlasciciel nie ma nic do gadania, umowa wygasa i juz...

poczytajta najpierw...

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda bez OC przy kontroli to 3600.... do tego jak spowodujesz kolizje to 3600+ odszkodowanie za zniszczenia i za uszczerbek... wiec naprawde nie warto jezdzic bez OC, odnosnie kontynuacji.. to jesli nie wymowisz umowy np z firma A 1 dzien przed zakonczeniem twojej polisy OC to jest ona kontynuowana... jesli ktos ci sprzedal polise to albo sie nie zna.... albo swiadomie cie zrobil w bola i teraz bardzo mozliwe ze bedziesz musial placic za 2 polisy... te informacje sa z przed roku ale z tego co wiem to sie nic z tym nie zmienilo.

Pozdrawiam

Nie pisz głupot :facepalm:

Jeżeli poprzedni właściciel nie wypowiada OC to przechodzi ono na nowego właściciela i nie podlega w tym przypadku przedłużeniu z automatu.

Poza tym nie trzeba posiadać dwóch polis.

Proponuje przeczytac jeszcze raz co napisalem ale tym razem ZE ZROZUMIENIEM i jesli masz jakies zastrzeżenia to sproboj zacytować ten fragment...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda bez OC przy kontroli to 3600.... do tego jak spowodujesz kolizje to 3600+ odszkodowanie za zniszczenia i za uszczerbek... wiec naprawde nie warto jezdzic bez OC, odnosnie kontynuacji.. to jesli nie wymowisz umowy np z firma A 1 dzien przed zakonczeniem twojej polisy OC to jest ona kontynuowana... jesli ktos ci sprzedal polise to albo sie nie zna.... albo swiadomie cie zrobil w bola i teraz bardzo mozliwe ze bedziesz musial placic za 2 polisy... te informacje sa z przed roku ale z tego co wiem to sie nic z tym nie zmienilo.

Pozdrawiam

Nie pisz głupot :facepalm:

Jeżeli poprzedni właściciel nie wypowiada OC to przechodzi ono na nowego właściciela i nie podlega w tym przypadku przedłużeniu z automatu.

Poza tym nie trzeba posiadać dwóch polis.

Proponuje przeczytac jeszcze raz co napisalem ale tym razem ZE ZROZUMIENIEM i jesli masz jakies zastrzeżenia to sproboj zacytować ten fragment...

Pozdrawiam

lol, kolega spec. ds odszkodowan i co, nie wie o zmianie przepisow? ;) wlasnie zmienilo sie to ze po zmianie wlasciciela umowa wygasa jezeli nie jest przedluzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 11 lutego 2013 r. jednolite zasady w ubezpieczeniach obowiązkowych - Rzecznik Ubezpieczonych

I interesujące nas fragmenty:

e) możliwość wypowiedzenia umowy w przypadku podwójnego ubezpieczenia

W ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK dodane zostały trzy nowe przepisy (art. 28a, 46a, 62a), dotyczące trzech ubezpieczeń obowiązkowych (OC posiadaczy pojazdów, OC rolników, ubezpieczenie budynków rolniczych), które pozwalają w sytuacji, gdy w tym samym czasie doszło do zwarcia dwóch lub więcej umów ubezpieczenia w różnych zakładach ubezpieczeń, przy czym przynajmniej jedna z nich została zawarta w trybie klauzuli prolongacyjnej, na rozwiązanie w trybie pisemnego wypowiedzenia tej niechcianej, automatycznie zawartej umowy. Pomimo istniejących wątpliwości Rzecznik Ubezpieczonych stoi na stanowisku, że okresy obowiązywania tych umów nie muszą się dokładnie pokrywać, a wystarczy, że jedynie o siebie „zahaczą".

oraz:

3) Przejście lub przeniesienie prawa własności pojazdu, czyli na co należy zwrócić uwagę, gdy stajemy się posiadaczami używanego pojazdu.

Na osobę, która kupiła pojazd z umową ubezpieczenia OC komunikacyjnego poprzedniego właściciela przechodzą prawa i obowiązki wynikające z tej umowy. Nowy posiadacz pojazdu (chodzi tutaj także o obdarowanych, spadkobierców oraz dzierżawców, najemców lub korzystających z pojazdu, którzy stają się nowymi właścicielami pojazdu) może wypowiedzieć otrzymaną wraz z pojazdem umowę przez cały okres jej trwania i wówczas ulegnie ona rozwiązaniu natychmiast - z dniem jej wypowiedzenia. Jeżeli nowy posiadacz nie złoży takiego wypowiedzenia to umowa trwa do końca okresu na który była zawarta. Ponieważ przepis nie wskazuje terminu wypowiedzenia, wydaje się więc, iż możliwe jest złożenie oświadczenia, w którym wskazany zostanie inny termin wypowiedzenia niż złożenie samego oświadczenia, np. „oświadczam, ze wypowiadam umowę ubezpieczenia z dniem...".

Równie ważne jest to, że umowa przejęta od zbywcy, nawet jeśli nie zostanie wypowiedziana nie będzie jak dotychczas automatycznie odnowiona na mocy klauzuli prolongacyjnej, lecz ulegnie rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, co będzie oznaczało konieczność zawarcia samodzielnie nowej umowy. Oznacza to, że gdy nowy posiadacz będzie chciał zmienić ubezpieczyciela i wypowie umowę zawartą przez poprzednika, będzie musiał najpóźniej w tym samym dniu zawrzeć nową umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów, która zapewni mu ciągłość ochrony ubezpieczeniowej. Uwaga! Zaniechanie tego obowiązku będzie bowiem rodzić konsekwencje w postaci opłaty karnej za jego niespełnienie oraz w przypadku wyrządzenia komuś szkody - konieczność zwrotu spełnionego przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny świadczenia wraz z koszami poniesionymi przez Fundusz z tego tytułu.

I to w zasadzie tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda bez OC przy kontroli to 3600.... do tego jak spowodujesz kolizje to 3600+ odszkodowanie za zniszczenia i za uszczerbek... wiec naprawde nie warto jezdzic bez OC, odnosnie kontynuacji.. to jesli nie wymowisz umowy np z firma A 1 dzien przed zakonczeniem twojej polisy OC to jest ona kontynuowana... jesli ktos ci sprzedal polise to albo sie nie zna.... albo swiadomie cie zrobil w bola i teraz bardzo mozliwe ze bedziesz musial placic za 2 polisy... te informacje sa z przed roku ale z tego co wiem to sie nic z tym nie zmienilo.

Pozdrawiam

Nie pisz głupot :facepalm:

Jeżeli poprzedni właściciel nie wypowiada OC to przechodzi ono na nowego właściciela i nie podlega w tym przypadku przedłużeniu z automatu.

Poza tym nie trzeba posiadać dwóch polis.

Proponuje przeczytac jeszcze raz co napisalem ale tym razem ZE ZROZUMIENIEM i jesli masz jakies zastrzeżenia to sproboj zacytować ten fragment...

Pozdrawiam

lol, kolega spec. ds odszkodowan i co, nie wie o zmianie przepisow? ;) wlasnie zmienilo sie to ze po zmianie wlasciciela umowa wygasa jezeli nie jest przedluzona

I Bardzo dobrze... ze sie na tym nie znam...Ponieważ TAK Jestem Specjalista od Odszkodowań tak poza tym, jak dla ciebie Odszkodowanie i Ubezpieczenie to to samo(ta sama branża) to rozumiem ze nie ma dla ciebie rożnicy gdy pijesz wodę czy Siuśki...

btw mialem podobna sytuacje rok temu dlatego sie wypowiedzialem i zaznaczylem ze tak bylo rok temu

Pozdrawiam i dzieki Sokal za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, z calym szacunkiem, bylo napisane ze trzy razy ze przepisy sie zmienily a Ty mimo wszystko piszesz co innego, samemu nie czytajac... a apropos bycia przy okazji Spec. ds. Odszkodowan, wg mnie mimo wszystko to zobowiazuje do jakiejs tam znajomosci przepisow i tyle, chyba ze uzyskujesz odszkodowania abstrac**jac od prawa :D no ale niewazne, nie przepychajmy sie slownie:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...