Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nadproze nad dwoma bramami garazowymi


Tedi35

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chce zrobic fachowo cos takiego jak w temacie

mam domek gospodarczy o wym zewnettznych 8.5 m na 5.5m

w domku sa dwa pomieszczenia a wieksze ma wym 5.5 na 5.4

na tej dlugosci 5.4m maja byc dwa garaze o szer chyba 2.5 kazda brama choc to jeszcze przemysle bo moze bedzie np 2.3m brama kazda

sciany maja 25cm gr z cegly

poradzcie jak zrobic nadproze nad tymi bramami. mam kilka planow ale posluchal bym opini kogos kto cos sie zna na robocie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest w tym budynku płyta?bramy beda osobne?nadproze mozesz zrobic z kształtowników metalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest w tym budynku płyta?bramy beda osobne?nadproze mozesz zrobic z kształtowników metalowych.

Tak jest płyta na całosci. bramy beda dwie osobne.

Tznjakich kształtownikow? Mam profil zamkniety wsadzic we wczescniej wykutą dziure po calosci budynku?

Ja myslalem zeby wsadzic z jednej strony katownik 50mm lub wiekszy na calej dlugosci sciany ( wczesniej naciac dziure wąską przed wykłuciem otworow na bramy) i z drugiej strony tez potem je skrecic do siebie mocno. I zostawic podpore pomiedzy bramami z muru.

Dzisiaj dokadnie obliczylem i sciana na ktorej beda bramy ma dlugosc po wewnetrznej 6m czyli jak by bramy były na samych koncach sciany to podpora miedzy bramami miala by 1m szer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak piszesz.nacinasz rowek z jednej i drugiej strony.wkładasz kontowniki i skrecasz je szpilkami potem tylko wyburzyc scianki i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić belki nadprożowe prefebrykowane??? Tzw eLki?

---------- Post dopisany at 20:30 ---------- Poprzedni post napisany at 20:25 ----------

O te mi biega:

Nadproże, Nadproża, Belki nadprożowe Olsztyn !!! (3738428717) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego elki trzeba jeszcze zalac betonem no i trzeba wykuc pierwsze sciane zeby je obstawic.a przy kontowniku jest czysta robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...