Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

jakie laczki na wiosna/lato/jesien 2007 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie, wiem, ze temat byl juz walkowany pewno z pincset razy,

ale jak juz pare razy podkreslalem moje audi ma byc przede wszystkim rodzinnym autem i chce oszczedzic moim bliskim dyskomfortu na dlugich trasach no i oczywiscie w miescie.

Jak uzyskac kompromis miedzy tymze wlasnie komfortem a dobra przyczepnoscia?

Mam 17 calowe felgi, ktorych nie chce sie pozbywac.

I teraz pytanie: jaka szerokosc i wysokosc opony pozwoli mi normalnie jezdzic po drogach (zawias mam gwintowany).

Opony, na ktorych auto przyjechalo z niemiec mialy 215/45/17 i jedzilo sie malo komfortowo - przypuszczam, ze tu akurat wysokosc opony powodowala dyskomfort (sciagalo mi kierownice na kazdej koleinie, ale tam gdzie droga byla dobra i plaska to o jezus maria - tak sie jezdzilo ;) ).

Czy wysokosc - powiedzmy 50-55 spelni moje oczekiwania?

Czy ktos ma takie "kola" i moglby mi przekazac rzetelne opinie o jezdzie na naszych drogach w takiej konfiguracji?

Dzieki bardzo za pomoc.

\\ dodałem rok 2007, bo pewno za rok będą te same pytania, a oponki inne już (pre_pl)

crop.jpg

Opublikowano

Jak chcesz mieć komfort to 195/65/15 lub 205/55/16

Opublikowano
  • Autor

a wlasnie...

i tu jest problem, bo nie chce pozbywac sie 17-ek, a zawias pozwoli mi zawsze lekko "uciec" do gory jak kupie troszke wyzsze opony - tylko pytanie jak wysokie?

50 bedzie dobrze? a moze 55?

wiem, ze to trudne kurcze - ale moze ktos jezdzi na takich i jest ok?

Opublikowano

No to jedyne co Ci pozostaje to wsadzić 215/50R17 lub 205/50/17

Opublikowano
  • Autor

i o to chodzilo:)

myslalem wlasnie o 205/50/17 nokian Z

Opublikowano

ja teraz na wiosne zakladam 215/45 17 :) wczesniej jezdzilem na 205/60 15 komfort byl tylko kola nie bardzo pasuja do audika za maaaalutkie :D

Opublikowano
i o to chodzilo:)

myslalem wlasnie o 205/50/17 nokian Z

Miałem te opony w peugocie( w sumie to znow je załozyłem bo nowe continentale uległy samozniszczeniu) i nie wiem czy spowodowane było to stylem jazdy, ale szybko znikneły a pozatym nie równo sie zdzierały i było bicie na kierownicy,

Stanowczo odradzam opony letnie firmy NOKIAN(zimowe to już inna bajka, ale też mają wadę-są głośne)

Lepiej dołożyć 100zł na oponie i mieć CONTINENTALA, czy cos podobnego

Polecam Fulde Carat Excelero, po pierwszym sezonie jestem z nich bardzo Happy, po

przebiegu ok 7 tys.km nie ma oznak zużycia-opony jak nóweczki

A co do komfortu to zarówno w Peugeocie (zima 195/65/15 lato 205/50/17) jak i w Audi

(zima 205/55/16 lato 225/45/17) ja nie widzę zbytniej różnicy, no może delikatnie w Audi-

KOLEINY

Pozdro

Opublikowano
  • Autor

bardzo dziekuje za rade

kurcze zastanawialem sie dzis co tak glosno w aucie powyzej 120 km/h - teraz juz wiem - oponki;)

Opublikowano

przecież druga wartość w np. 225/45 to jest wysokość a dokładniej 45% szerokości opony czyli

225*45% =101,25 17"

215*50% =107,5 17"

205*50% =102,5 17"

195*65% = 126,75 15"

205*55% =112,75 16"

i to jest wysokość opony :027:

Opublikowano
  • Autor

Kezor - Ty sie nie nerwuj, ja juz wszystko wiem '-)

senkju

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.