Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Sonda lambda

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

hej już kiedyś pisałem temacik że mój samochód ciężko zapala no i sprawdziłem go komputerkiem a ty 7 błędów i najgorszy jest takie że brak sygnału z sondy lambdy powiedzcie czy przez to samochód może ciężko zapalać?? spalanie bez oszczędzania na trasie wynosi 10-11litrów gazu.

Opublikowano

moze, jezeli sonda jest uszkodzona ECU uruchamia sie w trybie awaryjnym, stad moga wystapic trudnosci w zaplonie, a pozostale bledy?

Opublikowano
  • Autor

to wtryski wszystkie 4, znowu coś od sądy i max obroty przekroczone.

Opublikowano

no ale ztego co napisałeś nie wynika ze najgorszy jest błąd sondy

podaj numery bledow

Opublikowano
  • Autor

z tego co wiem że jak jest założona sekwencja to wtryski są wyłączone i dlatego sa jako błąd. moje kody błędów wraz z opisem:

błąd numer 561 adaptacja lambda addytyw. za wysoka

błąd numer 1249 wtryskiwacz cylinder 1 wyjście otwarte

błąd numer 1250 wtryskiwacz cylinder 2 wyjście otwarte

błąd numer 1251 wtryskiwacz cylinder 3 wyjście otwarte

błąd numer 1252 wtryskiwacz cylinder 4 wyjście otwarte

błąd numer 543 maksymalne obroty przekroczone

błąd numer 16518 sonda lambda (rząd 1, czujki 1) brak sygnału.

Może ktoś mi omówi te błędy bo z lambdą nie wiem o co chodzi :blink:

Opublikowano

z tego co wiem że jak jest założona sekwencja to wtryski są wyłączone i dlatego sa jako błąd.

Nic bardziej mylnego, jeżeli instalacja LPG generuje błędy wtrysków to znaczy, że masz uszkodzony sterownik.

Opublikowano

Oraz dodam, że uszkodzona sonda Lambda nie ma nic do złego odpalania.

Zanim sonda sie rozgrzeje, sterownik nie bierze pod uwagę jej wskazań.

Opublikowano
  • Autor

więc dalej nie wiem czemu samochód nie zapala po tym wykazie błędów co wnioskujecie?? ja jeszcze jadę do gazownika zobaczyć co się z sekwencją dzieje.

Opublikowano

a jak jest na benzynie?

Opublikowano
  • Autor

samochód zapala tylko na benzynie także są problemy z benzyną

Opublikowano

Czepiał bym sie sterownika sekwencji. Na moje nie pracuje prawidlowo.

Opublikowano
  • Autor

jutro jadę do gazownika okaże się

Opublikowano

jutro jadę do gazownika okaże się

Czy twój gazownik podłącza się pod sterownik silnika (np. Vag'iem) czy tylko pod instalację LPG??

Czepiał bym sie sterownika sekwencji. Na moje nie pracuje prawidlowo.

... a ja nie, chociaż niewylkuczone...

Opublikowano
  • Autor

pod kompa od benzyny podpinałem się wcześniej jakoś tak jak temacik zakładałem a oddzielnie u kogo innego pod gaz

Opublikowano

Chodziło mi o to czy gazownik regulując instalację LPG patrzy na parametry bieżące silnika (np. na Vag'u lub innym testerze OBD) czy tylko zerka w program od instalki??

Opublikowano
  • Autor

nie mam pojęcia bo kupiłem z lpg a sam nic nie robiłem dopiero jutro jadę

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Mialem to samo :) w serwisie kazali mi wymienic czujnik temperatury wody ktory ma wplyw na odpalenie silnika jak jest zimny.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.