Skocz do zawartości
IGNOROWANY

felgi 18 a 17


Radex121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów posiadam obecnie koła 225/45/18 i zastanawiałem sie nad zmianą na 225/45 (50)/17

Chciał bym sie dowiedzieć czy jest odczuwalny lepiej konfort na 17 ? czy jest duża różnica ? no i jak to wygląda wizualnie ?

jak wygląda 18 każdy wie :slina: ale zastanawia mnie jak by było gdybym założył 17 ktoś już robił coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu większość zmienia tylko na wieksze koło :grin: co do komfortu to wielkiej różnicy nie ma czy 17 czy 18 zalezy wiele od łopony:wink: 17 tez zle nie wygląda pod warunkiem ze jest to ładne 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma różnicy to nie ma chyba sensu ;) pytam ponieważ przymierzam sie do zakupy innych felg coś z rodziny s-line i zastanawiałem sie nad 18 czy tez 17 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica, między 18 a 16 jest wyraźna, ale 18 a 17 niezbyt duża, bierz 18 bo lepiej wyglądają :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy po jakich drogach jezdzisz. Jak w okolicy masz dobre bierz 18 jak do dooopy to 17. Ją postawiłem na 17 ze względu na drogi do bani do tego profil 50 i komfort trochę mniejszy jak na 16 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na co dzień jeżdże po niemczech no ale jeżdże tez czasami do polski na wolne i w tedy w miescie jest masakra ;P

Nie powiem ze w niektórych momentach na autostradzie tez jest kosmos jak np przejeżdżam przez most i te progi na mostach są kosmiczne odgłos i uczucie jest takie jak bym w łeb dostał :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem na 17stkach 225/45/17 i na 18stkach 225/40/18. Jak dla mnie roznicy nie ma zadnej. Na 17stce tez odglosy sa straszne. Do tego najwiecej zalezy od opon. W moim przypadku na 17stkach mialem kiepskie opony i jezdzilo sie na nich gorzej w koleinach niz na 18stkach.

Ja bym zostal przy 18stkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów posiadam obecnie koła 225/45/18 i zastanawiałem sie nad zmianą na 225/45 (50)/17

Chciał bym sie dowiedzieć czy jest odczuwalny lepiej konfort na 17 ? czy jest duża różnica ? no i jak to wygląda wizualnie ?

po pierwsze masz źle dobrane opony na koła 18", powinieneś mieć 225/40. a teraz odpowiadając na twoje pytanie w sprawie komfortu.... w tej sprawie ważną role odgrywa opona, a dokładnie mówiąc profil opon na jakich się jeździ, a także czy są to opony typu RF. kolejną sprawą jest także waga samych felg, a nie zawsze mniejsza felga jest lżejsza od większej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ci za odpowiedz teraz już wiem :) wiem tez że musze zmienić opony na sezon :)

Czyli opony powinny być Z RF (run flat ) czy bez ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEZ - ROF'y są przeznaczone w szczególności do BMW i są sporo twardsze od zwykłych (umożliwiają jazdę po przebiciu). Poza tym, jak wspomniał A-rek, masz zły profil opon, ale niestety, po zmianie na właściwy, tj. 225/40 będzie jeszcze twardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno skoro tak sie sprawa przedstawia to przeżyje i moja kieszeń też ważne ze oko sie cieszy hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląd i prowadzenie to 18" a jak komfort to 16".17" nie wiele zmieni w porównaniu do 18 a wygląd gorszy.Czasem mnie też holera bierze i dziękuję Bogu że zima i zmieniam na 16".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...