Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak zrobić żeby to ładnie grało w Avancie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, jestem laikiem w dziedzinie audio, ale chciałbym żeby w samochodzie ładnie grało, tak żeby dźwięk aż przeszywał i jakieś basy by się przydały no i żeby ciary przechodziły :). Jak do tej pory miałem tylko oryginalne Blaupunkty 13 z przodu, które wymieniłem na GŁOŚ. Hertz DCX 130.3 + Wysyłka GRATIS Sklep W-wa (3706739932) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.. W tylnych drzwiach nie mam w boczkach miejsca na głośniki więc myślałem, że może jakieś 16 albo 6x9 w bagażniku dodatkowo żeby był bass bo teraz jest czysto, ale w sumie po tej mojej wymianie to różnicy nie widzę (może to kwestia też starszego radia MP3 Sony). Jak mam to zrobić, czy dodatkowo jakiś subwoofer do bagażnika, te oryginalne w ogóle warto. Wdzięczny będę za pomoc życzliwych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem laikiem ale troche poczytałem i ze swoim audio pójde w inną strone niż Ty. Miałem wzmacniacz z subwooferem, miałem jakąś tube w bagażniku ale to tak naprawde zaczynanie od d*py strony. Pierwszy etap to będzie wygłuszenie drzwi, potem wpadną głośniki 16cm na przód (powerbassy lub hertze) które będą zasilone jakimś 4-kanałowym wzmakiem z którego dwa pozostałe kanały zasilą jakiś subwoofer(to jest ostatni etap). Kolega ma to zrobione i jak na moje ucho to naprawde robi robote w porównaniu do mojego ori nagłośnienia (6głośników i sub). :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zrób przód na 16kach(trzeba zrobić inwazje w boczkach)

2. wygłuszenie+wyciszenie drzwi przednich

3. dobra jednostka z 3xRCA

4. nowa instalacja na kablach 2,5mm od głosników przednich do bagaznika, kable zasilajace od aku do bagaznika, sterowanie i sygnał progami do radia

5. wzmacniacz 4kanałowy, bądź 2x2kanał, bądź 2kanał + mono

6. subwoofer w bagaznik w skrzynce

Mozesz też zrobić głosniki w tylnych boczkach, również 16ki, kupujesz boczki z maskownicami fabrycznymi i podpinasz to pod wzmak 4kanałowy, ale wtedy dochodzi Ci jeszcze 2 wzmak 1knałowy(mino) pod subwoofer, dajesz odpowiednio grubsze zasilanie przez auto i gra muzyka:whistling:

na audio szykuj min 2tys zł:whistling: warto przegladać używany sprzęt(zwłaszcza wzmaki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x RCA przecież starczy na przód + sub, 3x rca to jeśli już jednak (średnio potrzebny) tył ktoś chce montować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x RCA przecież starczy na przód + sub, 3x rca to jeśli już jednak (średnio potrzebny) tył ktoś chce montować ;)

3RCa to 4 kanały i wyjscie video out itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...