Skocz do zawartości
IGNOROWANY

POLSKIE OC auta !!! wyjazd do Anglii na 5 miesięcy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam OC w firmie AVIVA do końca tego roku. Dzwonię do nich w sprawie przedłużenia umowy informując ich że jestem po za granicami kraju - ANGLIA . Koleś stwierdził że jeżeli będę za granicą więcej niż 1 miesiąc to musi wyliczyć mi inną składkę! No i wyliczył 1800 zł. gdzie do tej pory na pełnych zniżkach miałem 455 zł.

Mam możliwość zrezygnowania z ich usług i nawet sam mi to zaproponował hehe. Panowie znacie jakieś towarzystwo ubezpieczeniowe żeby to ogarnąć. Powrót planuje gdzieś koło KWIECIEŃ-MAj!

Pozdrawiam

szkodnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę to wcale się nie musisz chwalić, że jesteś w Anglii.

Zawwsze możesz powiedzięc, że samochód raczej nie będzie się poruszał poza granicami kraju. A zdanie możesz zmienić w każdej chwili i sobie pojechać.

Natomiast w momencie, kiedy zrobisz buum za granicą kraju, to wtedy pewnie zrekalkują Ci składkę i będziesz musiał dopłacić.

Wiekszość ubezpieczycieli direct pyta o jazdę za granicą, więc ceny pewnie będą podobne. Sprawdź PZU wartę Hestię - oni chyba nie pytają o takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem troszeczkę w necie i faktycznie jest tak jak piszesz!

To tak samo jak z deklaracją, że pojazdem nie będzie kierowała osoba poniżej 25 lat. Można to zadeklarować, ale w razie kolizji ubezpieczyciel może to zweryfikować (bo akurat podczas kolizji samochodem kierowała taka osoba) i zażądać dopłaty do składki. Tutaj obowiązuje zupełna dowolność, ale należy się liczyć ze zweryfikowaniem tego przez ubezpieczyciela i dopłatą. Za deklarację niezgodną z prawdą grozi co najwyżej dopłata i odsetki, to nie jest przestępstwo ani coś, co może grozić "nieważnością" OC.

Ubezpieczyciel ma zupełna dowolność ustalania wysokości składek na podstawie zupełnie dowolnych warunków.

to jest post jaki znalazłem na jednym z forum prawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakas padake w Angoli i jezdzij

Potem nia tutaj przywieziesz i sprzedasz na czesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...