Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oil Sensor Komputer Pokładowy


henry102

Rekomendowane odpowiedzi

Oil sensor nie oznacza niskiego stanu oleju tylko błąd czujnika w misce. Odczep czujnik pod miską i przeczyść styki. Zobacz czy kable są całe. Ja miałem ten sam problem i okazało się, że u mnie ktoś grzebał przy tych kablach ( przedłużał, naprawiał... nieważne ) były pozaciskane tulejki łączenia kabla i one nie przewodziły poprawnie. Ogólnie do sprawdzenie połączenie do czujnika pod miską olejową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo.. to właśnie nie styka, Miałem to samo. Jak już będziesz wiedział który to jest to na zimnym silniku jesteś w stanie odczepić go wkładając łapę od góry ( mnie to się kilka razy udało ) Najgorzej jest wyjąć wtyczkę z czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem odciąć i wlutować kawałek nowego kabla bo był tak zaśniedziały że nie było co czyścić. Są bodajże trzy piny w tej wtyczce

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem AUDI A4 B5 kombi 1.9 TDi 115KM 2000r po lifcie i mam podobny problem. Po wymianie oleju i filtrów zapaliła mi się kontrolka o której mowa ( na zdjęciu strzałka nr 2 ) ale też pokazuje mi się druga kontrolka (strzałka nr 1 ) .... Może ktoś wie co to oznacza...???

Dziękuję i pozdrawiam

audi_kontrolki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza (numer 1) jest od zegarka radiowego (oznacza tyle, że został odebrany wzorzec czasu z nadajnika, więcej np. tutaj Shoper BugTracker)

Druga (numer 2) tak jak już koledzy opisali. Kontrolka od poziomu/temp oleju. U mnie jest identyczna sytuacja... 80km po wymianie oleju załączyła się kontrolka i już tak zostało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem odciąć i wlutować kawałek nowego kabla bo był tak zaśniedziały że nie było co czyścić. Są bodajże trzy piny w tej wtyczce

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu TapatalHejka.Mam ten sam problem.Kontrolka sie zapala.Próbowałem czyscic wtyczke kontaktem i nie.Dodam,ze wtyczka ta cześc gumowa jest naderwana i widac kable 3szt.z czeo jeden jest goły bez żadnej otuliny i wydaje mi sie ze to jest ta przyczyna,Po przewodzie widac ze była juz robiona.Pytanie czy można gdzieś dostać sam ten przewód z wtyczka do tego czujnika poziomu oleju??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...