Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Temat odnośnie kół do Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

chłopaki jak podejdzie koło 19x8,5 z ET 25 . zawieszenie 1BE. widziałem kolega miron78 mierzył koła bodajrze z ET 26 i dużo wystawały z przodu, tyle że u niego było 20 cali. myślicie że z 19tką będzie to samo???

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Pany czy oponki na zimę do a4 b8 205/55/16 będą pasowac ? Bo w wulkanizacji mi powiedziano że 225 to minimum

Opublikowano

Pany czy oponki na zimę do a4 b8 205/55/16 będą pasowac ? Bo w wulkanizacji mi powiedziano że 225 to minimum

205/60/16 :) tak jest na nalepce na drzwiach

Opublikowano

W końcu wszystko dotarło i poleciało pod bude

Felgi 18J8 ET30 z oponą 225/45/18

mam-a1.jpg

mam-a1-bok.jpg

Teraz jeszcze zawias -30mm i będzie malina :decayed: :decayed: :decayed:

Dlaczego zdecydowałeś się jednak na 18" 225/45 R18 czyli zamiennik fabrycznego rozmiaru 245/40 R18 ? Myślisz że lepiej się na tym zimą będzie jeździć niż fabrycznej 245 ? Bo mam taką samą felgę teraz kupioną na zimę i zastanawiam się nad dobrą gumą... Ew ktoś ma porównanie 225/45 do 245/40 w zimie na 18" feli ?

Opublikowano

Wg zaleceń do tej felgi 8" odpowiednią oponą jest właśnie 225/45/18. Rozmawiałem też ze znajomymi co jeździli na 245 i mówili że strasznie nosi po drodze. Auto niby nie mieści się w koleinach i prowadza na lewo i prawo.

Sam tego nie sprawdzałem.

Opublikowano

No niby tak, ale w instrukcji jest też 245/40/R18 wiec dlatego takie dylematy mam... poza tym to popularniejszy kapeć w B8 i szersza guma zawsze troche lepiej wygląda. 225 będzie miała przewagę w kopnym śniegu tylko i w niektórych koleinach (zależy jakie są szerokie koleiny) :P

Przy okazji, bo nie mogę znaleźć w wyszukiwarce - jakie ciśnienie macie w oponach 255/35/R19... bo mi w ASO nabili aż 3.3 i 3.1 bara, zastanawiam się czy trochę nie przesadzili. W 18" wiem że 2.3-2.5 ale w 19" nie mogę nigdzie doczytać... pomoże ktoś ?

Opublikowano

Mi 2,5 pompowal do 19

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam. Felgi 19" Alutec Dynamite 8,5J 66,6 nie spełniaja moich oczekiwań co do komfortu(do sprzedania) ,ach te polskie drogi xd

Co polecacie ,chcę kupic 18 " i jakie opony .Czy 18x8j 235/45/18? .Czy na szerszej feldze np 8,5 ten rozmiar opony bedzię pasowal.

wiadomą rzecza jest ze 245/40/18 to ori ,Może ktoś z kolegow testował 225/45/18 (8) lub 235/45/18( 8,5)


1230050_DSC03335.JPG

Edytowane przez Marek.pl

Opublikowano

225/45 R18 na 8J jest spoko, nie zauważyłem zbyt drastycznego spadku komfortu podróżowania co do zimówek 225/55 R16 przy zawieszeniu 1BE

Jeszcze jedno pytanko o koła na zimę. Czy takie z A5 wejdą 245/40 R18

8.0J x 18H2 ET31 8T0/601/025A ?

http://olx.pl/oferta/michelin-pilot-alpin-245-40r18-alufelgi-audi-a5-s5-CID5-ID67ZuX.html

Wejdą bez problemu

Edytowane przez Kaju77

Opublikowano

Ja mam 225/45/18 zawieszenie 1be i faktycznie bardzo mała różnica w porównaniu z 205/60/16.

Opublikowano

A wygląda to jako tako takie 225/45/18 ? :) 245/40 ma zime troche chyba za szeroki kapeć... i się waham :(

Opublikowano

Post 391, 394...daleko nie trzeba szukać

Opublikowano

Witam wszystkich mam male pytanie niedawno zmienilem samochod na audi b8 rok 2008 2.0 tdi chce zmienic felgi na 19 co myslicie o rozmiaze 245/35/19 8.5 et42 a tyl 245/35/19 9.5 standard rozmiar to 245/40/18. Byc moze ten temat byl juz omawiany ale ciezko znalezc przy tylu stronach.

Opublikowano

225/45 R18 na 8J jest spoko, nie zauważyłem zbyt drastycznego spadku komfortu podróżowania co do zimówek 225/55 R16 przy zawieszeniu 1BE

Jeszcze jedno pytanko o koła na zimę. Czy takie z A5 wejdą 245/40 R18

8.0J x 18H2 ET31 8T0/601/025A ?

http://olx.pl/oferta/michelin-pilot-alpin-245-40r18-alufelgi-audi-a5-s5-CID5-ID67ZuX.html

Wejdą bez problemu

Napisano 14 listopad 2014 - 20:07

A wygląda to jako tako takie 225/45/18 ? :) 245/40 ma zime troche chyba za szeroki kapeć... i się waham :(

Post 391, 394...daleko nie trzeba szukać

Wiem wiem, przepraszam za nadgorliwość. Ale dopytuje po dwa razy, zresztą nie tylko ja w tym wątku. Bardzo wielu z Was, doświadczonych forumowiczów zaleca na zimę 225/45/R18 zamiast zalecanego przez producenta 245/40/R18 na felgę oryginalną 8J... Tak samo na lato wielu z Was tutaj promuje rozmiar 235 do 19", którego w ogóle już nie ma w tabelce od producenta. Nie dziwcie się więc że jesteśmy nieco skołowani :) Nie wiem czy to wynika z oszczędności (235 jest tańsze niż 245 i 255) czy z praktycznych doświadczeń na naszych kochanych polskich drogo-koleinach...

Na zimę zależy mi na komforcie i bezpieczeństwie więc skłaniam się z 245/40 na 225/45 ze względu na bardziej komfortową mam nadzieję jazdę i większą kierowalność na śniegu/lodzie (im węższa opona tym lepiej). Dylemat ostatni to Contek TS850P lub Misiek Pilot Alpin PA4, ostatecznie Dunlop 4D.

W lecie jeżdzę na fabrycznym rotorze 255/35/R19 i moim zdaniem producent trochę przesadził. Tzn do sportowej jazdy może i tak, ale z 1.8TFSI 170km (z czasem może niewiele ponad 200km) nie ma takiej potrzeby. Oczywiście wygląda pięknie ale twardo i auto jest niespokojne na koleinach. Też więc będzie dylemat 245/40/R18 czy może 235 które często gęsto tu polecacie... Czy może jednak 19cali nadal ale 245/40 guma... (jest w tabeli Audi) :/

Niektórzy z Was mają możliwość przymierzyć pewne rozwiązania, ja niestety nie... stąd takie dylematy. Dzięki za wyrozumiałość i porady :)

Opublikowano

Spoko, właśnie po to jest ten temat, warto jednak przeczytać tę parę stron które się tu już urodziły bo idzie z nich wyciągnąć wiele konkretnych sprawdzonych rozwiązań.

Opublikowano

Panowie mam takie pytanko. Aktualnie posiadam A3 8P w sportbacku i chce kupic felgi stalowe i opony zimowe. Po nowym roku chce sprzedac a3 i kupic a4 b8. Chce kupic kola: 16" 6.5x16H2 ET50 5x112 i opony: Nokian WR D3 205/55 R16 91 H. Moje pytanie jest takie, czy te felgi i opony bede mogl potem zalozyc do a4 b8 ? Bo nie chcialbym kupowac nowych felg i opon na kilka miesiecy jesli maja nie pasowac potem do a4.

Dziekuje za pomoc, pozdrawiam

Opublikowano

B8 ma otwór centrujący 66,6mm nie wiem jak jest w A3. Dodatkowo przy ET50 koła mocno się schowają.

Opublikowano

Święta prawda to co kolega Lorek prawi [emoji106] dodatkowo 205/55 do B8 to też trochę mało, wyższy profil by się przydał.

Opublikowano

Wiec nikt niejest w stanie powiedziec cos na moj temat??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.