Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prędkościomierz padł, proszę o pomoc.


Salin92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj jadąc do Warszawy zauważyłem ze mój licznik nie pokazuje prawdziwej prędkości ... jadąc 90 km/h na navi pokazywało mi 120 km/h.

Np jadąc na 5 biegu, obroty było normalne powyżej 2000 a prędkość jaka była na liczniku to 40 km/h ...

Wskazówka raz pokazuje większą prędkość a raz mniejszą.

Kolejny problem to taki ze nigdy mi temperatura nie wskakuje na 90 zawsze jest na 80 tak jakby strzałka była opadnięta.

Jak gaszę silnik to strzałki od paliwa i temperatury spadają poza skale.

Co może być przyczyna tych usterek ?

Czy da się to jakoś łatwo naprawić czy lepiej by było wymienić licznik ;)

Aktualnie prędkościomierz pokazuje 0 km/h jak się jedzie i jak się stoi .

Czekam na odpowiedzi , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś rozbierał zegary i źle zostały zamontowane wskazówki musisz zrobić test elementów wykonawczych vag i będziesz wiedział co jest nie tak wszystkie wskazówki muszą stać na środku tylko obrotomierz będzie wskazywał inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info w wolnym czasie ogarnę jakąś diagnozę ;)

---------- Post dopisany 12-12-2013 at 22:29 ---------- Poprzedni post napisany 09-12-2013 at 11:39 ----------

Teraz to juz całkiem sie zje.... wcale mi nie działa prędkościomierz ... strzałka jest cały czas na 0.

Proszę o pomoć.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info w wolnym czasie ogarnę jakąś diagnozę ;)

---------- Post dopisany 12-12-2013 at 22:29 ---------- Poprzedni post napisany 09-12-2013 at 11:39 ----------

Teraz to juz całkiem sie zje.... wcale mi nie działa prędkościomierz ... strzałka jest cały czas na 0.

Proszę o pomoć.

Pozdrawiam :)

A jakiej firmy masz licznik? Jaeger czy VDO? W jaeger lubią padać silniczki od obrotomierza i prędkościomierza. Podobny przypadek miałem z obrotomierzem.

A co do wskazania temperatury to może być tak, że licznik pokazuje dobrze a przyczyną nie dogrzanego motoru jest zepsuty termostat. U mnie też po zgaszeniu zapłonu, strzałki od temperatury i paliwa opadają poza skale a po przekręceniu zapłonu wskazania są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat jets ok, licznik VDO

---------- Post dopisany 22-12-2013 at 17:57 ---------- Poprzedni post napisany 17-12-2013 at 17:07 ----------

Po diagnostyce nic nie wykazało, oprócz czujnika temperatury silnika ( tu wywaliło błąd) ale to chyba nie ma nic wspólnego z licznikiem, przy teście wyjściowym, wskazówka od prędkościomierza się wcale nie rusza, kiedyś czytałem gdzieś o czujniku przy skrzyni (że zimne luty bądź kabelek przerwany), ale teraz nie mogę tego znaleźć, może mieliście styczność z tym wątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...