Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Passat B6 1.9 TDI 105 KM BKC wycie spod maski


Dragon30

Rekomendowane odpowiedzi

Nagrałem dźwięk słyszalny w kabinie 0s-40s i w grodzi silnika 40s-koniec filmu. Świst jest zależny od prędkości obrotowej. Podczas jazdy i operowanej podałem przyspieszenia jest złudzenie jakby policja/karetka na sygnale jechała za mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbinka zaczyna się kończyć:wink:

Moze ze nie kończyć ale to turbina ...jeździć i obserwować czy olej nie znika i czy nie kopci na niebiesko ....poza tym można zjąć wąż od ic i sprawdzić czy nie ma tam oleju z turbo...ten dźwięk wkurza ale sporo aut robi jeszcze w takiej syt kilkadziesiąt tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbinka zaczyna się kończyć:wink:

znalazłem takie info, wynika z niego że jest to normalne, w co nie chce mi się wierzyć, podobno po wymianie turbiny w ASO nadal sowa wyje pod maską Zobacz temat - Turbina efekt sowy,oraz jadacej karetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź dokladnie układ wydechowy pod wzgledem szczelnosci lacznie z obejrzeniem dokladnie kolektora wydechowego czy nie jest pekniety oraz układ recylkulacji spalin od kolektora wydechowego do zaworu wszystko jak leci po drodze.... po za tym stało sie to nagle czy stopniowo,czy cos było robione przy turbo?bo takze takie podobne dzwieki sie pojawiaja po czyszczeniu turbiny, taki dzwiek równiez wystepuje jak katalizator sie usunie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kata, wszystko w oryginale, wcześniej słyszałem taką "karetkę na sygnale" ale w mniejszym stopniu, początkowo myślałem że idą zakłoćenia od silnika na radio bo jest takie odczucie, ale teraz tzn odkąd jest około 0 st C to już zbyt mocno to odczuwam, auto mam od niedawna, od września, olej nie znika, nie kopci też na niebiesko, 2 miesiące temu był robiony rozrząd. IC wstępnie obejrzałem, jutro może wejdę pod niego i od spodu obejrzę kolektor wydechowy dolot itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od nieszczelnosci dolotu takiego dzwieku nie bedzie- tak jak pisałem wyzej - szczelnosc układu wydechowego oraz szczelnosc ukladu recylkulacji spalin (rury stalowe,chłodniczka jesli ją posiada). chyba ze faktycznie konczy sie turbo - najlepiej było by drugie turbo załozyc na próbe - ale tu juz jest mega problem... skad turbo i ktos kto zrobi to za nie wielkie pieniadze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszą również żeby na większe turbo zmienić to efekt sowy zginie, koledzy z forum Passata pisali że ASO uznaje to jako normalkę i nawet po wymianie na nową dalej to występuje. Męczące to, w AUDI takie cuda nie występują jako "normalka", ehh zachciało się VW.

---------- Post dopisany 31-12-2013 at 13:08 ---------- Poprzedni post napisany 11-12-2013 at 23:22 ----------

łopatka uszkodzona jest... dzięki za wszystkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszą również żeby na większe turbo zmienić to efekt sowy zginie, koledzy z forum Passata pisali że ASO uznaje to jako normalkę i nawet po wymianie na nową dalej to występuje. Męczące to, w AUDI takie cuda nie występują jako "normalka", ehh zachciało się VW.

---------- Post dopisany 31-12-2013 at 13:08 ---------- Poprzedni post napisany 11-12-2013 at 23:22 ----------

łopatka uszkodzona jest... dzięki za wszystkie podpowiedzi

czyli jednak turbina się kończyła... napisz jak po naprawie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...