Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bang&Olufsen Modyfikacja, wygłuszanie


QaDo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Czy ktoś w B8 zajmował się naprowadzaniem na normalną drogę systemu B&O ?

Priorytetem dla mnie byłaby wymiana przednich, głośników średnio-nisko tonowych i może przy okazji wysoko.

Nie zajmuję się car-audio i nie wiem czy wygłuszenie w postaci maty butylowej będzie w porządku, niestety standardowe jest tragiczne, tak samo jak te mizernie wyglądające głośniki. Wiadomo nie chciałbym wydawać fortuny bo i tak nie jestem audiofilem, ale pewnie każdy Hertz czy od biedy (?) JBL na poziomie 150-250zl będzie lepszy od tego co zamontowano w zestawie.

Pytanie teraz o średnicę, za cholerę nie wiem co by tam wpasować. Może jakieś propozycje ? :-)

Do tyłu nie mam zastrzeżeń, ale drzwi trzeba zrobić koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki widzę.

Tylko, że 1. On przerabiał serię i nie napisał jakich średnic są głośniki by to spasować.

Ten rezonans w drzwiach nie daje mi spać... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Czy ktoś w B8 zajmował się naprowadzaniem na normalną drogę systemu B&O ?

Priorytetem dla mnie byłaby wymiana przednich, głośników średnio-nisko tonowych i może przy okazji wysoko.

..... bo i tak nie jestem audiofilem,

A teraz napisz jeszcze raz, po co i dlaczego? Skoro i tak nie zauważysz różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma po co wymieniać głośników etc. Wygłusz dobrze drzwi i będzie poprawa znaczna. Jeżeli natomiast chciałbyś zmienić głośnik seryjnie jest bodajże 20cm musisz założyć dystans z mdfu na mniejszy głośnik np 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście zacznę od wygłuszenia, warsztat car-audio z wieloletnim doświadczeniem chciał chyba 200 zł/szt z przodu więc i raczej nie opłaca się samemu grzebać. Usunięcie rezonansu i drgań to podstawa, później ewentualnie można zająć się pierdzeniem :grin:

@szogun0 , prawdopodobnie nie masz pojęcia jak gra B&O w B8mce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...