Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z pompą paliwa. Pomocy..


gawlas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z AEB. Podczas jazdy zgasł silnik, usiłowałem odpalić samochód, lecz bez skutku. Po ściągnięciu samochodu do domu sprawdziłem bezpieczniki, okazało się że ten od pompy paliwa jest spalony. Wymieniłem go i dalej nic. Wymieniłem też przekaźnik pompy paliwa, bez zmian.. Wyciągnąłem pompę i podłączyłem ją na krótko. Działa, lecz nie zaciąga paliwa. Moje pytanie jest takie: Dlaczego pompa nie pracuje zaraz po przekręceniu kluczyka na "zapłon"? Czy z tą pompą da się coś jeszcze zrobić, czy muszę kupić nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dokładnie jest w AEB, ale w ADR pompa zaczyna pracować dopiero jak kręci się rozrusznikiem. W APU za to pompa odpala jedynie na chwilkę po przekręceniu kluczyka i milczy, dopiero przy rozruchu zaczyna ponownie chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AEB pompa zaczyna pracowac w momencie przekrecenia kluczyka, nie wcześniej.

Filtr paliwa wymieniales ? Sprawdz tez przewody w podwoziu. Moze jest ktorys zagiety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki problem. Podłączyłem pompę na krótko, zanurzyłem w wiaderku wypełnionym benzyna i zaczęła pracować, tylko że nie tłoczyła paliwa.. Robiłem tak samo z drugą pompką i sytuacja się powtórzyła. Nie ciągną paliwa. Obie pompki wadliwe?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w ADR pompa zaczyna pracować dopiero jak kręci się rozrusznikiem.
no chyba sie mylisz kolego

---------- Post dopisany at 22:26 ---------- Poprzedni post napisany at 22:25 ----------

masz te pompki wadliwe, albo odwrotnie pracuja i "miela" paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w ADR pompa zaczyna pracować dopiero jak kręci się rozrusznikiem.
no chyba sie mylisz kolego

Nie mylę się bo tak w ADR miałem i tak też wiele osób pisało. Po przekręceniu stacyjki pompa nie pracowała. Pracowała dopiero podczas kręcenia rozrusznikiem. Po SWAPie na APU jest inne sterowanie i teraz po przekręceniu kluczyka pompa uruchamia się na 1-2 sekundy, ponownie zaczyna działać dopiero jak zakręcę rozrusznikiem.

---------- Post dopisany at 22:31 ---------- Poprzedni post napisany at 22:28 ----------

W VAGu można nawet uruchomić sobie procedurę diagnostyczną w której pompka jest uruchamiana. Zresztą jest to też opisane w "sam naprawiam" jak ręcznie uruchomić pompkę paliwa w celu jej sprawdzenia bo właśnie nie działa po przekręceniu kluczyka lecz dopiero przy rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Labiel podsun mi ta procedurę bo mi umknęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś luknąć w "sam naprawiam" jak sprawdzić wydajność pompy. Tam są podane objętości jakie pompa powinna przepompować w określonym czasie i jak zrobić instalację aby ją uruchomić. Już teraz nie pamiętam ale trzeba było wyjąć przekaźnik pompy i gdzieś podać chyba plus. Co do VAGu to niestety dokładnie ci nie powiem. Już nawet nie wiem czy robiłem to na VAG-COM czy na Polskim VAGu. Coś tam kiedyś się bawiłem i znalazłem możliwość testowania wtrysków, pompy paliwa i zaworu par paliwa. Świetny sposób na sprawdzenie i pompy i zaworu par paliwa.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...