Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sonda LPG gen 2 al700


y4kub

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie,

Mam odłączoną sondę całkowicie, muszę kupić (była spalona instalacja) na tę chwile ze sterownika al700 również jest nie podłączone wyjście/wejście sondy, mam brak mocy na LPG czy to dlatego że jest odpięty sterownik? czy mam szukać przyczyny w innym miejscu? na luzie obroty ok z wkręcaniem na obroty też brak problemów

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do tego kabel i program? Jak tak, to ustaw stałe otwarcie aktuatora. Jak nie, to albo kup sonde i zmień, albo wstaw śrubę(najgorsze możliwe rozwiązanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz na myśli wstaw śrubę? sonda docelowo będzie zakupiona, chodzi mi o to czy to jest przyczyna czy jakieś inna kabelki zastały upalone czy wina nie podpięcia bo rozumiem ze jak podepnę tylko jeden kabel z sterownika do instalacji sondy to nie będzie banglać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W II-gen sonda jest niezbędna do prawidłowego działania.

Musisz wstawić sondę, żeby silnik mógł dostać prawidłowo doregulowaną mieszankę.

Po twoich pytaniach wnoszę, że nie znasz się na LPG, więc wstaw dobrą sondę i jak nie będzie dobrze chodzić, to poszukaj kogoś, kto ogarnia IIgen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje nie znam się kompletnie dlatego zadaje pytania:) chciałem znać przyczynę braku mocy więc ja chyba poznałem, lecz skoro w sterowniku jest emulator sondy to może bez sondy w wydechu będzie działać? bo wpinam się w instalacje komputer sonda ? jak mam wyłączone lpg to sterownik przepuszcza sygnał z sondy do kompa (pb) jak jadę na lpg to komputer dostaje informacje z emulatora al700 a nie z sondy, wiec czy jak podepnę wyjście z al700 do komputera to oszukam komputer samochodu? pytam czysto teoretycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie działa.

Nawet jakbyś przerobił instalację, żeby oszukać sondę, to i tak nie pojedzie.

Emulacja jest tylko po to, żeby nie wywalało błędów od sondy. To za mało do wysterowania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wiec chyba koniec tematu:), kupie sondę i zobaczymy jak się rozegra sprawa jazdy na lpg:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jeszcze trochę pojeździć tym autem to zastanów się nad zmianą na sekwencję.

koszt około 650zł + montaż, auto odżyje i zapomnisz że masz lpg

II gen.tylko do aut z jednopunktowym wtryskiem

Sondę i tak zamontuj bo silnik nawet na benzynie źle pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...