Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pasty polerskie 3m


piotraudi

Rekomendowane odpowiedzi

Magicbattle dzieki za dobre slowo. Caly czas sie ucze, a wiedza sie dziele, bo lubie jak auta sa wylizane. Lepszy widok na ulicach:wink:

taka prawda jestes mistrzem. bardziej podobaja mi sie twoje efekty niz u vario czy meguiars, caly czas sie zbieram zeby umowic sie i zajechac do Ciebie ale nie ma mnie w Lublinie prawie wcale. chyba bedziemy dzialac juz na a6 bo b5 pewnie na wiosne pojdzie w swiat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi tobie o dokladne umycie i wysuszenie auta po każdym etapie??

---------- Post dopisany at 11:56 ---------- Poprzedni post napisany at 11:52 ----------

kolego gusiak11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi tobie o dokladne umycie i wysuszenie auta po każdym etapie??

---------- Post dopisany at 11:56 ---------- Poprzedni post napisany at 11:52 ----------

kolego gusiak11

z tego co kojarze nie musisz myc za kazdym razem po kolejnych korektach mowa o korekcie trzy etapowej, chyba ze balaganu narobisz duzo ale to nie seria G. przecierasz ipą zeby zmyc niewidoczna paste w ryskach ktora maskuje efekt. po calej korekcie dopiero myjesz, potem cleaner i wosk. a jaki cleaner (to jest weet look tak?) pod coli najlepszy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki cleaner (to jest weet look tak?) pod coli najlepszy ??

nie rozumiem?

---------- Post dopisany at 18:07 ---------- Poprzedni post napisany at 13:27 ----------

ktoś was miał do czynienia pastą polerska 3m fioletowym korkiem jest to nowość podobno zastępuje pasty korkiem żółtym i niebieskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi tobie o dokladne umycie i wysuszenie auta po każdym etapie??

---------- Post dopisany at 11:56 ---------- Poprzedni post napisany at 11:52 ----------

kolego gusiak11

z tego co kojarze musisz myc za kazdym razem po kolejnych korektach mowa o korekcie trzy etapowej, chyba ze balaganu narobisz duzo ale to nie seria G. przecierasz ipą zeby zmyc niewidoczna paste w ryskach ktora maskuje efekt. po calej korekcie dopiero myjesz, potem cleaner i wosk. a jaki cleaner (to jest weet look tak?) pod coli najlepszy ??

Przemywa się kilka lub kilkanaście razy w ciągu całego zabiegu sprawdzając jak postępują prace z lakierem, co pasta poleska wypełniła a co udało się już wypolerować, IPA- może być ale nie zawsze niektóre pasty typu menzerna nie wymywają sie do końca ipa, tu przydają sie tzw. płyny inpsekcyjne dużo silniejsze od IPA. Kolega użył tu to trochę wydaję mi się skrótu myślowego, seria G sa to pasty którymi pracuje sie na mokro stąd opisywany syf, ale po zielonym korku jak jest czas tez warto umyć bo sporo pyłu po paście pozostaje w zakamarkach.

Jeżeli chodzi o dalsza część pytania to wet look jest to tzw. "mokry wyglad" jak sama nazwa wskazuje czyli cos do czego dążymy ponieważ zadbany nawoskowany lakier ma przypominać mokry lakier, co do cleanera pod Colli to chyba najlepszy bedzie Duragloss Bonding Agent #601

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duragloss tylko nalozyc nie polerowac i potem na to Colli i polerowac mikrofibra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duragloss tylko nalozyc nie polerowac i potem na to Colli i polerowac mikrofibra?

Jeżeli po korekcie to juz nie używasz cleanera nie ma takiej potrzeby, a jeżeli chodzi o podbicie "wet look-u" to nałożyć, przetrzeć fibrą, nastepnie cienko wosku i jak zacznie się pojawiać biały nalot spolerowujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 601 - naklada sie cienka warstwe i pozostawia do wyschniecia - NIE POLERUJE na to naklda sie saelant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponowie pytanie :ktoś z was miał do czynienia z pastą polerska 3m z fioletowym korkiem jest to nowość podobno zastępuje pasty z korkiem żółtym i niebieskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ci kolego ktos niezle zamieszneie zrobil, owszem stosunkowo nowe ale zupelnie gdzie indziej sie plasuje (przed zielonym tnacym korkiem) :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy co i jak.

-Po korekcie dokladne mycie i IPA

-w celu odsiwezenia lakieru lekko scierny cleaner *czyli wiekszosc dla dluzszej wytrzymalosci warto go przetrzec IPA lub plynem inspekcyjnym

-lakier w bardzo dobrym stanie, chodzi o podklad pod colli - Duragloss 601

tak mniej wiecej.

p.s.

Zrobie chyba jakies nowe tematy, bo robi sie straszny balagan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griffe czyli informacje o pascie 3m z fioletowym korkiem to bujdy takie informacje napisal koleś co na alledrogo sprzedaje pasty 3m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to pasta gruboziarnista w technologii trizact do wspolpracy wlasnie z tymi krazkami (rodzaj papieru sciernego) ma dawac szybkie ciecie i niezle wykonczenie. Zielony korek tez jest do ciecia ale to pasta drobnoziarnista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pod jaką gradacje i kolor past 3m byś przypisał pascie g3

oraz czy mona kupić tania IPE nie za 60zł lecz 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G3 to silnie tnaca pasta wodna, silniejsza od zielonego korka i od bialego korka.

IPA - 1L - Specjalne - Dekontaminacja - Pielęgnacja z zewnątrz

to jest bardzo dobra cena za IPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pod jaką gradacje i kolor past 3m byś przypisał pascie g3

oraz czy mona kupić tania IPE nie za 60zł lecz 10

Kupiłem kiedyś g3 bo było to najtańsze cos, bo polerowałem cienie po napisach na burtach samochodu cieżarowego, robiłem to w pustym magazynie w foliowym fartuchu i w koło było wszystko zawalone syfem z aluminum+pasata+ woda, jak bym miał po niej myc auto to wolę tego nie robic wcale, nigdy więcej nie wróciłem do tej pasty, a kolega Griffe wciągną mnie w ta zabawę juz będzie dobrze ponad 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt po g3 trzeba sie sporo nameczyć aby doczyścic auto

---------- Post dopisany 17-01-2014 at 17:22 ---------- Poprzedni post napisany 31-12-2013 at 18:22 ----------

KOLEDZY TO PRAWDA CO PISZE SPRZEDAWCA TEJ PASTY??? To te same pasty tylko ze jedna to koch a druga 3m a ta sama firma to produkuje???

KOCH PASTA POLERSKA 3M ANTYHOLOGRAM WOSK WROCŁAW (3828881407) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to prawda, ze ta sama firma produkuje paste dla 3M tego nie wiem, fakt faktem pasty Kocha sa wiecej niz swietne. Jesli dla Was cos to znaczy maja moja rekomdacje:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griffe a past 3m & kocha którą ty byś wybrał?

chodzi o czynniki

1 cena do jakości

2 łatwość pracy (z którą lepiej sie pracuje)

3 oraz efekty czyli boske lustro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...