Skocz do zawartości
IGNOROWANY

tylne głośnik -i brak wzmacniacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , panowie wiem że ten temat był już wałowany wiele razy , troche poczytałem na ten temat ale ja mam kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi . Kupiłem sobie audi a4 b5 sedan z 97 roku , wszystko pięknie tylko nie było radia więc kupiłem sobie radio niefabryczne po zamontowaniu zauważyłem że nie grają tylne głośniki - od razu wszedłem na forum i wyczytałem że potrzebuje specjalny adapter , myśle sobie kupie adapter i po problemie . Niestety gdy zamontowałem kupiony adapter nic się nie zmieniło więc znowu na forum . Wyczytałem że powinienem mieć z tyłu wzmacniacz na głośniku niestety chyba źli ludzie mi go podprowadzili bo nic tam takiego nie widzę , wisi tylko niebieska kostka nigdzie nie podłączona . Chciałem się zapytać czy mogę uruchomić te głośniki jakoś w prosty i stosunkowo wydajny sposób bez prowadzenia nowych przewodów ? Czy w ogóle będą one grały bez tego wzmacniacza (w radiu mam 8 pinów na głośniki) ? Gdzie w sedanie powinien znajdować się fabryczny subwoofer ? Bo może też zostałem z niego ograbiony i czy jest sens ewentualnie kupić używane oryginalne głośniki Nokia czy może zainwestować w inne . Z góry dziękuje za odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jeśli chodzi o tylne głośniki w półce to one bez tego wzmaka nie pójdą ten wzmacniacz na głośniku powinien wyglądać tak jak na foto

img_archiwumallegro_pl.jpg

tu masz wzmaka na zdjęciu jak wygląda bez głośnika

17112010070.jpg

fabryczny subwoofer powinien znajdować się prawdo podobnie w lewym boczku bagażnika pod tą wykładziną

31619f23110b394f.jpg

jeśli chodzi o kupno nowych głośników to niech ci już ktoś bardziej w tym ogarnięty w tym pomoże bo ja się tak nie znam a po za tym mi wystarczają fabryczne głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź niestety nie widze zdjęcia . Chyba mam coś z przeglądarką

---------- Post dopisany at 12:17 ---------- Poprzedni post napisany at 12:11 ----------

A dobra już widze

---------- Post dopisany at 12:42 ---------- Poprzedni post napisany at 12:17 ----------

A do czego służy niebieska kostka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos wie jak temat wyglada w avancie ? mam w drzwiach z tylu glosniki seryjne od ktorych ida dwa przewody ( szary i szarozolty), radio zmienione z seryjnego na concert audi z CD, brak wzmaka i suba w bagazniku, co zrobic zeby to gralo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos wie jak temat wyglada w avancie ? mam w drzwiach z tylu glosniki seryjne od ktorych ida dwa przewody ( szary i szarozolty), radio zmienione z seryjnego na concert audi z CD, brak wzmaka i suba w bagazniku, co zrobic zeby to gralo ?

W Avancie sub jest montowany w bagażniku lewy boczek. Jeśli nie masz to może być problem z uruchomieniem tylnych głośników (ori radia są dwukanałowe i obsługują przednie głośniki, tylne głośniki biorą wzmocnienie właśnie z suba - w nim jest wbudowany wzmacniacz - czyli tzw. aktywny tył audio)

Masz ori radio - jest ono dwukanałowe - zawsze możesz zmostkować głośniki tyle do przednich, ale nie jest to za bardzo zdrowe dla radia. Jako rozwiązanie pośrednie możesz na jakiś czas zrobić, ale ogólnie polecam zamontowanie ori subwoofera do którego podłączysz tylne głośniki i będzie jak fabryka dała :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...