Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ori radiem Gamma


Tomtox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Radyjko śmigało aż miło, pomimo że to zwykły kaseciak to byłem w stanie znieść jakość muzyki słuchanej za pomocą adaptera kaseta<>jack, jednak jakimś cudownym sposobem pewnego dnia komuś udało się przełączyć z trybu TAPE na FM bez wyciągania kasety, co sprawiło że kaseta zastygła w jednej pozycji i nie dało się jej wyciągnąć ani przyciskami, ani delikantnie. Po kombinacjach nie siłowych acz zdecydowanych odzyskałem kasetę co sprawiło że teraz po włożeniu kasety radio wkłada ją, pstryka dwa rady i wypluwa. Domyślam się że jest to jakieś mechaniczne uszkodzenie układu i czy jest ktoś w stanie powiedzieć co zawiniło? Dodatkowo też po tej całej sytuacji pojawił się problem z włączaniem i wyłączaniem radia, mianowicie zawsze odbywało się to automatycznie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, radio się wyłączało samo, a gdy odpalałem zapłon włączało się samo. Teraz natomiast jak wyciągam kluczyk to radio gra tak jak grało i zawsze muszę wyłączać je ręcznie i tak samo włączać. Problem kasetowy w miarę rozumiem, pewnie coś uszkodziłem ale może ktoś wie co trzeba zrobić :facepalm: a problem z włączaniem to dla mnie zagadka, bo raczej te dwie rzeczy nie mają ze sobą nic wspólnego.

Dzięki z góry za pomoc i

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jakimś cudownym sposobem pewnego dnia komuś udało się przełączyć z trybu TAPE na FM bez wyciągania kasety"

Nie pamiętam jak w tym radiu jest ale wydaje mi się że to żaden cud, po prostu naciskasz klawisz FM albo U i słuchania radia, do słuchania kasety powracasz naciskając klawisz "rewers".

Prawdopodobnie uszkodziłeś mechanizm kasety i teraz radio nie może go sobie odpowiednio ustawić i dlatego nie wyłącza się. Już na forum był ktoś z dokładnie takim samym problemem i po takiej samej ingerencji w mechanizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie radio na zbyciu, jakby coś.Oczywiście sprawne z kodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...