Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Olej w turbinie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie.

Pół roku temu sprowadziłem auto z Niemiec.

Podczas wymiany rozrządu mechanik zauważył że w turbinie są ślady oleju i że turbina jest do regeneracji.

Faktycznie trochę się z tym liczyłem bo już przy kupnie auto przekraczając 3500 obr.zaczynało gwizdać.

Powyżej 4000 obr i nagłym przyśpieszeniu to już bardzo wyraźny gwizd.

Myślicie że to faktycznie turbinka?

Koszt pełnej regeneracji to ok.1000 zł.

Co wy na to:wink:

Opublikowano

Ale co się dzieje z samochodem? nie ma mocy? kopci? znacząco ubywa oleju? inne...?

Świst niekoniecznie oznacza wyeksploatowanie turbo.

Opublikowano
  • Autor

Jest moc,w ciągu pół roku dolałem litr oleju,ciutkę kopci

---------- Post dopisany at 19:59 ---------- Poprzedni post napisany at 19:53 ----------

AHA!Przypomniałem sobie że auto sprawdzałem VAG-iem i wyświetlił się błąd turbiny.

Opublikowano

A ile zrobiłeś kilometrów przez te pół roku?

Opublikowano
  • Autor

Mało.Ok.5500 km

Opublikowano

Niedopuszczalny ubytek oliwy jak na taki przebieg, niestety najwidoczniej turbo już puszcza i trzeba go zregenerować albo kupić inne.

Opublikowano
  • Autor

Tak też myślałem.Poza tym ten gwizd przy przyśpieszaniu jest specyficzny.Przy wyższych obrotach jest jest głośniejszy.

Dzięki za pomoc.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam,

Jako że znalazłem u siebie zawór DV postanowiłem do niego zajrzeć. I ku memu zdumieniu, po odkręceniu przewodu który jak myślę idzie od DV do intercoolera wylało się trochę oleju. Czy to oznacza że turbo puszcza olej, uszczelniacze turbiny? Dodam że rok temu miałem regenerowane w bardzo dobrym zakładzie. Ktoś jakieś pomysły?

Ogólnie DV-ka wygląda w porządku. Czy może mieć to związek z usterką zaworu N75? Samochód przeładowywał powodując duże ciśnienie. Czy przez to mogły pójść jakieś uszczelniacze?

20140330_112251.jpg

20140330_112259.jpg

20140330_112919.jpg

Opublikowano

tam sucho nigdy nie będzie zawsze jakas powłoka oleju będzie ważne żeby nie było tego tyle ze pójdzie w kolektor ssacy , co to turbo i gwizdania, niekoniecznie jest uszkodzone, z tego co sie dowiedziałem przyczyną takiego gwizdania może być pęknięta muszla strony cieplej. Jeśli ładuje i trzyma moc to jeździj dalej :)

Opublikowano

Litr oleju na 5500km trochę dużo, ale zależy od stylu jazdy oraz od oleju.

U mnie na wcześniejszym oleju castrolu, robiąc 3500km dolałem 0,8l, ale było lato i trasa 1500 km non stop.

Po zmianie oleju na Motul dokupiłem litr w trasę - taka sama (wakacje)

Nie dolałem nic

Niekoniecznie olej ucieka przez turbo, mogą być winne uszczelniacze zaworów

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.