Skocz do zawartości
IGNOROWANY

blad 01543 OD pdc głośniczek


piotraudi

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie raz dziala mi pdc raz nie na vagu wyszedl blad 01543 jest temu winien glosniczek jak sie do niego dobrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniczek pewnie spalony w b7 jest po lewej stronie w bagażniku u góry pod szybą. Poszukaj tematu na forum na pewno jest bo sam wymieniałem wszystkie wskazówki tam znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego albo masz gdzieś na drodze do głośniczka przerwę np. w kostce coś zaśniedziało i nie zawsze łączy albo np. problem z czujnikiem choć wtedy zdaje się był by wskazany czujnik który zawodzi . Na wszelki wypadek na zapłonie wbij wsteczny i schyl się posłuchaj czy wszystkie czujniki działają prawidłowo jak przyłożysz uch do każdego powinieneś słyszeć ciche cykanie wtedy jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najprawdopodobniej masz problem z samym podłączeniem głośniczka jest podpinany kostką z dwoma przewodami pod wpływem drgań i temp mogła się obluzować i raz działa raz nie.

Jeśli chodzi o głośniczek to nie powiedziałeś podstawowej informacji czy masz PDC tylko na tył czy i również na przód - są to oddzielne głośniczki i znajdują się po przeciwnych stronach.

Jeśli masz tylko tylny PDC to głośniczek od niego znajduje się "pod tylną boczną szybą, ustawiony płasko, obok wzmacniacza antenowego - trzeba ściągnąć lewą tapicerkę boczka w bagażniku".

Jeśli masz przedni i to on wariuje to znajduje się pod kierownicą po prawej stronie na tunelu w którym znajduje się radio.

Trzeba zdjąć półkę która jest pod kierą i będziesz miał do niego dostęp. Oba są zdaje się takie same i chyba lepiej kupić w ASO bo jak patrzyłem na ceny z aledrogo wraz z przesyłką to lepiej kupić w ASO nie dość że taniej to i nówka sztuka.

Z tego co wyczytałem z jednego z wątków tutaj to nawet błąd głośniczka (np. poluzowana wtyczka głośniczka) unieruchamia cały system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam ori PDC przód+tył a po nr błedu uda sie określić który to głośniczek??? bardzo duzo by to pomogło!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej tak jeśli np. informuje konkretnie który czujnik jest uszkodzony lub czy brak jest zasilania na przednim czy tylnym obwodzie to i po nr błędu dowiesz się który głośniczek szwankuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat bo mam taki sam problem . Przestał mi dzis działac głosniczek
błąd 01543 - Parking Aid Warning Chime (H15)

31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent
podpowie ktos od czago zaczac dalsza diagnostyke ? kupowac od razu głosniczek czy jest prawdopodobne ze np kostka zasniedziała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij go i sprawdź jaką ma rezystancją a właściwie czy w ogóle jakąkolwiek ma jak nie ma to zakup nowego głośniczka się kłania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz i ja mam problem. Czy u mnie będą padnięte wszystkie przednie czujniki plus głośnik ? Od czego zacząć ?spacer.png

IMG_20200205_135511.jpg

 

Edytowane przez Luk Wasky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...