Skocz do zawartości
IGNOROWANY

POKRYWA - OSŁONA - NAKŁADKA SILNIKA Audi 1.9 tdi


kamil.wroc.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim.

Proszę o pomoc!!!

Czy orientujecie się z czego jest wykonane wygłuszenie pod plastikową pokrywą na silniku z napisem tdi audi?

Chodzi mi o tą jakby gąbkę czy też piankę w kształcie litery C czy U - jak kto woli eliminującą drgania i wygłuszającą silnik podczas pracy.

Pan z ASO Audi VW Wrocław stwierdził, iż jest to osobny element od plastikowej pokrywy i dodał, że kosztuje ok 300 zł.

Może ktoś z Was ma taniej do sprzedania tą gąbkę (moja się już sypie), albo wie czym ją zastąpić i gdzie kupić?!

Pozdrawiam,

Kamil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał płacić 300zł za tą gąbkę to wolałbym jeździć bez niej...

A jeżeli chodzi o materiał to chyba byle co dźwiękochłonnego.

I najlepiej coś nie palnego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie urethan bądź poliuretan. W firmie w której pracowałem tak nazywali te pianki i pakowali to właśnie pod pokrywy które później trafiały na montaż w toyotach z dieslem.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odpowiedź. Zatem biorę się za poszukiwanie tego typu pianek.

A przy okazji Szczęśliwego Nowego Roku 2014 :wink:

Tu masz potrzebne wygłuszenie w rozsądnych pieniądzach PROFESJONALNE Maty wygłuszające bmw golf audi ford (3787564371) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Sam to ostatnio montowałem u siebie i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricardo dziękuję Ci serdecznie za info.

Dzwoniłem do tej firmy i okazało się, że istnieje dodatkowo również materiał tj. Izolacja APAFLEX - pan stwierdził, że ma niby nieco lepsze parametry od tej LSP-1.

Przesyłam link do stronki, gdzie można ją również zakupić poza allegro i o dowolnej grubości: Panele Akustyczne, Maty Izolacyjne - Apama

DZIEKI jeszcze raz za info i link, właśnie złożyłem zamówienie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czego jest zrobiona ta pianka, ale u siebie pod pokrywe dalem GMS-011.

Bylo troche ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym przemyśleniu zakupiłem i zamontowałem LSP-1, jest trochę ciszej (przy obecnych niskich temp. mniej słyszalna praca zaworów przy odpalaniu). Dodam, że materiał całkiem łatwo poddaje się wykrojeniu na wzór oryginału :wink:

ps. W żony Corsie DTI przykleiłem na maskę i też jest fajny efekt, zawsze trochę ciszej.

----- Dzięki wszystkim za pomoc w temacie -----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...