Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Szarpanie - diagnostyka mechanika


dejvt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupilem juz samochodzik z ta wada i jezdzilem tak przez 3-4 tyg i stawało sie to coraz bardziej denerwujące...

Obiawy ukoszdzonych poduszek - przy ruszaniu szarpie, jadac na tym samym biegu tylko dodajac nagle mocno gazu caly samochod szarpie i to tak 3-4x dosc mocno.

Podjechalem sprawdzic i zamowic poduszki do mechaniora który dokladnie pokazał mi poduszki uwazając, że są całe, fakt nie widac uszkodzen i wygladają na mało zużyte, nie znam sie.

Co moze być tego powodem ?

Dodam jeszcze ze jak zmieniam biegi to np przy przejsciu z 1 na 2 (z 2 na 3 itd. ) czuje kilka szarpnięc i delikatnych zblokowań lewarka. Oczywiscie sa one do pokonania. Wrzucając np 1 z biegu jalowego czuje takie jakby 2 przejscia i dopiero wchodzi bieg..

Licze na Was Panowie.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprzęgło masz dobre?? Albo coś dzieje się w skrzyni biegów. Na początku sprawdziłbym sprzęgło, może docisk albo łożysko siadło. Ale niech inni sie wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jesli twoj model posiada kolo dwumasowe, to szarpanie i trzesienie buda moze byc od niego, ale nie koniecznie. Napisz jeszcze czy szarpie caly czas czy tylko na zimnym lub cieplym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli biegi wchodzą ci na 2 razy czujesz delikatny opór potem wchodzi jakby do końca do tego szarpie to ewidentnie sprzęgło niestety koszt naprawy nie jest mały :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to na stowe sprzeglo a nie posiadasz w swoim modelu koladwumasowego to zmiescisz sie w 1200zl a jak nie stety posiadasz kolo to pewnie ze 3000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm szarpie na ciepłym i na zimnym nie ma znaczenia.

Powiedzcie mi jeszcze jak sprawdzic co jest dokladna przyczyna ? Jaki mechanior mi to zdiagnozuje ? [br]Dopisany: 13 Sierpień 2008, 23:26 _________________________________________________Pomoze ktos Panowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładna diagnoza może być tylko po wyciągnięciu skrzyni każdy mechanik to zdiagnozuje co do kosztów to lukaszek13ns trochę zawyżył koszty :wink4: luk z kołem dwumasa koszt jakieś 1800zł sachs 1500zł opinie są podzielone który zestaw jest lepszy oczywiście trzeba doliczyć robocizne :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie samochod kupilem po to by pojezdzic nim ok miesiąc i sprzedać.. Oczywiscie bez zadnych wad.. Sprzegło chce wymienic na uzywke gdyz za nowe przy sprzedazy nikt mi nie zwroci.

http://www.allegro.pl/item415980691_sprzeglo_silnik_1_6_adp_audi_a4_passat_b5.html

czy taki zestaw moze byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...