Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy warto zmieniać automat na manual?


reizen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc ponieważ mam bardzo wielki dylemat.

Mój samochód to Audi a4 b5 sedan 1998r , 1.8 125km , samochód kupiony od wuja mojej dziewczyny , który jest mechanikiem , sprowadza samochody itd .

Kupując samochód byłem nastawiony na sprzedaż go po niedługim czasie i kupienia wymarzonego "e39" , jednak zły urok prysł , w głowie zawróciły mi 4 kółka , i postanowiłem że samochód zostawie , ponieważ jest on za bardzo zadbany i za ładny aby go sprzedawać , ksenon, alu , przyciemniona szyba , skóra itd , a poza tym nie znajdę nic ciekawszego w pieniądzach które za nią dostane a nawet za niewielką opłatą .

Do samochodu postanowiłem że założe gaz ( bo nie uśmiecha mi się płacić 50zł/100km) i trochę w niego zainwestuje .

Wracając do tematu , gość który sprzedawał mi samochód powiedział , że jak mi się nie podoba automat to może mi przełożyć skrzynie na manual za 700 zł , bo ma wszystkie części ,

i teraz pytanie do Was , czy mając taką okazję przełożylibyście tą skrzynie ? Dodam że skrzyni nie chce przekładać dla oszczędności 1l w paliwie , ale dlatego że po egzaminie nie jeździłem manualem , tylko od razu kupiłem automat , a czasami zdarza się że trzeba kogoś odwieźć do domu po rodzinnej imprezce czy coś , a większość osób ma manual , także dla samego siebie , dla swoich umiejętności ,

kolejny powód jest taki że za 2 lata chce zdać prawko na C, no i wiadomo , że 3 niezdane egzaminy z powodu odzwyczajenia się od manuala , to już jest koszt pełnej wymiany skrzyni . Ja jestem prawie pewny żeby ją wymienić .

Myślicie że to dobry pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbyś napisał " słuchajcie mam dziewczynę i nie wiem czy robić jej silikonowe cycki czy nie...Bo jak przyjdą kumple i będą chcieli pomacać to lepiej jakby większe były.." jeśli dobrze ci się jeździ automatem to zostaw automat a czasem sobie śmignij czyimś manualem i na odwrót.. Wg. mnie każy powinien czerpać jak największą frajdę z jazdy i czy to manual czy automat, to już indywidualna sprawa.. A co prawko na automacie zdawałeś, ze boisz się, ze nie dasz rady? czy zapomniałeś jak się sprzęgłem operuje. Ja mam dwa auta i w jednym jest auto w drugim manual i nie mam zadnego problemu z przesiadką. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa auta i w jednym jest auto w drugim manual i nie mam żadnego problemu z przesiadką. Pozdro

Też mam 1 auto z manualem i drugie z automatem, żadnego problemu przy przesiadce. Wg mnie automat dużo lepszy/wygodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdawał na pewno manualem, bo gdyby zdał automatem nie mógł by jechać z manualną przekładnią. Pewnie boi się, że z czasem mu się zapomni sprzęgła wcisnąć albo coś. Wiem, bo jak zdałem prawko od razu sobie automacika nabyłem, zresztą krowe jak byk "chrysler grand voyager" jak na pierwsze auto było ciężko. No i po przesiadce do manuala była tragedia, jadę i zgrzyt przekładni, szarpanina (jak nowy kursant :D). No, ale z czasem przeszło, jeżdżę teraz i tym i tym bo w pracy manual i to w niczym mi nie przeszkadza zupełnie. No, ale przekładać skrzynię dla tego by nie zapomnieć jeździć manualem? Bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aregus

Bardzo mi miło że podzieliłeś się żalem na temat twoich relacji damsko-męskich i dzielenia się swoją dziewczyną z kumplami , jednak muszę Cię zmartwić , nie każdy związek mężczyzny z kobietą wygląda tak jak u Ciebie , no cóż pozostaje Ci tylko współczuć .

Liczyłem że na tym forum wypowiadają się osoby , które pomagają sobie nawzajem , a nie porównują każdy temat do swojej dziewczyny i jej "cycków" nie będę Ci tu prawił lekcji na temat kobiet , bo szkoda mi na Ciebie czasu , a poza tym jest to pewnie sprzeczne z regulaminem.

Co do pozostałych postów , moi rodzice nie mają samochodu , a ja nie jestem jakiś mega zamożny żeby kupować specjalnie drugi samochód i mieć jedno i drugie .

Po prostu liczyłem na odpowiedzi typu że to np za stary samochód żeby się bawić w takie przerabianie , że automat póki nie przerywa niech jeżdżę na nim , albo że 1.8 to za słaby silnik na automat i dużo lepszą frajdę z jazdy (bo przecież o to chodzi) będę miał w manualu , albo że 500-700zł to na prawdę grosze minus części z automata które mogę sprzedać i wyjść prawie na 0 jeśli chodzi o straty .

Na szczęście już podjąłem decyzję , byłem wczoraj u mechanika , gadałem z nim trochę , i wiem już co robić , także temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wiem już co robić

i cale szczescie ..... :facepalm:

troszke zluzuj, zadales po prostu pytanie na ktorej nikt Ci nie udzieli jednobrzmiacej odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aregus

Bardzo mi miło że podzieliłeś się żalem na temat twoich relacji damsko-męskich i dzielenia się swoją dziewczyną z kumplami , jednak muszę Cię zmartwić , nie każdy związek mężczyzny z kobietą wygląda tak jak u Ciebie , no cóż pozostaje Ci tylko współczuć .

Liczyłem że na tym forum wypowiadają się osoby , które pomagają sobie nawzajem , a nie porównują każdy temat do swojej dziewczyny i jej "cycków" nie będę Ci tu prawił lekcji na temat kobiet , bo szkoda mi na Ciebie czasu , a poza tym jest to pewnie sprzeczne z regulaminem.

Kolego ale po co się pienisz od razu? Ja nie napisałem, że tak robisz tylko dałem takie porównanie...jak już koledzy wyjaśnili... nikt Ci nie odpowie jasno na Twoje pytanie.. to jest indywidualna sprawa każdego kierowcy jak się czuje za kółkiem z jedną i drugą skrzynią biegów.. rób co uważasz..A na temat moich relacji z kobietami akurat nie powinieneś zdania zabierać.. Pozdrawiam i życzę szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...