Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wypłata tylko części odszkodowania


Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem szkoda została wyceniona na 13 200zł a zostało mi tylko podesłane 8500zł+koszt lawety mógłby ktoś pomóc w wzorze odwołania do zapłaty reszty pieniędzy bo w necie nic nie znalazłem jest tylko wzór odwołania jeśli przy wypadku uczestniczyło dwóch sprawców i firma wypłaca część pieniędzy a w moim przypadku sprawcą wypadku była jedna osoba, na stronie rzecznika praw ubezpieczonych też nie znalazłem odwołania które by pasowało do mojej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobny problem jak mi zaniżyli przy wycenie, mi pisanie nic nie pomogło, kwota nie była duża więc nie zawracałem sobie głowy, ale w Twoim przypadku to najlepiej niezależny rzeczoznawca i się sądzić i wyszło by nawet więcej jak te 13 tysi. Też zależy jaka firma bo jak Mtu to ciezko, ale np jak Pzu czy Hestia to z nimi łatwiej iść na ugodę. Jak chcesz pisać pismo to powołaj się na artykuły odnośnie rekompensaty za szkodę na forach prawnych są przytoczone Zasada pełnego odszkodowania (jakie koszty zobowiązany jest zwrócić poszkodowanemu ubezpieczyciel) - Rzecznik Ubezpieczonych

A to była szkoda całkowita czyli kwota rynkowa = kwota wraku +reszta pieniędzy czy kwota naprawy te 13 tysi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś niższą kwotę i nic więcej, żadnej informacji? Co ta kwota obejmuje? Może 13 200 to wartość przed szkodą a 8 500 wypłacili potrącając wartość wraku????

Napisz coś więcej albo wrzuć jakiś kosztorys, bo jakoś wątpię, żeby TU wypłacało Ci odszkodowanie na raty albo miało nadzieję, że nie upomnisz się o 5 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak kwota wraku wynosi 7100zł, wartość auta przed wypadkiem wycenili na 20 300zł ale wątpie w tą cenę bo mam bogate wyposażenie, no i 13 200zł to jest kwota tej różnicy czyli którą powinni mi wypłacić, wyszła szkoda całkowita bo jak wyceniło TU to na częściach z ASO naprawa by wyszła na ponad 37tyś złotych

---------- Post dopisany 11-01-2014 at 00:04 ---------- Poprzedni post napisany 10-01-2014 at 23:59 ----------

i kilka dni po otrzymaniu tych kwot na papierze dostałem telefon od likwidatora szkody który powiedział mi że samochód tydzień wcześniej został wystawiony na licytację na jakimś portalu i ktoś za ten wrak jest w stanie zapłcić 10tys złotych i jeśli sprzedam auto to wypłacą mi te 10 300zł aby się równało wartości z przed wypadku a jeśli nie sprzedam auta to wypłacą mi 8500zł+laweta ale wysyłając dokumenty do zgłoszenia szkody zaznaczyłem że nie będe zainteresowany sprzedażą auta tylko chcę otrzymać rekompensatę pieniężną za poniesioną szkodę na miejscu zdarzenia była policja i ukarała sprawczynię mandatem więc w razie jakbym doszło do rozprawy nie wywiną się a czytałem gdzieś w necie że ich obowiązkiem jest wypłacenie różnicy między wrakiem a ceną z przed wypadku albo wypłatą 70-80% w zależności jak mają na umowie od ceny auta z przed wypadku czyli wyszło by jeszcze więcej niż te 13 200zł

---------- Post dopisany at 00:06 ---------- Poprzedni post napisany at 00:04 ----------

a i jak dzwonił do mnie likwidator szkody powiedziałem że się nie zgadzam na te 8500zł a pomimo to wysłali pieniądze na konto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jawnie walą w ch... Muszą Ci wypłacić 10 300, czyli różnicę pomiędzy wartością auta a ceną, którą ktoś chce zapłacić za wrak.

Pisz maila, że pełna kwota ma się pojawić na koncie w 48h albo zgłaszasz do KNF i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale mają oni prawo wystawić furę na licytację jeśli zaznaczyłem że nie jestem zainteresowany sprzedażą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mają. Przez to są w stanie określić jaka jest rynkowa wartość wraku, zazwyczaj wyższa niż w ich wycenie, czyli wypłacą Ci mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli 1800zł powinni jeszcze podesłać w takim bądź razie jak ktoś był w stanie zaproponować 10tys złotych za wrak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Rzeczoznawcy samochodowego Niezależnego idz, niech ci auto wyceni wedlug system info i wogole sprawdzi czy rzeczywiscie byla "całka" bo nie podoba mi sie to ze ktos chce kupic za 10 tys a oni wycenili na 7 tys...

jak cos podeslij dokumenty- kosztorys naprawy, wycene auta, bo zapewne nie uwzglednili ci wszystkiego w wyposarzeniu, teraz robilem szkode swojego auta w Hestii i wpisali w papier ze wersja Mondeo Ghia ale nie dodali wyposarzenia... ksenony itp bajery ktore maja duze roznice cenowe, wiec najpierw proponuje zorientuj sie czy wogole robili ci wyliczenie auta kompletnego czyli z takim wyposarzeniu co masz... czesto koduja wedle vinu a on nie zawsze ma takie wyposarzenie jakie jest w rzeczywistosci, pozniej telefon do TU aby ci zrobili drugie ogledziny w celu dodania rzeczywistego wyposarzenia, nastepnie zaplac za opienie rzeczoznawce niezaleznego(najlepiej jak by mial jeszcze papiery na bieglego sadowego) i bedziesz wiedzial o ile cie w rzeczywistosci rabneli...

i BTW uwazaj na umowy z "super firmami odszkodowawczymi" bo wiekszosc z nich bierze prowizje rowniez z twoich kosztow... a jest to bezprawne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyposażenie uwzględnili bo jak był rzeczoznawca to mu wszystko gadałem co dokładałem bo na wlepce tego wyposażenia nie będzie mówiłem, rozwiń temat z tymi firmami odszkodowaczymi co miałeś na myśli mówiąc biorą prowizję również z twoich kosztów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałes juz ze z jakas wspolpracujesz?? jesli tak to przeczytaj umowe :) kazdy ma inna, wiec nie moge tutaj wszystkich do jednego wora wkladac :)

Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu telefonicznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak zatrudnić miałem ale typ mówił że dużo nie wywalczę i wczoraj zgłosiłem się do drugiej w tygodniu ma podesłać umowę to przeczytam i podpisze jak będzie wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie wiedziałem kolego że zajmujesz się takimi sprawami jak tą firmę zatrudniałem tak to proste że bym do ciebie się zgłosił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :) nie ma problemu, zawsze mozesz sobie umowe wymowic... bez konsekwencji do 10 dni od podpisania, przeslij mi na maila dokumenty to ci zweryfikujemy czy jeszcze cie gdzies nie oszukali na wyliczeniach :)

[email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj narazie zobaczę co ta firma zrobi i jak się sprawa rozwiąże i będę informował a jak coś nie tak będzie to tak jak mówisz rozwiążę umowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z wyceną auta przed szkodą. Wiadomo zaniżają. Nie ma na to żadnego sposobu żeby jawnie nie oszukiwali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy, np na Passata mam wyzsza wycen niz w rzeczywistosci stoji, a na Mondeo mam nizsza... duzo jest czynnikow ktore okreslaja wartosc. Co do "korekty" bardzo czesto nie uwzgledniaja pelnego wyposarzenia ktore sie ma w aucie, i pozniej sciamniaja ze nie wiedzieli, jak sie im to wytknie, dlatego trzeba pilnowac na kazdym kroku, to sam na kwalifikacji czesci na wymiane czy naprawe, czasami wrzuca w naprawde rzecz ktorej fizycznie nie da sie naprawic bo jest taka a nie inna zastosowana technologia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow to czemu nie piszesz do mnie ?? nie lepiej miec pewniaka?? ;0 Lider na Rynku

Szkoda, że ten "pewniak" nie przesyła umowy do wglądu przed podpisaniem :wink:

---------- Post dopisany at 16:13 ---------- Poprzedni post napisany at 16:09 ----------

A jak to jest z wyceną auta przed szkodą. Wiadomo zaniżają. Nie ma na to żadnego sposobu żeby jawnie nie oszukiwali?

Zaniżali zawsze będą.

Jeśli posiadasz wiedzę w zakresie czytania i interpretacji opinii, sam zauważysz i zweryfikujesz nieprawidłowości.

Ew. warto skonsultować z rzeczoznawcą, który wskaże na co zwrócić uwagę.

Kolejno odwołanie od tej wartości.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...