Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hałas wewnątrz auta


89siwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i z góry przepraszam za wrzucenie tego tematu w tym dziale. Nie wiem gdzie o to pytać więc jeśli nie tu to proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

Zatem, moim problemem jest straszny hałas wewnątrz auta. Przy normalnej jeździe i prędkości do 90-100 km/h w kabinie jest cisza i można normalnie posłuchać radia i rozmawiać. Problemy zaczynają się powyżej 100 km/h (nie pamiętam obrotów). Wtedy radio musi grać już dosyć głośno żeby sobie posłuchać muzyki a jeśli chce się porozmawiać z pasażerami to już raczej trzeba krzyczeć. Powyżej 140 km/h już nawet krzyki nie mają sensu bo w kabinie jest straszny hałas... :slina: Hałas jest taki jakbym podczas jazdy trzymał silnik na kolanach... Co z tym zrobić? Miał ktoś już taki problem? Czy to na pewno silnik? A może skrzynia? Błagam o pomoc bo przecież nie będę jeździł do 90 km/h... :shock3:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie to ogólnie w b5 przy wyższych prędkościach nie jest za cicho ( wyraźnie brakuje 6 biegu), na twoim miejscu przede wszystkim dokładnie obejrzałbym wydech ( wkońcu nawet małe nieszczelności przy wyższych prędkościach są bardzo uciążliwe) , przyjrzałbym się też oponom (czy nie są wyząbkowane) ewentualnie ten typ tak może mieć ( przykładowo znajomy kupił w grudniu nalewajki - wyważyły się bez problemu- bieżnik super, agresywny i głęboki - ale od 110 km zaczynają tak buczeć , jakby człowiek cały czas jechał po tych malowanych pasach co mają za zadanie obudzić kierowce jak zjeźdźa na pobocze :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech wymieniałem w wakacje a opony nowe nie bierznikowane. Pewnie ten typ tak ma... Chociaz nie słyszałem zeby ktoś też mial taki problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na spota w swojej okolicy i się wszystko wyjaśni.

PS. Budynin,lubelskie, gmina Ulhówek ?

Jak tak to wpadaj do mnie,oblukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech wymieniałem w wakacje a opony nowe nie bierznikowane. Pewnie ten typ tak ma... Chociaz nie słyszałem zeby ktoś też mial taki problem...

pisząc ,że ten typ tak może mieć to chodziło mi o opony...a wygłuszenie pod maską masz ? zawsze można pobawić się z matami wygłuszającymi-, ale mi chyba by się nie chciało...wg. mnie nikt za Ciebie nie stwierdzi czy to co Cię denerwuję to szum powietrza ,dzwięk pracującego silnika czy też inne odgłosy dochodzące chociażby z okolic skrzyni biegów... a może poprostu za szybko jeździsz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech wymieniałem w wakacje a opony nowe nie bierznikowane. Pewnie ten typ tak ma... Chociaz nie słyszałem zeby ktoś też mial taki problem...

pisząc ,że ten typ tak może mieć to chodziło mi o opony...a wygłuszenie pod maską masz ? zawsze można pobawić się z matami wygłuszającymi-, ale mi chyba by się nie chciało...wg. mnie nikt za Ciebie nie stwierdzi czy to co Cię denerwuję to szum powietrza ,dzwięk pracującego silnika czy też inne odgłosy dochodzące chociażby z okolic skrzyni biegów... a może poprostu za szybko jeździsz:wink:

Wygłuszenia pod maską nie mam. Myślałem o założeniu ale nie wiem czy przy moim silniku można. Szum powietrza to też nie jest bo z tym już walczyłem. W drzwiach taśma dekarska a drzwi i ramki jak na razie wyregulowane :banan: Stawiam na skrzynie albo raczej na silnik. Czy przy 1.8 V5 mogę założyć wygłuszenie pod maskę? Kiedyś patrzyłem na alledrogo i nie jest to duży koszt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy 1.8 V5 mogę założyć wygłuszenie pod maskę? Kiedyś patrzyłem na alledrogo i nie jest to duży koszt...

pewnie ,że możesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkazdym mozna. podjedz do kolegi albo na spota to Ci znajda przyczyne bo tak to ciezko powiedziec co Ci szumi nie slyszac tego. chyba ze chcesz pol auta w ciemno wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkazdym mozna. podjedz do kolegi albo na spota to Ci znajda przyczyne bo tak to ciezko powiedziec co Ci szumi nie slyszac tego. chyba ze chcesz pol auta w ciemno wymienic

Nie będę szukał w ciemno i podjadę na spota tak jak radzicie. Wcześniej jeszcze kupię wygłuszenie maski i może osłonę skrzyni.

---------- Post dopisany at 16:49 ---------- Poprzedni post napisany at 14:44 ----------

Mam jeszcze jedno pytanie. Mam połamaną osłonę pod silnikiem i zamierzam kupić nową a na allegro widziałem tą osłonę i dodatkowo jeszcze w komplecie drugą pod skrzynie... Czy ta pod skrzynie faktycznie coś daje?? Do każdej b5 da się ją zamontować?

---------- Post dopisany 15-01-2014 at 15:22 ---------- Poprzedni post napisany 13-01-2014 at 16:49 ----------

Czy wygłuszenie maski z polifta pasuje do przedlifta??

Chcę założyć do swojej b5 z 1995roku wygłuszenie pod machę ale większość dostępnych na serwisach aukcyjnych jest z aut poliftowych. Czy otwory w macie w obu rodzajach aut są w tych samych miejscach i na takie same spinki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...