Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanko o gabki


Radex121

Rekomendowane odpowiedzi

Bawie się już trochę w Detaling i czas na polerowanie mechaniczne

Moge panowie brać z tego przykład to co on tam mówi ?

Chodzi mi o gąbki i w jakiej kolejności co robić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie mow, ze sie bawisz w detailing, albo nie zadawaj takich pytan, bo jedno wyklucza drugie.

Z drugiej strony, ze tak dobra firma jak megs pozwolila sobie na "taki" filmik reklamowy...

Rozumiem, ze wszystko pod amerykanow, ale mimo to, bez przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje już powiedziałeś ale nie napisałeś czy robi to dobrze czy źle

Czy warto zrobić taką prace jaką on wykonuje na dobrze przygotowanym lakierze czy tez nie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziu, zebys zrozumial - przystawka to taki produkt "telezakupy mango" - nie amerykanie kupia i maja w garazu.

Pan naklada tyle srodka, ze oblecialby tym cale auto a nie kawalek maski - ale trzeba duzo, sprzedaz wzrosnie...

Nakladac wosk w ten sposob? Pewnie szybciej pod warunkiem, ze robi wielkiego pickupa, bo zanim wyjmie wiertarke, umocuje koncowke mango, odpali cudo, recznie zrobi pol auta - chyba, ze robi dlonmi bez aplikatora - ale to sposob na woreczki a nie buteleczki:wink:

Na dobrze przygotowanym lakierze? Co to wg Ciebie znaczy, bo wyraznie mamy inne pojecia "dobrze przygotowanego lakieru"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dobrze przygotowanego lakieru"

Według mnie nowicjusza jest to

- umyć auto aktywną pianą

- umyć ręcznie

- glinga

- cleaner

Szukam jak pozbyć sie hologramów na lakierze i innych mniejszych zadrapań ale nie moge znaleźć nigdzie jakiegoś "poradnika" ? wskazówek bo każdy ma swoje zdanie i głupieje od tych wszystkich wypowiedzi ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek hologramy to najdelikatniejsze z uszkodzen powloki lakierniczej moga poswtac na skutek zle zrobionego polerowania, od glinki, podczas mycia jak i wycierania - dlatego osuszamy a nie trzemy. O ile sa to holo od zabiegow pielegnacyjnych usuniesz je bez problemu przy pomocy wiekszosci dostepnych na rynku cleanerow. Taka zabawa wymaga jednak dobrych rzeczy. Z tanszych cleanerow pod woski naturalne Lusso, z drogich (niestety najlepszych) mi bardzo odpowiada HDC Zymola ale trzeba sie nauczyc z nim pracowac a najlepszy bez dwoch zdan jest PolishAngel Heidelberry Lotion wymienione cleanery nadaja sie do pracy recznej i maszynowej i sa zdecdowanie pod woski naturalne ewentualnie i hybrydowe. Podstawowa zasada cleaner dobiera sie do wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle skoro mówisz ze hologramy mogą zejść po przez użycie dobrego cleanera to zdecyduje sie na Zymol HDC :wink: warto spróbować jak to sie mówi trzeba eksperymentować :D

No chyba ze uważasz ze na początek to za dobry środek to eksperymentowania i możesz doradzić coś innego :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry stosunkowo specyficzny srodek. Trzeba nauczyc sie z nim pracowac. Moze pylic lub przysychac jesli za duzo sie nalozy.

Jak juz sie dogadasz z nim jest idealny. Daje niesamowite efekty. Lakier staje sie wyjatkowo siliski i gladki. W Zymolu to HDC odpowiada za look.

Warto jakis wosk dokompletu. Na poczatek moze byc Carbon, chyba, ze jest budzet to mozna cos lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad woskiem Zymol titanium ponieważ ten wosk jest akurat dla mojego auta od czasu do czasu pokonuje spore dystanse polska niemcy i potrzeba mi jakiegoś twardego wosku który mi nie zejdzie po jednej trasie 800km .......

A druga strona jest taka ze moim zdaniem jest to troche za drogi wosk jak na początek :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz pojsc zatem w Carbona. Za dobry wosk na poczatek - jedyny klopot taki, ze zle woskujac za duzo go bedziesz nakladal i tyle. Jak sie wciagniesz i tak dojdziesz przy optymistycznym wariancie do Glasura:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbon to jeden z podstawowych woskow w gamie Zymola - dosc uniwersalny. Ciemne lakiery dodatkowo przyciemnia na jasnych podbija kontrast - to nie reklamowe banialuki a fakt.

Posiada w swoim skladzie 37% niebielonej czystej carnauby - najtwardszego wosku na swiecie odpowiadajacego w duzej mierze za szklistosc. Jego trwalosc to 2-3miesiace, co nie oznacza, ze nie splynie po miesiacu lub nie dobije do prawie 4 miesiecy - wiele czynnikow o tym decyduje. Po duzej obnizce cen w Zymolu - to bardzo dobra oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie jestem w trakcie kompletowania chemii i zamierzam odświeżywszy lakier. Zastanawiam się tylko nad Cleanerem. Który będzie tu lepszy>? Dodo Juice Lime Prime czy Zymol HDC Cleaner

Oba są dobre ale chodzi mi o użycie pod ten wosk - Zymol Carbon Wosk Carnauba.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod ten wosk wiadomo - HDC Zymol - Ręcznie "trochę "trzeba się namęczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tragedii, twardym trzeba być :D

docieranie HDC w porównaniu z Natty's Red w pełnym słońcu to małe piwko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nizłym cleanerem jest sonax z lini profesjonal

Który dokładnie? Jaka jest jego nazwa?

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...