Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B4 1z - Błąd 553 - Przepływomierz, błędny sygnał.


TyBucu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z przepływką pierburga, silnik co jakiś czas traci moc na parę minut, po czym zaczyna działać jak należy, i tak w kółko.

Vag wyrzuca błąd 553 - przepływomierz g70 - błędny sygnał

W blokach wartość faktyczna zacina sie na 4255 by po chwili mierzyć normalnie i znów zacina sie na 4255. Czy to już koniec żywotu przepływki, przerwa na kablach, czy może coś innego?

---------- Post dopisany 16-01-2014 at 15:58 ---------- Poprzedni post napisany 14-01-2014 at 16:22 ----------

Naprawde, nikt się nie wypowie?

---------- Post dopisany at 22:51 ---------- Poprzedni post napisany at 15:58 ----------

Wrzucam jeszcze log przeplywki:

Log (0 - 003)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplywka zdechnieta na amen... Mozesz ja jeszcze przeczyscic przed zmiana ale musialbys miec smole na termistorze aby tak pokazywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się przeczyścić, ale jest zawalona na amen nagarem i innym syfem. Jade po nową w takim razie, dzieki za potwierdzenie przypuszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, staruszek nie zabardzo dba o swoje autko... Niestety potem wszystko sie na mnie odbija... :whistling:

A co do przepływki, ma to jakieś znaczenie czy automat czy manual?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem szukając używek i zamienników... Nie ma nic, tylko w ASO 2800kr - czyli nasze 1400zeta :facepalm:

No cóż, może sie staruszek nauczy dbać o wymiane podstawowych rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa przepływka pierburga trochę kosztuje:whistling:

ja swoja jak nowa sprzedalem za 80zl

---------- Post dopisany at 19:01 ---------- Poprzedni post napisany at 19:01 ----------

Jeździłem szukając używek i zamienników... Nie ma nic, tylko w ASO 2800kr - czyli nasze 1400zeta :facepalm:

No cóż, może sie staruszek nauczy dbać o wymiane podstawowych rzeczy...

wywal te sitka i normalnie to przeczyc jakims preparatem do styków. siatki sa nie potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywalałem już siatki czyściłem picowałem, nic... przepływka zdechnięta

a jeszcze że tak zapytam zanim wywale tyle kasy, jak sprawdzić czy wiązka jest okej? Jakie napięcie powinno być na pinach?

(po wyczyszczeniu przepływki już nie pokazuje żadnego błędu, za to non stop pokazuje wartości jak w log-ach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dobra przeplywke ,oddam za 120zl z kw , wyciagnieta ze swojej audi b5 tdi 90km pewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Pierburg 500zł kosztuje, nie wiem skąd wziąłeś 1400zł :shock3:

Przepływomierz PIERBURG VW PASSAT B4 B5 1.9TDI FV (3881720608) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Z tego, co wiem, obecnie nowe Pierburgi mają delikatnie inny numer niż te, co są u Nas w samochodzie. A to dlatego, że mają poprawiony jakiś błąd/niedomaganie nękające przepływki starego typu. Także proszę się nie martwić różnicami w numerach.

W internecie jest opis jaki numer ORI przepływomierza i jaki jest numer poprawionej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trepek czytaj dokadnie. w norwegii siedze, większość sprzedawców z alle wysyła tylko do EU, a no w EU nie jest. A niestety, takie są tutaj koszta za części.

vp-tdi a będzie to pasować do b4? No i oczywiście czy wyślesz mi to tutaj do NO? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi z cennika poczty że priorytetem 70ziko. Wołaj ile chcesz łącznie na priv, i dawaj dane do przelewu, potrzebny też będzie nrIBAN do przelewu zagranicznego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi z cennika poczty że priorytetem 70ziko. Wołaj ile chcesz łącznie na priv, i dawaj dane do przelewu, potrzebny też będzie nrIBAN do przelewu zagranicznego :wink:

no pytałem na poczcie i tez 70zl powiedzieli ,kurierem najtaniej znalażlem za 110zl to drogo.

120+70 = 190zl

a ten nr iban to skad wziasc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah shit, pomylio mi sie, numer SWIFT (sklada sie z 8 znakow) znajdziesz go na stronce swojejego banku (w bankowosci internetowej) na wyciągach z konta i jak przedzwonisz do banku to też ci zdradzą bez problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...