Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik słabo sie zbiera.


Gumciaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem forum, dlatego proszę o wyrozumiałość. Posiadam Audi a4 b5 1.9 tdi 90KM i od pewnego czasu zauważyłem, że silnik słabo wkreca sie na obroty. Pedał wcisniety w podłoge a samochód nie jedzie albo zwalnia, musze kilka razy odpuscic pedał gazu i wcisnać aby turbosprezarka zaskoczyła. Czytałem juz rózne artykuły ale w żadnym nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi gdyz zdania są podzielone. Zauważyłem że po uruchomienia silnika zaczyna jakby "cykac" zawór N75. Stąd moje pytanie, czy on powinien tak cykać, czy nie? Rozmawiałem z poprzednim właścicielem tego samochodu i powiedział ze wymieniał ten zawór ale na używany, wiec możliwe ze ten też juz sie popsuł. Brakuje także zawleczki ktora trzymała przewód podłączony do N75 to mogłoby wyjaśniac czemu zawór raz działał a raz nie działał bo cos tam nie stykało. Czy to może być wina tego zaworu, czy może czegos innego. EGR i kolektor wyczyszczony.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w ogole nie ma mocy czy traci moc po jakims czasie jazdy pod obciazeniem? Szczerze powiem ze o zaskakiwaniu turbiny to pierwsze slysze

---------- Post dopisany at 21:45 ---------- Poprzedni post napisany at 21:44 ----------

no i temat troche nie tuta, pisz w dziale o dieslach 1.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie raz ma a raz nie ma. generalnie turbina powinna sie załączać od 2 tys obr a nieraz piłuje do 3 i nie ma mocy, pusze gaz, wcisne to za ktoryms razem zaskoczy. Ale jak juz zaskoczy to moge ciągnąć do konca i spadków mocy nie ma, tylko na mniejszych obrotach nie zaskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobny problem, tez w ahu, z tym ze jedynie reset poprzez wylaczenie i wlaczenie zaplonu przywracal prawidlowe dzialanie turbiny, a nie ze raz dmuchala a raz nie. U mnie pomogla reanimacja n75 :)

---------- Post dopisany at 00:47 ---------- Poprzedni post napisany at 00:45 ----------

i na Twoim miejscu tez zaczal bym od tego, pozadnie go dopiescic, lacznie z doprowadzeniem przewodow, bo piszesz ze jakies cuda masz z ta wtyczka, sprobuj to dograc i zobaczymy efekt

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...