Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtr stożkowy w dieslu


chomiczesq

Rekomendowane odpowiedzi

temat poruszyłem u mnie w temacie ale może tutaj ktoś szybciej znajdzie i mi podpowie, a więc:

Drodzy Panowie mam pytanie (pytanie do posiadaczy diesla - szczególnie 2.5) czy ktos z was posiada może u siebie wkladke filtra powietrza pipercross lub inną? czy zmienił się poprzez tą wkładke dźwięk z pod maski?

kolejne pytanie do znachorów to o stożek w dieslu... czy można itd bo przed zimą robiliśmy testy ze stożkiem fujity i to co wydobywało się z pod maski to poprostu miód na moje uszy... jedynie denerwujące było sykanie kiedy powietrze uchodziło... no ale dla tego dźwięku przeżyłbym to... a dźwięk naprawde w połaczeniu z moim wydechem robił robote.

tylko teraz pytanie czy można i czy to nie zaszkodzi w jakiś sposób... na zdrowy rozsądek biorąc po mojemu obstawiam że nie ale może ktoś z was ma inne zdanie z chęcią wysłucham... no i ewentualnie co ze szlaufikiem który idzie do krućca w obudowie filtra, my wymyśliliśmy że wczepić można go albo w dolną część stożka albo w redukcje między stożkiem a przepływką... w jakiej odległości zamieścić filtr od przepływki? bo przy testach założyliśmy go bezpośrednio na przepływomierz. do czego jest ten szlaufik co idzie do obudowy filtra?

zaznaczam z góry że filtr stożkowy który miałby się u mnie znaleźć to tylko i wyłącznie FUJITA zadne kopy za 50 zł... miałem fujite w hondzie poza tym wiele dolotów i filtrów tam testowałem i żaden inny injen simoty story itd nie umywają się do tego co daje Fujita... po 1 największy przyrost na short ramie z fujita porównując do innych filtrów i dolotów typu CAI i parówa no i jest najgłośniejszy co daje najlepszy efekt dźwiękowy z pod maski

ps. prosze odpuście sobie z góry wpisy to i tak diesel itd bo to co słyszałem sam na żywo wewnątrz i na zewnątrz swojego auta zadziwiłoby niejednego że to klekot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego było już o tym pisane ze do diesla nie ma sensu wkładać innych filtrów niż oryginalne . Stożki i wkłady sportowe mogą jedynie pogorszyć osiągi auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie bylo bardziej skierowane w strone czy cos moze mu zaszkodzic, popsuc itp a co do spadku mocy to czy ktos to potwierdzil na hamowni czy tylko dupohamowni? Poparte jakimis testami sa te spadki? Bo moze na wiosne sam to sprawdze na hamowni ale bardziej mi zalezy na odpowiedzi czy mozna czy nie mizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2 lat mam wkladke simoty, nie jest to stozek tylko sama wkładka, efektów ubocznych nie widze, lepszych osiągów tez nie ma. Jedynie inny dzwięk zasysanego powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma w Omedze 2.5 Tdi jezdzi tak rok i jakiś skutków ubocznych nie zaobserwował dzwięk w porównaniu do mojego 2.5 o niebo lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to zalozone na przeplywomierz? Czy w omedze nie ma? Jesli jest to czy przedluzal dolor od.przeplywki domstozla.czy wlasnie na.przeplywke nalozyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro spojrzę in napisze co i jak ale wydaję mi sie że ma przedłużone a nie na samą przepływkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zaszkodzi mozesz montowac nie bedzie na tym ubytkow mocy ani nie bedzie przyrostu poprostu inny dzwiek jesli Ci sie podoba zakladaj. Ale jesli chodzi o stozek to zakladaj dobrej firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...