Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ciśnienie oleju 1. 8 avj

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć koledzy mam takie pytanko o pomiar ciśnienia oleju, bo nie wiem czy wymienić napinacz czy zacząć od pompy oleju.tak to wygląda po pomiarze

silnik zimny wolne obroty 3,5 bar , 3000obr-4,5bar

silnik rozgrzany 90 C wolne obroty 1,5bar 3000obr-4bar.bardzo prosze o pomoc.Oczywiście problem z klekotaniem na zimnym , czasem i na ciepłym.

Opublikowano

niby na mega goracym od 1.5 do 2 na wolnych ja na zimnym mam 5,5 wymienilem napinacz i cisnienie nie wzroslo ale przynajmniej nie klepie przy odpalaniu

Opublikowano

Jaki olej lejesz? przewody odmy sa drozne?

czysciles kiedys smoka?

Opublikowano
  • Autor

Przewody drożne.Smok był czyszczony.Olej Mobil 5w/40.

---------- Post dopisany at 20:08 ---------- Poprzedni post napisany at 20:03 ----------

Najbardziej mnie ciekawi czy to ciśnienie oleju jest ok.Bo jak jest spoko to zaczynam od napinacza.

---------- Post dopisany at 20:15 ---------- Poprzedni post napisany at 20:08 ----------

AZCARS jak masz 5,5 na wolnych na zimnym to i tak masz o 2 bary więcej ode mnie.Dzięki za info.

Opublikowano
Cześć koledzy mam takie pytanko o pomiar ciśnienia oleju, bo nie wiem czy wymienić napinacz czy zacząć od pompy oleju.tak to wygląda po pomiarze

silnik zimny wolne obroty 3,5 bar , 3000obr-4,5bar

silnik rozgrzany 90 C wolne obroty 1,5bar 3000obr-4bar.bardzo prosze o pomoc.Oczywiście problem z klekotaniem na zimnym , czasem i na ciepłym.

zacznij od sciagniecia misy i sprawdzenia czy smok pompy oleju nie zatkany, odrazu wyczyść profilaktycznie, sprawdz cisnienie oleju ma byc okolice 1.8bara na cieplyn na wolnych i 3.5-4.5bara przy 2000rpm.

jak dalej ponizej tego , to zmień pompe oleju

zalewac zawsze 5W40 millers , motul, mobil full syntetyk, broń Boże półsyntetyk (hc - hydro crack)

Opublikowano

pisał że smok był czyszczony

cisnienie oleju jest przyzwoite, ale nie wiemy jaka jest wydajnosc pompy i tutaj jest zbita d...

Opublikowano
  • Autor

Najgorsze jest to że nie klepie za każdym razem.Czasem można 10 razy odpalić i jest cisza nawet jak kilka dni postoi.czasem codziennie.Chyba trzeba będzie zrobić wyliczankę entliczek pętliczek na kogo wypadnie.....Podobno pompa ma zawór który trzyma ciśnienie w głowicy i tak się zastanawiam bo jeszcze przy każdej wymianie oleju jak odpalam to jest masakra tak klepie przez chwile.

Opublikowano

Pompa ma tylko zawor przelewowy nic innego

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.