Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z układem hamulcowym - abs?


wiktorsam

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem od kiedy kupiłem auto czyli już 4 lata. Auto przy lekkim hamowaniu zaczyna dawać efekt załączonego ABS - słychać stukanie ale znacznie z mniejszą częstotliwością niż podczas załączonego ABS. Obecnie do tego doszedł efekt że czasem pedał zaczyna się podnosić do góry. Stukanie zawsze czuć na pedale hamulca. Kiedy zaczyna stukać na ogół wystarczy odpuścić pedał i nacisnąć drugi raz i mija.

W vagu brak błędów, wszystkie czujki abs pokazują taką samą prędkość. Wcześniej efekt występował tylko podczas skręcania w jedną stronę, teraz występuje zawsze.

W aucie wymienione zostały klocki, tarcze z przodu na nowe i większe (288 i wentylowane), do tego nowe zaciski (używki w super stanie), nowe przewody elastyczne, z tyłu wymieniłem jeden zacisk, drugi zregenerowałem i są w idealnym stanie, założone nowe tarcze i klocki. Płyn hamulcowy wymieniany co roku na ATE dot4.

Po wymianie tarcz zacisków klocków problem zniknął na 2-3 miesiące, potem jednak zaczął powracać i się pogłębiać. Mechanik sprawdzał czujniki, ich ustawienie i twierdzi że są ok.

Ja już nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny, zacząłem się zastanawiać czy to nie może być problem z vacuum pompą? Tak mi wpadło do głowy bo mam problem również z klapą obiegu zewnętrznego - czasami się nie otwiera a steruje nią właśnie siłownik na podciśnienie.

Ma ktoś jakiś pomysł? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz od kogo to podmień pompę ABS.

Sporo juz zrobiłeś i jesli to nie pomaga musisz iść na "wymiany"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem wóz miał taką przypadłość, że ABS trykał przy dojeżdżaniu - powoli z delikatnie wciśniętym hamulcem przy około 5 km/h. Zdarzyło się dwa razy błąd czujnika prędkości z tyłu przy 150 km/h. Na vagu prawy tył raz na 3-4 sekundy jazdy podawał inną prędkość niż pozostałe koła. Zdarzało się, że pedał wpadał, a bywało i tak, że był mega twardy. Jak się okazało po wyciągnięciu czujników były oblepione opiłkami. Zostały wyczyszczone i osadzone na nowo i jest ok :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...