Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 grzechotka silnika - wzmożona po awarii turbiny


rafdol9455

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pokrótce postaram się opisać problem z którym nie wiem jak sobie poradzić. Dotyczy Audi A4 2,0 TDI B7 140KM, przejechane 187 tys, zmieniony program na około 175 KM jakieś 3 lata temu. Parę osób od zawsze mi mówiło, że silnik dziwnie pracuje - jakby lekko grzechotał, ale było to na tyle niezauważalne, że nie zwracałem na to zbytniej uwagi. Około 2 tygodni temu parę razy włączył mi się tryb awaryjny silnika. Kolega - mechanik stwierdził, że to początek końca turbiny. Faktycznie 5 dni temu turbina poszła do lamusa ( wirnik pęknięty w 3 miejscach, łopatki pokoszone prawie do zera). Została zregenerowana i zamontowana, ale na początku jazdy testowej silnik zaczął się dławić i głośno grzechotać - ale tylko przez chwilę. Po jeździe testowej wszystko wróciło do normy ("dziwna" praca pozostała). Odebrałem samochód i po przejechaniu 20 kilometrów turbina "walneła" ponownie. Ponownie została zregenerowana i zamontowana, i po kolejnej jeździe testowej okazało się, że podźwięk grzechotki nasilił się co najmniej trzykrotnie, z tym że jest jakby falowy - głośniej, ciszej, głośniej, ciszej, itd. Kolega - mechanik stwierdził, że przyczyną może być łańcuch napędzający jakieś koła zębate w misce olejowej (nie wiem dokładnie o co chodzi - kompletnie się na tym nie znam), ale wczoraj rozebrali część silnika i okazało się, że to nie to. Stoję przed poważnym dylematem: 1. rozebrać i remontować silnik = duuuuuże koszty; 2. kupić "nowy" - używany silnik = nie dużo mniejsze koszty; 3. po trzecie to kompletnie nie wiem co mam robić. BARDZO PROSZĘ DORADŹCIE COŚ... POMÓŻCIE!!! :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdo podobnie wyrobilo sie gniazdo w walku od zabieraka imbusa który jest przeniesieniem napędu na pompę oleju... skoro pompa nie pracuje to olej nie plynie kanalami ,wiec do turbo które c**j strzelil tez nie doplynał... rwijcie miche i wyciagnijcie zabierak ktory przechodzi przez pompe oleju do walka.tam tkwi problem i z tamtąd pochodzi ten grzechot-przeslizgiwanie sie zabieraka imbusa w gnieździe walka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SotoM dobrze mówi.

Zabierak do weryfikacji. W tym motorze to podstawa jak coś grzechocze. Wiem że powiesz ciśnienie oleju ok.

Niestety ta usterka na początku tak się objawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...