Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka silnika na AHL na ADP 1.6


furman114

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. W mojej a4 mam wsadzony silnik AHL z aluminiowym kolektorem ssącym.Silnik uległ awarii (peknite pierścienie na 4 cylindrze, olej poszedł w kolektor wydechowy). Moje pytanie to czy moge wsadzic ADP (sam słupek, ten na cewce zapłonowej) i czy wszystkie podzespoły od mojego bedą pasowac. Koszt kupna silnika AHL jest zbyt duży średnio musiałbym wydac ok. 2tys. Nie ukrywając ADP jest tańszy. Może ktoś przerabiał ten temat i byłby w stanie udzielic konkretnej odpowiedzi. Ewentualnie czym sie różnią te silniki. Ale konkretnie chodzi o to czy jest sens kombinowac i sie bawic. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim cudem masz ahl w 1997r.? ktoś już zmieniał w nim silnik? z tego co piszesz to właśnie masz ADP i to właśnie one mają aluminiowy kolektor ssący. a i nie baw się w kombinowanie 1.6 za 2 tyś. bo za taką kasę kupisz kompletny swap 1.8T AEB-a. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie mnie to dziwi, możliwe że ktoś już przy tym grzebał. Na pewno to AHL - luminiowy blok, wszystkie cześci były kupowane pod AHL, i na obudowie rozrządu też jest napisane AHL. Powiedz mi jeszcze taką rzecz, jakbym chciał zrobic swap'a to całą wiązke elektryczną musze przekładac i wszystkie podzespoły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiązka, ecu no i skrzynie by wypadało. jest w dziale sprzedam jeden cały zestaw pod swapa czy wszystko co potrzebne za 2 tys. bodajże :wink: spalanie podobne a przynajmniej jest czym jechać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były AHL w 97 roku.

Prawdopodobnie w Twoim przypadku wystarczy dół silnika podmienić... i Prawdopodobnie pasuje od ADP.

Ogólnie ADP to krok do tyłu w stosunku do AHL. Mam jeden i drugi silnik (jeden w Passacie drugi w Audi) i AHL ma wyższą kulturę pracy, jest też zauważalnie cichszy - nie słychać palca zapłonu i kopułki.

Skrzynia od AHL w Passacie ma nieco inne przełożenia, ale z technicznego punktu widzenia beda pasować, nie trzeba wymieniać skrzyni przy takiej przekładce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...