Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Prośba o pomoc w wyborze słuchawek


bava

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, planuje zakup słuchawek do laptoka i mam na oku 2 modele:

Pioneer http://www.allegro.pl/item415047408_pioneer_se_mj3_sluchawki_gwar_pl_trans_gratis.html

AKG http://allegro.pl/item412816503_akg_k_412_p_czarne_gwarancja_tania_wysylka_.html

może ktoś ma z nimi do czynienia i może mi pomóc? Napisac jakies wady/zalety.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz czegoś w cenie do 200 zł - tak przypuszczam, to pomyśl o czymś z firmy SENNHEISER.

Bardzo dobre słuchawki, mają ładne pasmo przenoszenia i bardzo ładnie odwzorowują dźwięk.

Oczywiście warto też słuchawki dostosować do jakości źródła jakim jest CD oraz to co przetwarza dźwięk czyli wzmacniacz (chyba, że podłączasz bezpośrednio pod wyjście słuchawkowe CD).

Ewentualnie zakładam, że podłączyć chcesz to pod komputer to wtedy ważna jest dobra karta dźwiękowa.

W takim przedziale cenowym jaki założyłem polecam coś takiego:

http://allegro.pl/item419249764_sluchawki_sennheiser_hd212_pro_kurier_f_v_.html

http://allegro.pl/item415175158__sennheiser_hd202_hd_202_nowe_gwar24_.html

Jeżeli jesteś kimś z zacięciem audiofilskim i podłączasz to do CD, a nie do komputera, to polecam wyższe modele SENNHEISER'a lub coś z innych firm np. Grado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez Ciebie linków wnioskuję, że chciałbyś się zmieścic w kwocie do 200 zł.

Ja zaproponuję Ci coś trochę innego niż lukaszr. Trafiłem ostatnio na recenzję słuchawek Creative Aurvana Live! - o TUTAJ.

W sieci jest trochę podobnych recenzji, więc myślę, że jest to zakup do rozważenia.

W sklepach internetowych rozrzut cen jest duży. Można je dostac juz za okolo 170 zł - porównanie cen na Ceneo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można je dostac juz za okolo 170 zł - porównanie cen na Ceneo.

Creative nijak się ma do marki SENNHEISER :tongue4:

Każdy kto liznął trochę sprzętu audiofilskiego to potwierdzi.

Kiedyś podłączyłem dobrego Creativa pod CD i zaraz potem podłączyłem SENNHEISER'a z dolnej półki (pominę kilka innych firm, które też testowałem).

Wynik: Creative nie miał najmniejszych szans - jestem audiofilem i dodatkowo jeszcze handluję sprzętem audiofilskim więc kilkuletnie doświadczenie w tej branży mam :wink4:

Możliwe, że teraz Creative robi dobre produkty, ale wątpię czy ma szanse stawać do walki z SENNHEISER'em.

Generalnie zasada doboru każdego sprzętu audio jest jedna - trzeba każdy produkt przed zakupem przesłuchać, porównać i dobrać to, co dla naszego ucha będzie najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że teraz Creative robi dobre produkty, ale wątpię czy ma szanse stawać do walki z SENNHEISER'em.

Generalnie zasada doboru każdego sprzętu audio jest jedna - trzeba każdy produkt przed zakupem przesłuchać, porównać i dobrać to, co dla naszego ucha będzie najlepsze.

Właśnie podając linka do tej recenzji, bądź co bądź na portalu audoifilskim, chciałem pokazac, że w opinii wielu osób te słuchawki mogą konkurowac z produktami m.in. Sennheiser'a za o wiele większe pieniądze.

Jakośc wykonania ustępuje pewnie audiofilskim słuchawkom, ale można kupic produkt dający na prawdę dobre wrażenia odsłuchowe, za w sumie o wiele mniejsze pieniądze.

Nie słuchałem tych słuchawek Creative, chciałem tylko podac autorowi wątku produkt, który będzie mógł wziąc pod uwagę przy dokonywaniu wyboru.

Nie mniej jednak, jak napisałeś, w przypadku sprzętu audio recenzja może byc tylko podpowiedzią, trzeba samemu posłuchac i sprawdzic, czy brzmienie danego sprzętu nam odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o słuchawki do laptopa, chce wydać max 150zł, pod uwagę biorę 2 modele podane przeze mnie w pierwszym poście i Senki HD202, słuchaliście któregoś modelu i możecie go polecić ? powiedzieć jakieś jego wady/zalety,

ps, najbardziej w obecnej chwili jestem skłonny kupić AKG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej jednak, jak napisałeś, w przypadku sprzętu audio recenzja może byc tylko podpowiedzią, trzeba samemu posłuchac i sprawdzic, czy brzmienie danego sprzętu nam odpowiada.

Dokładnie tak jak piszesz, aczkolwiek po tylu latach doświadczeń wiem jak jest pisanych 90% recenzji w gazetach audiofilskich, ale publicznie o tym nie napiszę :wink4:

chodzi mi o słuchawki do laptopa, chce wydać max 150zł, pod uwagę biorę 2 modele podane przeze mnie w pierwszym poście i Senki HD202, słuchaliście któregoś modelu i możecie go polecić ? powiedzieć jakieś jego wady/zalety,

ps, najbardziej w obecnej chwili jestem skłonny kupić AKG

Tych modeli co podałeś linki nie słuchałem, ale może rzeczywiście skłoniłbym się ku AKG jednakże dalej będę Ciebie namawiał na SENNHEISER'a nawet tego tańszego, aczkolwiek z drugiej strony do laptopa nie potrzeba nie wiadomo czego, a z kolejnej strony analizując to może w przyszłości wykorzystasz je nie tylko do laptopa także posłuchaj i zobaczysz jak fajnie to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item412821835_akg_k_518_dj_nowe_gwarancja_kurier_gratis.html

słuchał ktoś ?? bo mam ochotę o nie powalczyć za aukcja kończy się a trochę ponad godzinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative nijak się ma do marki SENNHEISER :tongue4:

Dokładnie, tylko ta marka się liczy. Ja mam model starszy HD 202 i jestem zadowlony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również używam HD202 i mogę śmiało ten model polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyżej mają rację - tylko Sennheiser :good: Sama używam do audio przenośnego PMX 60 - ale znam ludzi, którzy do profesjonalnych gier komputerowych używają także Sennków .... to jedyne słuchawki nie przeznaczone docelowo dla graczy, które się do tego nadają ... : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic takie sluchawki http://www.bose.co.uk/GB/en/home-entertainment/personal-audio/headphones/bose-audio-headphones/bose-on-ear-headphones/pricing.jsp

bylem w sklepie i fajnie graja ale czy ktos moze mi powiedziec czy sa dobre bo specyfikacja nic mi nie mowi . dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...