Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Maty wygłuszające oraz głośniki. Tempo czy Morel.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Muszę kupić maty wygłuszające, by okleić drzwi z mojej A4 B6. Do oklejenia jak wiadomo środek drzwi oraz zewnątrz tam gdzie dochodzi tapicerka) i to wszystko x4

Rozglądałem się na allegro za matami i nie do końca wiem czym się kierować. Myślę nad tymi: GMS MATA PIANKA TŁUMIĄCA WYGŁUSZAJĄCA Z KLEJEM 3mm (3906181727) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Jeżeli chodzi o głośniki - system audio chcę też postawić od nowa (na oryginalnym radiu audi z navi - chyba dobrze gra?) Mam głośniki w drzwiach (8 głośników) i tak bym to zostawił. Tyle, że myślałem nad kupieniem 2 kompletów tego. Czy może przesadziłem i wcale tak drogich nie potrzeba? Wyglądają obiecująco. :P

Ewentualnie chciałbym podłączyć wszystko pod wzmacniacz. Czyli Radio > wzmak > głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz uzyskać? Bo każdy szuka czegoś innego :)

Ja w swoim B6 mam zmienione radio, do tego mam seryjne głośniki w drzwiach, ale w bagażniku gra skrzynia 2 x 400 RMSu + 2 wzmaki do tych bydlaków i powiem Ci, że jak dasz głośno to efekt masz "szpanowania pod remizą", czyli typową łupanine, natomiast przy 30-50% mocy wszystko gra naprawdę ładnie, czysto i pasmo się uzupełnia. Wywaliłem oryginalny wzmacniacz, podłączyłem tylne głośniki w drzwiach pod wolne wejścia w radiu, natomiast suba w półce podłączyłem też pod jedno wyjście z radia, ale dałem mu filtr na 50Hz.

Poprzednio miałem Peugeota i zakupiłem do niego maty za kwotę ponad 700 zł (wygłuszenie drzwi, bagażnika, podłogi, sufitu - po prostu all) i powiem Ci, że nie zadowolił mnie ten efekt, tym bardziej, że w bagażniku siedział sub 400W, a głośniki z przodu były zmienione na konkrety za 800 zł podpięte pod wzmaka. Fakt, nie było aż takich drgań blachy, ale efekt w środku auta dla mnie był bez zmian i szkoda było mi tych 700 zł na maty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz co proponujesz?

Bo miałem taki plan...

- Wymienić głośniki w drzwiach (mam 8 głośników)

- Wygłuszyć drzwi

- Podpiąć to pod oryginalne radio audi z navi

- do bagażnika wsadzić wzmaka, podpiąć mu zasilanie a następnie zrobić takie podłączenie

Radio > wzmak > głośniki.

Generalnie to teraz mam jakieś radio kenwooda. Muszę powiedzieć, że volume na 24 i "pierdzą" głośniki... :P A "szarpania" brak właściwe. :/

Kiedyś w starym citroenie miałem głośniki z przodu(i to 13'stki) i sub w bagażniku. To dopiero szarpało. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te maty są do wyciszania, a nie tzw wygluszania. Ta mata z linku to gąbką, pochłaniająca dźwięki, jak chcesz zrobic przestrzeń akustyczna pod glosnik w drzwiach (wygluszenie) to musisz szukac czegos w stylu STP GOLD lub budowlanych mat bitumicznych. Ja u siebie wygłuszałem dach i zastosowałem STP golda i na to wlasnie pianke GMS 6mm - jest wyraznie ciszej. Na wiosne biore sie za drzwi, z tym ze nie bede robil raczej przestrzeni akustycznej a tylko do blachy zewnetrznej znowu STP gold + pianka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...