Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Xenon range control - komunikat FIS


ppa4

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przy każdym uruchomieniu auta na fisie wyskakuje mi komunikat:

Headlight range control: headlamp converter active. range reduced.

przy okazji wydaje mi się, że jesli chodzi o zasięg 'krótkich' to szału nie ma ... czy ten komunikat jest ok ? Da się sprawdzić czy nie za bardzo 'redukuje' mi zasięg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam od zakupy ... autko nie z wysp ani z USA. Zawsze ten komunikat się pojawiał, po prostu myślałem że to norma, ale jak kilka razy musiałem pośmigać w nocy na tych 'krótkich' to nie powiem komfortu nie było z zasięgiem świateł ... natomiast długie, to jakby ktoś tam włączał szperacze na wypasie :)

Także postanowiłem zadać pytanie znającym się, czy to ok czy też poprzednik coś poustawiał i jeżdże na światłach jakby fura była zapakowana 5osobami ...

---------- Post dopisany 04-02-2014 at 17:26 ---------- Poprzedni post napisany 03-02-2014 at 23:38 ----------

W MMI Exterior lighting->Headlamp COnverter czy jakoś tak, miałem tam ustawione ON, czyli lampy zmniejszały swój zasięg aby nie razic anglików i innych lewaków ;) po ustawieniu na OFF widać że swiatła idą do góry co daje kilka metrów gratis! Teraz jest lepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam AUDI a4 b8 robiłem ostatnio modyfikacje vag (doświetlenie zakrętów, ustawienie świateł tylnych awaryjnych przy gwałtownym hamowaniu, logo mmi, naladowanie akumulatora, wizualizacja pdc na mmi) nie ruszalem nic co by dotyczyło przednich xenonow. Dzisiaj zauważyłem ze lampy bardzo nisko świecą i nie wiem co może być przyczyną?

Poproszę o pomoc jeśli ktoś miał podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

miałem dokładnie ten sam problem,

samochód mam dopiero od miesiąca i pierwsze co mnie zdziwio w trasie to włąśnie mały zasięg świateł mijania, też wyskakiwał mi komunikat: Headlight range control: headlamp converter active. range reduced.

w instrukcj wyczytałem że jest coś takieg jak TRYB PODRÓŻY,l wystarczy w opcji Car wejść w oświetlenie i go wyłączyć, po tym zabiegu wszystko wruciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

A jak się sprawa ma do świateł długich ,u mnie świecą bardziej na boki niż w dal.

Czy to może być przyczyna regulacji czy żarówki słabej jakości?

Światła mijania święcą tak jak powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2014 o 21:22, ppa4 napisał:

Hej,

Przy każdym uruchomieniu auta na fisie wyskakuje mi komunikat:

Headlight range control: headlamp converter active. range reduced.

przy okazji wydaje mi się, że jesli chodzi o zasięg 'krótkich' to szału nie ma ... czy ten komunikat jest ok ? Da się sprawdzić czy nie za bardzo 'redukuje' mi zasięg ?

temat stary ale go odświeżę.

kupiłem autko z Niemiec. Światła patrzały panu bogu w okno i przy przeglądzie mi facet ręcznie obniżył imbusem z tyłu lampy.

ale ten komunikat jest.

pytanie od czego to jest? jak się tego pozbyć? i czy nie było błędem ze ręcznie były ustawiane światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...