Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki z silnika


hasik1978

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem odnośnie z silnika dochodzą jakies stluki na rozgrzanym silniku na biegu jalowym i chodzi jak diesel silnik 1.8APT... Dodam ze wywalilo mi bledy na vagu: Zawór przełączający kolektora ssącego przerwa 1....

-2x mieszanka za uboga

-regulacja walka rozrządu

-Dopasowanie do wysokości- to nie wiem kompletie co to może być... Proszę o jakies info jeżeli ktoś już taki problem miał... z góry dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka o oleju nie świeci? Sprawdź ciśnienie oleju. Skąd dokładnie wydobywa się dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozrząd kiedy zmieniany? Może się przestawił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzad sie nie przestawil sprawdzane... stuki slychac z tylniej czesci silnika od strony grodziowej u gory... czujnik sie nie swieci... jakie powinno byc cisnienie oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jest normalnie pasek rozrządu a z tyłu głowicy pod deklem jest łańcuch z napinaczem łączący dwa wałki rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty zależą od napinacza. Hydrauliczny nie jest taki drogi, za to elektryczny kosztuje coś ponad 1k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ywglada wymiana nie wiesz kolego? jaki moze byc koszt?

U ciebie zapewne jest elektroniczny.

Koszt ok 1.500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wymienialem napinacz z lancuchen ze sterownikiem elektrycznym , koszt takiego napinacza dedykowany do tego silnika t0 okolo 1500zl (zamiennik), ale ja kupilem do 1.8 T( ten sam nr seryjny napinacza) i pasuje bezproblemu zaplacilem za niego razem z lancuchem i uszczelka 800zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz Łańc. Rozrz. z Czujn. + Łańcuch + Uszcz., 058109088E - Auto - Gawex, Sklep z Częściami Samochodowymi

Trochę przetrzepałem allegro w poszukiwaniu sobie napinacza, jeszcze nie kupiłem a czytałem wiele opinii i decyduje się na zakup powyższego. Cena rozsądna, może komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyłącze się do tematu posiadam silnik 1.8 20v przypadek jest ten sam czyli jak zimny stuków nie słychać jak tylko się rozgrzeje do temperatury 90 stopni to przy lekkim dodawaniu gazu stuki są słyszane, zaznaczę że jestem po wymianie oleju i płukaniu załączam filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie stuki ujawniły się dopiero po wymianie termostatu, na starym gdy temperatura dochodziła maksymalnie do 80 stopni stuków nie było słychać a gdy tylko założyłem nowy i temperatura doszła do 90 zaczął stukać, najdziwniejsze jest to że do 88 stopni nie są słyszane a powyżej już tak, po wymianie oleju i płukance jest jak by trochę lepiej nie stuka na biegu jałowym tylko przy gazowaniu jak widać na załączonym powyżej filmiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny dźwięk. Wiadomo że film zniekształca ale nie brzmi mi jak dźwięk metaliczny, jak na przykład przy panewkach itp. Nasłuchiwałeś tego pod maską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...