Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dom pasywny, szkieletowy...Ktoś ma? widział? opinie!!


aregus

Rekomendowane odpowiedzi

Murowany można zrobić z byle czego i bedzie stał. Zrób szkieletówkę z byle czego, powodzenia. Nie żebym pochwalał robienie domu byle czego ale jeśli już ktoś musi po gospodarsku i po kosztach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie czy wy rozumiecie co czytacie

kolega ciągle daje wyliczenia z neta lub firm ktore stawiaja domy

albo lepiej ze stron z projektami domów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1320zł/m2 tyle kosztuje postawienie domu murowanego wolnostojącego z tynkami i instalacjami przez małą 5-cio osobową firmę rodzinną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz mi sie glowa gotuje od tych cen i budowy, zastanawiam sie nad budowa domu kanadyjskiego a tu różne opinie, kolegi rodzina stawiała lady domek za 180tys ciekawi mnie ile by wyszla budowa 120m2 max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Kazik ma racje. Sam mam dom w rechnologi podobnej, tylko sciany mam z porotermu zamiast ytonga. I tak jest najlepiej. Dom z drewna to niestety u nas troche loteria. Nie dopilnujesz podczas budowy wszystkiego i koszty tez wieksze. A jak bedzies chcial sprzedac to kto taki kupi kilku czy kilkunastoletni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wsiach domu z drewna stoja 100 lat nie mow ze taki szkielet po 20 latach sie rozpadnie :)

dom z drewna a dom z szkieletu wypełnionego wełną to spora różnica...

Czekam na więcej wypowiedzi.... czekam na przekształcenie działki i myśle za rok, dwa ruszyć z tematem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale glupszej rzeczy dawno nie slyszalem.

Taki dom (prawidlowo) wykonany bardzo dobrze izoluje cieplo, latem i zima.

Koszt budowy mozna powiedziec, ze jest porownywalny z domem murowanym. Pomijam skrajnie niskie ceny domow drewnianych i te wysokie murowanych.

Kolejnym plusem jest czas. Np na plac budowy przyjezdzaja gotowe sciany, ktore sklada sie przy pomocy dzwigu i kotwi do lawy.

Co do ceny przy ewentualnej odsprzedazy - rowniez bylbym tu ostrozny i nie pisal, ze bedzie z tym problem bo szczerze w to watpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam wszytko i tak naprawdę można by jeszcze się kłócić przez parę miesięcy co najlepsze i co najtańsze. Ile ludzi tyle opinii.

Przypomniały mi się pewne słowa kolegi co ma piękny dom z bali za grube pieniądze. Mówił że w tym domu ma jeden problem mianowicie boi się włamywaczy z piłami motorowymi. Hi

Edytowane przez andy-vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos iteresowal sie kredytem mdm mieszkanie dla młodych ? tyczy to sie budowy domu ? jak wygladaja warunki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten rok tak, ale już się dowiedziałem że na dom dają tylko jeśli działka jest dewelopera lub spółdzielni...

W dalszym ciągu nie mogę zdecydować czy kanadyjka czy murowany, chce postawić dom max 100m nawet 90 widuje się projekty takich domów za 240tys na gotowo ale cos za dużo mi to wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jeśli działka jest dewelopera lub spółdzielni...

to chyba jakaś nowość, bo brat budował dom na swojej działce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...