Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie trzyma temperatury


rafi10612

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Niedawno kupiłem Audi w Niemczech. Wracając na odcinku ok 700 km temp oscylowala w granicach 80 stopni. Po powrocie wymieniłem termostat i kupiłem korek od zbiorniczka wyrównawczego którego nie było. Gdy odebralem auto od mechanika i przejechałem ok 4 km temp wynosila 90 stopni. Auto bylo gaszone kilka razy na chwile i po odpaleniu temp moment rosla . Nastepnego dnia temperatura rosła powoli do 70 a potem spadala do 50 ,po jakims czasie znowu rosla do 70 i prawie pod 90 i spadala po dodaniu mocniej gazu. Co to moe byc i jak to naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij waga moze jakis czujnik jest uszkodzony,

Najpierw czy sa bledy a pozniej porownac wskazania z bloku 1 i 17

Mialem ostatnio podobnie do wymiany byl czujnik g62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki silnik?

Z ciśnieniem w układzie chłodzenia wszystko w porządku?

Nie ubywa, płynu?

Jest ogrzewanie w kabinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrz, a jeśli nie poskutkuje to wymień termostat i czujnik g 62- bierz tylko oryginały z ASO. Zamienniki są gówno warte. To powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 tdi 130 km

z cisnieniem to nie wiem ale mysle ze tak skoro auto przyjechalo bez korka ze zbiorniczka wyrownawczego z niemiec i plyn nie ubyl. ogrzewanie jest odrazu .termostat juz wymienilem

---------- Post dopisany at 20:59 ---------- Poprzedni post napisany at 20:55 ----------

jak juz auto zarejstruje to podjade do mechanika i sprawdze vagiem. Jeszcze jedno gdy auto zlapie 90 stopni to juz trzyma,ostatnio po przejechaniu 20 km auto nie zlapalo 90 stopni,wskazowka dwa razy sie podnosila az wkoncu spadla,sprawdzalem weze i ten wezszy byl cieply a szerszy zimny,chlodnica tez zimna

---------- Post dopisany at 21:05 ---------- Poprzedni post napisany at 20:59 ----------

ile kosztuje ten czujnik w aso ? mozna go dostac w serwisie volkswagena ? mam blizej do tego serwisu i ile moglaby kosztowac taka naprawa w aso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ok 120-150zł bez problemu kupisz w VW, a wymienić to sam możesz jeśli masz choć minimalne zdolności do majsterkowania, nie zapomnij o nowym oringu, a termostat, że nowy nie koniecznie oznacza że musi być sprawny ale pierwsze co to sprawdź na VAGu, co i jak dokładnie, jest wątek na forum wystarczy użyć opcji "Szukaj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukam... mam jeszcze pytanie dotyczace sprawdzania temperatury przez climatronic,jak to zrobic? szukalem i nie znalazlem zadnej odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam wyczyn przejechania bez korka w zbiorniczku wyrównawczym, nie wyobrażam sobie że miałeś ogrzewanie i nie wygnało płynu bo po takim wyczynie uszczelka lub głowica do roboty - cuda się zdarzają

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwal się jaki finał zabawy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...