Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] MingBlue Avant - Małe SPA


Revor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jestem na forum trochę czasu i postanowiłem w końcu pokazać moje Audi. Zarejestrowałem się jeszcze za nim kupiłem B5tkę. Kiedy szukałem auta to podstawowym założeniem był motor - miał to być 1.9tdi, koniecznie w wersji 110 konnej. Mój egzemplarz jest sprowadzony z Belgii, nie jeżdżony w Polsce, ja dokonałem pierwszej rejestracji w kraju, mam do niego całą książkę serwisową i dokumentacje. Kupiłem ją dokładnie 09.03.13. A teraz może więcej szczegółów:

Rocznik 2000
Kolor LZ5L
Przebieg ~240000km
Silnik 1.9tdi 110km AVG
Nadwozie Avant
Wyposażenie pomijając cały standard w polifcie
-4 elektryczne szyby
-domykanie szyb z pilota
-pakiet światło (nogi, lampka ambiente)
-tempomat
-pełny FIS
-2 podłokietniki
-relingi chrom
-obwódki chrom
-concert plus
-zmieniarka na 6 płyt
-6głośników + subwoofer w bagażniku
-kubły z el. regulowanymi lędźwiami

Czego nie było a już zdążyłem zrobić
-kierownica Sline, ori skóra i logo w idealnym stanie :slina:
-gałka z pakietu skóra
-oryginalny skórzany mieszek zmiany biegów
-ręczny z pakietu skóra
-wymiana podsufitki - w starej materiał był odklejony
-wymiana uszczelki przy drzwiach kierowcy oraz słupka A - stare były poprzypalane od fajek
-wymiana silniczka wycieraczki tył
-osłony słupków między drzwiami na zewnątrz - stare były w słabym stanie wizualnym
-oryginalny chrom :jerk: - po zakupie auta był chrom z metra
-złodziejki przy kołach
-felga lato RH 17cali, 8j z opona 225/45 Michelin, felga zima oryginał słoneczko.
-wymiana sprężynki przy klamce kierowcy
-kubły z el. regulowanymi lędźwiami zamiast placków
-wymiana radia – stare miało plamkę na wyświetlaczu
-zdjęcie emblematów z tylnej klapy
-żółte halo

Zrobiłem także cały pakiet startowy przy zakupie auta, jak i wymieniłem wszystko co wskazał mechanik.

Jeżeli chodzi o plany to – duże lustro było już, ale aktualnie leży w domu, ponieważ nie mam weny wymienić trójkąta ze starego, tak żeby lusterko było pod odpowiednim kątem. Poza tym gdzie mógłbym kupić nowe szkło do takiego lusterka?
W garażu leżą już sprężyny H&R -30/-30. I teraz mam duży dylemat czy zakładać je na ori amory 1BA. Jedni mówią, że tak, inni, że nie i już sam nie wiem. Wypowiedzcie się.

m5uj.jpg

la3a.jpg

snm5.jpg

r5kr.jpg

gfsy.jpg

rme9.jpg

gm5k.jpg

Edytowane przez Revor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna koza:P ale widzę, że już coś działasz w tym kierunku, ogólnie powiem Ci tak jak zakładać 1be to ori jak coś gwint wszystko inne to półśrodki pożniej auto skacze itp.

Czemu łokieć w skórze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się ruszyło wraz z przyjściem wiosny, nie mogłem patrzeć już na tą kozę, chciałem w końcu obniżyć, ale nie półśrodkiem typu sama sprężyna na amorze 1BA. Udało mi się kupić w niezłej kasie cały kit KW i do samego końca tak na prawdę nie wiedziałem o ile mi on obniży, ale cóż - raz się żyje, wyszło dokładnie tak jak chciałem, jest jeszcze odrobina komfortu, a i wygląd się w końcu zgadza, teraz dopiero zauważyłem różnice w prowadzeniu i to jakim tapczanem było 1BA :D Do tego różne eksploatacyjne pierdoły, wpadł też nowy zbiorniczek na ciecz chłodzącą i pod maską od razu zrobiło się przyjemniej :)

Myślę nad zmianą koloru felg - samych środków - plastidipem, macie jakieś propozycje kolorów? Zastanawiam się też nad zrobieniem czegoś na podobieństwo obrysów US, wiem, że ktoś już chyba nakleił po prostu pomarańczową folię na lampę, wtedy też obkleił bym sobie boczne kierunki, taka mi wizja ostatnio wpadła do głowy.

Foty:

Było:

7fc8ab27569623f0m.jpg

Jest:

4423a015cc51f482m.jpg

I letnia felga:

9a5050bae77500e5m.jpg

f11590bc1bd15a46m.jpg

Jak myślicie po zdjęciach - ile to siadło? 40/40?

Edytowane przez Revor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma chyba -40 bo jakoś duże szpary między błotnikiem a oponą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Audi przeszło małe spa i perłowa strona tego lakieru w końcu się ujawniła :)

Tu jeszcze podczas prac:

7e05a3b1934fc274m.jpg

058847166257e0d1m.jpg

5aef279fbd644cf4m.jpg

63153a5fe2ac91eem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...