Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z 2.5 na 1.9


sumoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie poniewaz mam 2.5 ake quattro w manualu i zastanawiam sie nad przekladka na 1.9 i z tego powodu rodzi sie nastepujace pytanie czy sprzeglo z dwumasa ktora niedawno wymienialem zaloze do owego 1.9 oraz czy siadzie mi skrzynia z tego 2.5 poprostu sprawa przezucenia silnika z osprzetem i ecu z instalacja zeby miec 1.9 quattro dziekuje z gory za jakies podpowiedzi :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest skrzynia i sprzęgło z kołem podejdzie pod 1.9. Po przekładce najlepiej podjechać na program i nie będzie wcale gorzej jeździło niż oryginal :) a zazwyczaj te AKE już igły nie są to będzie tylko lepiej ;) ogólnie żeby nie rzeźbić potrzebujesz kompletny silnik z wiązką silnika i ECU, przynajmniej pierwszy kawałek wydechu z katalizatorem (resztę dorobić) i najlepiej mieć pas przedni z 1.9 i przekładka w miarę przyjemna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walsnie sie tak zastanawiam bo mam cale auto uderzone z niemiec z 2004r 1.9 130km jezdrzace 163tys przebiegu serwisowane do konca niby za 3tys + laweta i kusi mnie zeby to wziasc bo za niedlugo bede mial rozrzad do wymiany i napewno cos jeszcze to wolal bym juz wrzucic 1.9 i podejzewam ze lepiej by chodzilo niz to 2.5 bo 1.9 ciagnie od spodu nie od ponad 2tys :D a powiedzice mi jeszcze jak tam w spalaniu to 1.9q sie ma ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie na seryjnych 130 KM w quattro miałem minimum 7 na trasie w mieszanej 8 po samym mieście nie mierzone w sumie to 1-2 l. mniej od zdrowego 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze jesli chodzi o takie porownanie to u mnie w trasie 2.5 wychodzi duzo lepiej niz to 1.9 na miescie ok 9-10 l a mieszane to nie wiecej niz 6,5-7,5l sprawdzane wiele razy wiec mysle ze jeszcze nie jest az tak zle ze spalaniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w moim A6 zmienialem silnik z 2.5 na 1.9 z tym ze 110 KM i powiem Ci ze moim zdaniem lepiej zalozyc 1.9 bo spalanie mniejsze, ogolnie czesci eksplatacyjne takie jak rozrzad sa duzo tansze no i nie musisz sie martwic ze walek Ci peknie czy moze pompa wtryskowa padnie takze ja ze swojej strony polecam zmiane na 1.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

now alsnie z racji kosztow czesci eksploatacyjnych bym sobie zmienil bo jak zacznie sie sypac to bedzie problem a jak narazie chodzi pieknie nie mam co narzekac a tym bardziej jak moje kpl nowe sprzeglo podejdzie do 1.9 i skrzynia to jest doslownie dzien roboty z wymiana wiec pewnie sie skusze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sprzeglo sie nie nadawalo nie wiem jak w 130 PS a i pas przedni trzeba bylo zmienic bo przednia lapa silnika nie pasowal. Zaznaczam ze nie wiem jak jest w B6 alu uczulam na to zeby pozniej nie bylo problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zejdziesz swoim 2.5tdi w trasie jadąc 130km/h wyjeżdżając cały zbiornik i wyjdzie Tobie 4.5L tak jak jest napisane w książce 1.9tdi awx to i tak warto :decayed: (sprawdzone spalanie bo takie miałem jak pojechałem w trasę i cały zbiornik bez wyłączenia silnika ) ogólnie polecam 1.9tdi PD pod warunkiem że wałek będzie miał cały i pompo-wtryskiwacze dobre :wink: bo i tutaj jest bolączka z wałkiem(ale jednym a nie 4-ma jak to ma się w 2.5) :wink: Kupisz dobry egzemplarz silnika to będziesz długo śmigał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak założysz dwumasę z 2.5 tdi do 1.9 to zrobisz to czego nikt nie dokonał ... dlaczego ? bo nie pasuje ...

skrzynia i cała reszta owszem ale nie koło dwumasowe ... potrzebujesz dwumas z 1.9 tdi i to jest koniec w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ten 2.5 narazie Ci ladnie chodzi to go zostaw i jezdzij dopiero jak sie cos zepsuje i bede duze koszta naprawy to zakladaj 1.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale teraz jeszcze cos wezmie za ten silnik a jak cos padnnie? By mu sie teraz zwrocilo sporo kaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyjalem swoj i walki mam ladne i teszte tez tylko pompa wtryskowa padnieta i za 1500 nikt nie chce wziac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowlasnie jestem tego swiadomy ze niby 2.5 sie bardzo psuja ale sprzedac jakas czesc do tego silnika to sukces a nie mowiac o calym kompletnym silniku to juz naprawde graniczy z cudem moze by opchnol za 1000zl jesli bym jeszcze komus w cenie dowiuzl i zalozyl bo taka jest prawda mialem 2.5 akn kpl po ori przebiegu 223tys walki turbo pompa igla i wystawialem caly kompletny z pasem chlodnicami wiazkami komputerem itp za 1500zl i zadnego kupca to porozbieralem na graty czesc na przetop a czesc jeszcxze lezy i co jakis czas wystawiam i z tego powodu troszke szkoda mi tego bo nie ukrywam chodzi bdb i nie pali az tak strasznie a jak by mial skonczyc jak poprzednik to bym chyba na zawal padl :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację co do tego dwumasu sam zajrzałem przed chwilą na silnik w garażu i chociaż wyżej pisałem że da rade to przecież w 2,5 jest przykręcony na 8 śrub do wału także nie pasuje mój błąd :) jeżeli chodzi o sprzedaż 2,5 to kompletny sprzedać jest jak dla mnie prawie niemożliwe w sumie to pompę łatwo sprzedać a reszta jest tragedia. Chyba że się ma idealne wałki albo już ten nowszy typ jak np. w BDG to jeszcze może ktoś weźmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja swojego kompletnego nie moge sprzedac tak jak pisalem wyzej a mam AKN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...