Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż ori haka


sebamol

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o wskazówkę co trzeba dokupić, aby mieć ori hak tzn. hak, jakiś moduł i wiązkę czy co... i jak sprawdzić czy mam już wiązkę???Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki chociaż za to... Szału nie ma:) nie montował nikt tego i nie ma manuala...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym temacie ogolnie jest niewiele informacji, manuala tez raczej dokladnegoco i jak nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze teraz muszę znaleść gdzie i jak podłącza się oryginalną wiązkę z modułem bo mam PDC z tyłu... czyli nie mogę normalnie do lamp z pominięciem modułu bo będzie piszczało...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze teraz muszę znaleść gdzie i jak podłącza się oryginalną wiązkę z modułem bo mam PDC z tyłu... czyli nie mogę normalnie do lamp z pominięciem modułu bo będzie piszczało...:)

Nie podłącza się nic do lamp, w sumie to można by tylko podłączyć do lampy stop ale nie ma to sensu bo i tak musisz ciągnąć wiązkę do przodu auta.

Musisz dołożyć 2 bezpieczniki i pociągnąć od nich zasilanie do modułu haka który oryginalnie jest w bagażniku po lewej stronie za tapicerką i z drugiego prosto do gniazda przyczepy.

Dodatkowo + po stacyjce najlepiej też z przodu, od biedy może być wzięty z modułu parktronica ale nie ma sensu obciążać dodatkowo obwodu który nie jest na to fabrycznie przygotowany.

Sieć Can (jak masz parktronic to podłączysz do niego i nie musisz ciągnąc kabli do przodu).

No i sygnał stop, albo z przodu od wyłącznika przy pedale hamulca (tak jest w oryginale) albo można się podpiąć do tylnej lewej lampy ponoć też działa.

Ogólnie i tak nie unikniesz ciągnięcia kabli do przodu auta bo musisz zasilanie podciągnąć ze skrzynki bezpiecznikowej więc warto dołożyć kilka przewodów i podciągnąć wszystkie do przodu czyli 2 zasilania, sygnał stop, plus po stacyjce, Can możesz podłączyć do PDC bo i tak nie ma znaczenia gdzie go wepniesz.

Schemat elektryczny podłączenia haka znajdziesz w tym wątku post nr 32

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh-138327/index2.html

Co do zakupów to potrzebujesz: belkę haka z kulą, wiązkę od gniazda przyczepy do modułu haka, oczywiście gniazdo przyczepy oryginalnie 13pinowe, moduł haka z uchwytem, wiązkę do podłączenia modułu z instalacją auta (to będziesz musiał raczej dorobić) do tego piny, przewody, wtyczki do modułu haka 3 szt, śruby do przykręcenia belki haka (są inne niż te którymi przykręcone jest tylne wzmocnienie zderzaka).

I nie licz na to że masz jakieś wiązki do podłączenia haka, wszystko trzeba dorobić.

Po zamontowaniu kodowanie MCE, zegarów i PDC. Jeden dzień roboty i hak siedzi w aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie "kdawid"... trochę mnie zasmuciłeś tą robocizną... no ale jak trza to trza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie "kdawid"... trochę mnie zasmuciłeś tą robocizną... no ale jak trza to trza :)

Nie jest tak źle :) to był pierwszy mod jaki wykonałem sam w aucie i dałem radę.

Najważniejsze to zgromadzić wszystkie części żeby nic nie zabrakło jak auto już jest rozkręcone- dotyczy to zwłaszcza pinów do kostek i do skrzynki z bezpiecznikami:)

I jeszcze jedna uwaga, nie wiem jak jest w B6 ale do B7 trzeba dokupić takie blaszki z gwintem które nituje się od spodu do podłużnicy i dopiero do nich przykręca się śruby mocujące belkę haka. Otwory są fabrycznie przygotowane nic nie trzeba wiercić, ale w dwóch otworach (tych bliżej przodu auta) brakuje właśnie tych gwintów. Blaszki te można kupić w ASO, cena coś około 10 zł za sztukę -potrzeba 2 + 4 nity cena około 2 zł szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, rozumiem że w przypadku jakiegoś problemu mogę do Ciebie się zwrócić...?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, rozumiem że w przypadku jakiegoś problemu mogę do Ciebie się zwrócić...?:)

Jasne że tak, nie ma najmniejszego problemu. Jak będziesz miał graty to daj znać podam Ci telefon to będziesz mógł zadzwonić i się dopytać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ma ktoś aktualne linki do w/w tematów bo za każdym razem wyskakuje mi:

No input file specified.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odświeżenie linków do tematów bo żaden nie działa.

tu wrzuciłem pare rzeczy do QPY :wink:

===> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/304015-montaz-i-podlaczenie-elektryki-haka-kodowania/#entry4319397

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...