Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Rozrząd brf

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Przed wymianą kompletnego rozrządu w aso miałem kąt -3,9 silnikiem telepało na jałowym , po wymianie jest trochę cichszy motor , ale nadal telepie .

Podpiłem kabelek i kąt jest na -2,5 na zimnym a -2,9 przy 85 , myślałem ,że ustawią na 0.Poprawnie jest na 0 ?

Opublikowano

tak powinien być ustawiony idealnie na "0,0" ale tolerancja jest od +/-3,3 w 16v a w 8v +/-6,6

Opublikowano

czyli matoły wymienili rozrzad nie sprawdziwszy go później vagiem :facepalm::decayed:

Opublikowano

Tak robią w serwisach. Miałem to samo, +3,5 stopnia po wymianie i telepało jak drzwiami od stodoły:facepalm:. Ustawiłem wałek od strony prawej i jest 0,0. Niebo a ziemia

Opublikowano
  • Autor

Nie wiesz czy trzeba znowu odkręcić przedni pas zderzak . Można ustawić samemu ? Jakieś wskazówki

pozdrawiam i dziękuję

Opublikowano

zednego przodu nie demontujesz. to jest tylko kwestia zdemontowania przedniej pokrywy rozrządu i kanalu powietrza do filtra aby miejsce bylo...

Opublikowano

Zdejmujesz plastikową obudowę rozrządu u góry.

Luzujesz nakrętki, ustawiasz naprawdę delikatnie koła, skręcasz i sprawdzasz VAG-iem.

Opublikowano
Zdejmujesz plastikową obudowę rozrządu u góry.

Luzujesz nakrętki, ustawiasz naprawdę delikatnie koła, skręcasz i sprawdzasz VAG-iem.

Dokładnie tak. Za każdym razem sprawdzasz vagiem. Gasisz auto i jeśli jest źle robisz korektę. Pasa przedniego nie sciagasz. Ustaw najpierw wałek po stronie wydechowej to powinno pomóc. Jak bedziesz miał już 0,0 to zobaczysz różnicę w pracy silnika.

Opublikowano
Zdejmujesz plastikową obudowę rozrządu u góry.

Luzujesz nakrętki, ustawiasz naprawdę delikatnie koła, skręcasz i sprawdzasz VAG-iem.

Dokładnie tak. Za każdym razem sprawdzasz vagiem. Gasisz auto i jeśli jest źle robisz korektę. Pasa przedniego nie sciagasz. Ustaw najpierw wałek po stronie wydechowej to powinno pomóc. Jak bedziesz miał już 0,0 to zobaczysz różnicę w pracy silnika.

Wałkiem po stronie wydechu można kręcić w prawo i w lewo ale na vagu synchronizacja nie pokaże zmian, bo nie ma czujnika położenia tego wałka. Trzeba najpierw ustawić wałek po stronie ssącej (czyli ten po prawej stronie jak stoimy przed autem) aż vag pokarze 0,0 i dopiero możemy ustawiać na blokady wałek wydechowy.

Opublikowano
  • Autor

Bardzo dziękuję za pomoc w sobotę spruję swoich sił w garażu . Jeszcze mam pytanie , te trzy nakrętki dociągaliście z dużą siłą ?

Opublikowano

Prawidłowo to 25 Nm, ale jak masz czucie w rękach to bez klucza dynamometrycznego się obejdzie.

Opublikowano
Zdejmujesz plastikową obudowę rozrządu u góry.

Luzujesz nakrętki, ustawiasz naprawdę delikatnie koła, skręcasz i sprawdzasz VAG-iem.

Dokładnie tak. Za każdym razem sprawdzasz vagiem. Gasisz auto i jeśli jest źle robisz korektę. Pasa przedniego nie sciagasz. Ustaw najpierw wałek po stronie wydechowej to powinno pomóc. Jak bedziesz miał już 0,0 to zobaczysz różnicę w pracy silnika.

Wałkiem po stronie wydechu można kręcić w prawo i w lewo ale na vagu synchronizacja nie pokaże zmian, bo nie ma czujnika położenia tego wałka. Trzeba najpierw ustawić wałek po stronie ssącej (czyli ten po prawej stronie jak stoimy przed autem) aż vag pokarze 0,0 i dopiero możemy ustawiać na blokady wałek wydechowy.

Pokaże na kompie. Ja tylko ten wałek regulowałem a miałem +3.5 a potem 0,0

Opublikowano
  • Autor
Zdejmujesz plastikową obudowę rozrządu u góry.

Luzujesz nakrętki, ustawiasz naprawdę delikatnie koła, skręcasz i sprawdzasz VAG-iem.

Dokładnie tak. Za każdym razem sprawdzasz vagiem. Gasisz auto i jeśli jest źle robisz korektę. Pasa przedniego nie sciagasz. Ustaw najpierw wałek po stronie wydechowej to powinno pomóc. Jak bedziesz miał już 0,0 to zobaczysz różnicę w pracy silnika.

Wałkiem po stronie wydechu można kręcić w prawo i w lewo ale na vagu synchronizacja nie pokaże zmian, bo nie ma czujnika położenia tego wałka. Trzeba najpierw ustawić wałek po stronie ssącej (czyli ten po prawej stronie jak stoimy przed autem) aż vag pokarze 0,0 i dopiero możemy ustawiać na blokady wałek wydechowy.

Pokaże na kompie. Ja tylko ten wałek regulowałem a miałem +3.5 a potem 0,0

ile mm przekręciłeś ,może pamiętasz w którą stronę ?

Opublikowano

robił mi to znajomy. O ile się nie mylę to lekko w prawo jak stoisz przodem do silnika. Musisz za każdym razem zapalać auto i sprawdzać kompem. Jeśli jest żle gasisz auto i przestawiasz.

Opublikowano

Tu http://www.zagazuj.pl/dane/Ustawianie%20kata%20synchronizacji%20PD%20Pompo%20wtryski.pdf masz pdf-a z dokładnym opisem ja wykonać synchronizację.

Opis dotyczy wersji 8V ale stosując się do niego przy 16V ustawiasz prawy wałek stojąc przodem do silnika (strona ssąca).

Lewe koło ustawiasz według znaków już dobrze ustawionego koła prawego.

W kołach znaki są w formie otworów, muszą być tak samo ustawione względem ząbków.

Opublikowano
  • Autor

Cześć

Wczoraj ustawiłem na 0 . Silnik jak drgał tak drga . Miałem problem z blokadami bo bardzo ciasno wchodziły .

Zrobiłem logi proszę o komentarz .

13:28:41 Group 004: Pump-Jet Valves

882 /min Engine Speed (G28)

0.0 °BTDC Injection Start (specified)

6.6°KW Injection Duration (specified)

0.0°KW Torsion Value

13:28:41 Group 023: Injector Switch Time Deviation

-55.0 Switch Time Deviat. Cylinder 1

-59.0 Switch Time Deviat. Cylinder 2

-48.0 Switch Time Deviat. Cylinder 3

-55.0 Switch Time Deviat. Cylinder 4

13:28:41 Group 013: Idle Stabilization (Injection Quantity Deviation)

-0.42 mg/str Injection Quantity Deviation Cyl. 1

0.02 mg/str Injection Quantity Deviation Cyl. 2

0.28 mg/str Injection Quantity Deviation Cyl. 3

0.09 mg/str Injection Quantity Deviation Cyl. 4

jeszcze ma pytanie jak zdejmę pokrywę zaworów trzeba zmienić uszczelkę na nową , chcę sprawdzić brodki , czy są

na swoim miejscu.

dziękuję za pomoc walczę dalej !

Opublikowano

Uszczelka powinna być nowa, ale jak stara nie jest mocno twarda można zaryzykować. Pamiętaj aby w dwóch miejscach na głowicy ( w rogach tego miejsca wypukłego) od strony ściany grodziowej dać sylikon, bo inaczej będzie na pewno podciekać.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.