Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przedmuchy w drzwiach


lisek120

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy w dobrym dziale ale aryzykuję;d od listopada 2013 jestem właścicielem A4 b6, od jakiej prędkości słychać u was w aucie podmuch powierza? U mnie wygląda to tak ,że przy 100 słychać już dmuchanie a przy 140 jest jeszcze głośniej w porównaniu do b5 z 96 które miałem jest o wiele głośniej, niby nigdzie nie czuć żeby wiało ale słychać, dociągnie ramki na górze podczas jazdy nic nie daje... uszczelki wizualnie w porządku żadnych przetarć ani uszkodzeń. Mam też jakieś niskiej klasy opony zimowe które głośno "buczą" i może to się tak niesie ale nie wiem czy to możiwe. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeliny w drzwiach są równe? Sprawdź też czy szyby zamykają się do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są rowne, ale mam też taki problem ze przy 2tys obrotow przy zamkniętej szybie słychać jakieś wibracje dochodzące z drzwi lub szyby więc moze cos w tym jest ze, szyba sie nie dosuwa do konca dodam jeszcze że, w drzwiach pasażera jest to samo tylko moze troche ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz uszczelkę pod lusterkiem. To jest taka pianka.

Trochę roboty z tym jest. musisz ściągnąć boczek, później ten plastik od wewnątrz przy lusterku, pod nim jest śruba. Jak ją odkręcisz to lusterko powinno być w miarę luźne, odchyl je i zobacz czy masz pod nim gołą blachę czy tą piankę.

Ja jej nie miałem i przez to było dosyć głośno słychać szum wiatru. Koszt tej uszczelki w aso to koło 20zł. po jej założeniu ucichło we wnętrzu :)

Dodatkowo pod boczkiem powinny być też takie pianki/uszczelki przy lusterku oraz przy tej czerwonej diodzie od "alarmu"

jak znajde nr tej uszczelki to tu wkleje

uszczelka nr: 8E0857543

nr 6 na obrazku

249857400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby była ta pianka przy lusterku ale taka troche jakby zmeczona. Pod boczkiem mam taką calą jak gdyby mate wygluszajacą przyklejona do karoserii o to Ci chodzi? A koło diody nie mam nic pianka ma byc na boczku czy na drzwiach? Przy rozbieraniu zauważyłem ze w moim, lusterku element nr 1 nie jest na sztywno skręcony z elementem nr 11 tzn. że ma delikatny luz na skrajnym koncu lusterka co drży przy glosnej muzie jak się jest na dworze to nawet dosyć mocno to słychać zastanawiam sie czy to właśnie tego drżenia nie słychac podczas jazdy chciałem to rozkręcić ale za cholere nie chce puścić śrubka nr 4 od dołu.Tak jakby jakis zatrzask byl ulamany blizej śruby 2. Z godzine namęczyłem się żeby włożyc lusterko pod górną uszczelke masakra jakas, mam nadzieje że jak będzie cieplej to łatwiej wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też się mordowałem strasznie z włożeniem lusterka pod uszczelkę aż w końcu odkręciłem całą ramkę szyby i wtedy dopasowywałem. Dlatego napisałem, że trochę roboty jest :wink:

ta pianka przy diodzie po ściągnięciu boczka powinna zostać na drzwiach nr 43 na rysunku:

img..asp@mdl%3D249%26unit%3D3580D15F

jej nr to 8E0867367B na strone lewą. Mata nr 37 swoją drogą, ale jeszcze jest jedna taka pianka jak ściągniesz boczek to z pierwszego obrazka (tego z lusterkiem) w okolicy osłonki nr 10. Nie umiem niestety jej znaleźć w etce.

Jak piszesz, że ta osłonka pod lusterkiem jest luźna to ona też coś może hałasować. Wiadomo, że nic nie może być luźne, tym bardziej jak coś odstaje to pod wpływem wiatru może szumieć.

BTW nr 4 to jest śrubka, ale w miejscu nr 2 też jest śrubka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma tej gabeczki z nr 43 w ogóle a z tą przy 10 to juz zgupialem czy jest czy nie musze jutro tam zerknąć. Wiem ze to sa srubki 2 odkręciłem ale 4 ni ch.... srubokręt przeskakuje a nie puści... szkoda bo cos tam w środku jest nie tak bo jak patrzyłem dzisiaj u kumpla to u niego wkald lusterka jest sztywny a u mnie ma luzy delikatne na boki.Dol lustra jest na sztywna rusza sie malowana góra przy końcu lusterka jakby jakis zatrzask byl tam zlamany czy co... Jakub myslisz że z tego drgania mogą przenosić sie do srodka? Dodam jeszcze że jak uchyle szybe na około 5 cm to drgań nie ma moze ramka luźna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój błąd ta gabką jest za nr 20 a nie 10, w sumie to one są obok siebie więc w ich okolicy :wink:

a jak porównasz jak ramka przylega strone lewą z prawą to jest różnica?

Kij wie co się tam dzieje i czy drgania sie przenoszą do środka czy nie, powinno byc wszystko na sztywno i wtedy można szukać dalej. Jak masz kumpla który też ma B6 to musicie rozebrać drzwi i porównywać co jest a czego brakuje. No i oczywiście sprawdzić ustawienie ramki i całych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...