Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falowanie obrotów


krystek284

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z folowaniem obrotów i chcę w sobotę Wyczyścić i zaadoptować przepustnicę i w tej sprawie mam kilka pytań.(dodam tylko że jest to moja pierwsza benzyna)

1. W którym miejscu sie ona dokładnie znajduje

2. Czy łatwo ją wyciągnąć

3. Czy trzeba ją przez vag-a zaadoptować (jak nie to jak)

4. Na co uważać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj opcji Szukaj bo było i to nie raz. To po pierwsze a po drugie to zacznij od podpięcia vaga. Tak będzie szybciej. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajduje się ona na końcu dolotu. będziesz musiał zdjąć ów dolot, płytkę z zaworkami podciśnień, odpiąć eżektor. przepustnica przykręcona jest na 4 śruby imbusowe. od dołu podłączone są jeszcze jakieś przewody chyba podgrzewania - ich nie udalo mi się odpiąć ze względu na trudny dostęp i czyściłem przepustnice odkręcając ją tylko od kolektora i jest możliwe zrobić to dobrze, trzeba mieć lusterko i 2 wiadra nerwów :) ale uważam, że i tak łatwiej niż wyciągać ją zupełnie, bo później nie wyobrażam sobie podpianania tych przewodów (strasznie ciężko je zdjąć).

cała operacja zajmuje dużo czasu i jest dość trudna, zwłaszcza dla kogoś kto robi to pierwszy raz.

podobno adaptuje się sama po przekręceniu na zapłon i odczekaniu, ale ja dla pewności zaadoptowałem jeszcze przez vaga.

uważaj na przewodu podciśnień jak będziesz odpinał, żeby później nie pomylić się przy podłączaniu. uważaj na śrubki, aby nie powypadały Ci z rąk bo trudno je później odszukać. ponadto polecam Ci zaopatrzyć się w odmę krótką - jak odkręcisz przepustnicę będzie bardzo łatwy dostęp i warto ją wymienić (u mnie zapchana była w połowie). gdy z czasem będziesz chciał wymienić samą odmę to znowu będziesz musiał wszystko odkręcać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...