Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hak holowniczy dorabianie klucza


worm87

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Mam hak holowniczy orginalny firmy THULE w swojej B7 Avant. Niestety nie mam do niego żadnego kluczyka.

Jak kupowałem furkę prawie dwa lata temu to zapomniałem o to całkiem zapytać :facepalm:

Orientujecie się czy można taki kluczyk dorobić gdzieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Thule ale do fabrycznego haka w B7 firmy Al-Ko można zamówić kluczyk w firmie Al-Ko.

Można też dorobić u dobrego fachowca na podstawie zamka.

Zapytaj w Thule czy jest taka możliwość a jak nie to podjedź do zakładu gdzie dorabiają klucze i tam zapytaj czy dorobią na podstawie zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że haki do Audi były firmy THULE, ale widocznie się pomyliłem.

Grzebałem w etce i już myślałem, że to nie jest hak audi, bo ten z kategorii Akcesoriów ma całkiem inny numer niż mój.

Moja kula ma numer 8E0 800 495 C. Ale jednak był w dziale nadwozia :decayed:

W katalogu był też adres do nich, napisałem e-mail, ciekawe jaką krzykną cenę, podejrzewam, że może być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audi B6 i B7 zarówno na pierwszy montaż jak i jako akcesoria fabryczne były haki firny Alko.

Co do numeru kuli który podałeś to ja u siebie mam ten sam a belkę mam fabryczną firmy Al.-Ko

a co do ceny za kluczyk to nie mam pojęcia ile kosztuje ale jak będzie bardzo drogo to może warto rozważyć zakup nowej kuli, na allegro można dostać od 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż do belki nie zaglądałem.

Myślę, że jak dużo krzykną to jeszcze warto się będzie przejść po "specach" od zamków, ten kluczyk na skomplikowany nie wygląda jakoś mocno, więc powinni dać radę. Poza tym jeżdżę już dwa lata i narazie nie miałem potrzeby zdejmowania haka, więc niech jeździ dalej. Kluczykiem zacząłem się interesować, żeby kiedyś razie czego mieć go pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż do belki nie zaglądałem.

Myślę, że jak dużo krzykną to jeszcze warto się będzie przejść po "specach" od zamków, ten kluczyk na skomplikowany nie wygląda jakoś mocno, więc powinni dać radę. Poza tym jeżdżę już dwa lata i narazie nie miałem potrzeby zdejmowania haka, więc niech jeździ dalej. Kluczykiem zacząłem się interesować, żeby kiedyś razie czego mieć go pod ręką.

Dobry spec od kluczy dorobi to w kilka minut bez problemu, ja dorabiałem kiedyś do Audi A6 i max w 20 minut dostałem dwa klucze nie mając ani jednego wcześniej:)

koszt o ile dobrze pamiętam to coś około 50 zł

Jak nie widziałeś belki to skąd wiesz że masz hak Thule a nie Alko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odległośc na pewno mi tego nie dorobią, a w Krk nie wiem kiedy będę :kwasny:

Pewnie poszukam czegoś w okolicach Wawy \ Lublina:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dorobieniem kluczyka nie jest tak łatwo jak piszą na różnych forach, obdzwoniłem kilku magików i kręcą głową, dopiero pracownik serwisu audi który niechcący złamał kluczyk w aucie klienta podał mi namiary na kolesia który zajmuje się tego typu sprawami, jest z Sochaczewa, zadzwoniłem do niego i powiedział ze jak zobaczy zamek to powie czy ogarnie temat czy tez nie, w przyszłym tygodniu wybieram się do niego, jak cos więcej będę wiedział to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dorobieniem kluczyka nie jest tak łatwo jak piszą na różnych forach, obdzwoniłem kilku magików i kręcą głową, dopiero pracownik serwisu audi który niechcący złamał kluczyk w aucie klienta podał mi namiary na kolesia który zajmuje się tego typu sprawami, jest z Sochaczewa, zadzwoniłem do niego i powiedział ze jak zobaczy zamek to powie czy ogarnie temat czy tez nie, w przyszłym tygodniu wybieram się do niego, jak cos więcej będę wiedział to dam znać.

Zależy o jakim kluczyku piszesz, jak do zamka w drzwiach to może masz rację ale ten od haka jest bardzo prosty i dorobią go w lepszym zakładzie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alko robi zamki pod haki holownicze. Na Twoim miejscu dałbym sie do ślusarza, zeby Ci dorobił. Ori napewno bedzie trudno dostać. Ja dostałem w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...