Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poziom oleju


y4kub

Rekomendowane odpowiedzi

b5 adp 95r 1.6

Wymiana oleju na bagnecie poziom minimum wyleciało około 2,5 litra ( razem co siedziało w filtrze) , dolane zostało 3 litry i po odpaleniu aby filtr zassał olej, poziom jest jakieś 7 mm nad max, czy coś nie tak jest z moim bagnetem czy po prostu tak mało wchodzi do tego silnika?

z silnika wychodzi metalowa prowadnica czy jeszcze takie coś ma być?

http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/39/66/20/84/3966208474

3966208474

Jaka długość jest bagnetu?

1.png

Nie wiem czy mam teraz wylać olej z silnika żeby zawierało się w min max

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj az olej spłynie a poznij kombinuj ze spuszcaniem. do 1.6,1.8,1.8T miesci sie 3,5L oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w 1.6 przy wymianie zalałem tak jak kolega pisze 3,5 litra i po odpaleniu przejechaniu się filtr troszkę wzioł oleju i na bagnecie u mnie pokazuje stan oleju na 9 kresce a jest ich 11 czyli niedaleko max.

u mnie wsilniku prowadnica do bagnetu od dołu do góry bagnetu jest taka rurka z tym że ja mam silnik ANA.

06_B103663_C.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem zostało przejechane ponad 100 km ale zastanawia mnie czy nie mam teraz za długiego bagnetu , i czy mam dokupić ten element, bo w pompie oleju chyba nie ma możliwości aby siedziało około 0,5 litra oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem jak kupiłem auto. Na bagnecie niby w normie a przy wymianie wylałem ok2'5litra. Spojrzałem w Etce i ten plastikowy element miałem połamany, tzn. W tej rurce go nie było ale przy bagnecie siedział kawałek wciśnięty w tą prążkowaną część. Zakupiłem w sklepie za chyba 7zł i po kłopocie. Wchodzi dokładnie 3.5litra oliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...